Kaynak Tavsiyeleri

2023 TYT Geometri Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği TYT geometri kitap öneri nelerdir? TYT Geometri soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını TYT geometri kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TYT Geometri Soru Bankası Önerileri

Antrenmanlarla Geometri 1-2 (Kolay Seviye)
Antreman Yayınları yıllardır yeni başlayan öğrenciler için kitaplar hazırlamaktadır. Eğer seviyeniz 4 işlem seviyesi olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı almanızı tavsiye ediyoruz. İki kitaptan oluşan bu seri zorluk derecesi olarak kolay seviye bir seri. Seri, öğretme amacı taşıdığından dolayı daha çok eski tip sorular içeriyor. Konuyu kavratma açısından kitaptaki soru sayısı gayet yeterli gözüküyor. Kitaptaki soruların çözümüne internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Seri, fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

Sonuç Yayınları Geometri Modüler Set 1-2 (Kolay Seviye)
Set fasiküllerden oluşmaktadır. Yeni başlayan öğrenciler için önerdiğimiz diğer bir kitaptır. tyt geometri konuları güncel olarak ayarlanmıştır Konulara özel fasikülleri bulunmaktadır. İster set olarak alabilir, isterseniz konu konu da satın alabilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Kafa Dengi TYT Geometri Soru Bankası (Kolay – Orta Seviye)
Üstte önerdiğimiz başlangıç kitapları genel olarak konu anlatımdan oluşmaktaydı. Bu kitap ise sadece soru bankası olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviye konu anlatım aldıktan sonra yanına da soru bankası olarak bu kitabı alabilirsiniz. Ayrıca bu kitabın yazarı kitaba özel Youtube üzerinde konu anlatımlar yapmaktadır. Onları izleyerek testlerde daha iyi başarı da elde edebilirsiniz. Çözemediğiniz sorular var ise video çözümleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre uygun bir fiyatlandırmaya sahip.

3D Yayınları TYT Geometri Soru Bankası (Orta Seviye)
Evet artık geometri dersinde belirli bir seviyeye geldik ve netlerimiz arttı. Sırada orta seviye kitaplarımız bulunmakta. İlk önereceğimiz kitap 3D yayınlarından geliyor. Kitap 304 sayfadan oluşmaktadır. Kitap kendisini 3 boyut olarak tanıtmıştır. 1. boyutta 3 düzey testleri bulunmakta. Burada bulunan testlerin ilk 3 sorusu kolay son 3 sorusu zor olmaktadır. Diğerleri ise orta derece diyebiliriz. 2. boyutta ise birebir ÖSYM testleri bulunmakta. Burada genel olarak yeni nesil sorular bulunmaktadır. 3. boyutta ise tümevarım testleri vardır. Burada ise konularla ilgili karışık sorular bulunmakta. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT AYT Orijinal Geometri Soru Bankası Orijinal Yayınları (Orta Seviye)
Orijinal Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap da piyasadaki kaliteli geometri kaynakları arasında yer alıyor. Önce kazanımlarla öğreten testleri ile konuyu kavratan bu kitap daha sonra ÖSYM tarzı sorular ve ÖSYM tarzı orijinal sorularıyla daha çok yeni nesil dediğimiz soru tiplerini kavratmayı amaçlıyor. Kitabın video çözümlerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Zorluk seviyesi olarak orta seviye olan bu kitap 448 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

ÜçDörtBeş Yayınları TYT-AYT Geometri Soru Bankası (Orta Seviye)
ÜçDörtBeş Yayınlarının sayısal kısımda ne kadar iyi olduğundan bahsetmemize gerek yok. Matematik kısmında olduğu gibi Geometri kısmında da ÖSYM tarzındaki sorular ile sizi sınava hazırlıyor. Kitap toplam 440 sayfadan oluşmakta ve içerisinde 1630 civarı soru bulunmaktadır. Kazanım odaklı sorular ve klasikleşmiş sorular ile konuyu öğrenebilirsiniz. Kitabın tamamı video çözümlüdür.


Karekök Yayınları TYT Geometri Yeni Nesil Soru Bankası (Orta – Zor Seviye)
Özellikle matematikte adını sıkça duyduğumuz Karekök Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap daha çok orta zor seviye sorular içeriyor. Kitaptaki soruların belli bir kısmı eski tip sorular içerirken testlerin sonunda bulunan rutin olmayan sorular ise yeni nesil sorular içeriyor. Kitaptaki tüm soruların video çözümleri bulunuyor. Kitap 398 sayfadan oluşuyor ve fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.


Acil Geometri TYT-AYT Soru Bankası (Zor Seviye)
Acil Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap geometride zor sorular görmek isteyenlerin mutlaka bakması gereken bir kaynak. İçerisindeki soruları A ve A+ sorular olarak ikiye ayıran bu kitaptaki A olarak nitelendirilen sorular daha çok eski tipken A+ olarak nitelendirilen sorular yeni nesil şekilli ve üstün yorumlama yeteneği isteyen sorulardan oluşuyor. Kitabın video çözümlerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Kitap 431 sayfadan oluşuyor ve güncel kitap fiyatlarıyla kıyaslandığında yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt geometri kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

6 Yorumlar

  1. Hocam merhaba ben 11 e geçicem ve geometride düşük-orta düzeydeyim. Geometrinin ilacı (acil yayınları) alırsam sizce çözebilir miyim?

  2. hocam merhabalar yks için geometri kiitabı arıyorum da hedef ilk 10bin, sayısal için güzel bir kaynak önerir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu