Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Geometri Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği TYT geometri kitap tavsiyeleri nelerdir? TYT Geometri kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını TYT geometri kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TYT Geometri Soru Bankası Önerileri

Antrenmanlarla Geometri 1-2 (Kolay Seviye)
Antreman Yayınları yıllardır yeni başlayan öğrenciler için kitaplar hazırlamaktadır. Eğer seviyeniz 4 işlem seviyesi olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı almanızı tavsiye ediyoruz. Kitap her şeyi 0’dan anlatmaktadır. İçerisinde bulunan tüm soruların video çözümleri mevcuttur. Diyorsanız benim seviyem o kadar düşük değil bu seviyeyi atlamanızı tavsiye ederim. Video çözümleri bulunmaktadır.

Sonuç Yayınları Geometri Fasikülleri Set 1-2 (Kolay Seviye)
Set fasiküllerden oluşmaktadır. Yeni başlayan öğrenciler için önerdiğimiz diğer bir kitaptır. tyt geometri konuları güncel olarak ayarlanmıştır Konulara özel fasikülleri bulunmaktadır. İster set olarak alabilir, isterseniz konu konu da satın alabilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Kafa Dengi TYT Geometri Soru Bankası (Temel ve Orta Seviye)
Üstte önerdiğimiz başlangıç kitapları genel olarak konu anlatımdan oluşmaktaydı. Bu kitap ise sadece soru bankası olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviye konu anlatım aldıktan sonra yanına da soru bankası olarak bu kitabı alabilirsiniz. Ayrıca bu kitabın yazarı kitaba özel Youtube üzerinde konu anlatımlar yapmaktadır. Onları izleyerek testlerde daha iyi başarı da elde edebilirsiniz. Çözemediğiniz sorular var ise video çözümleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

3D Yayınları TYT Geometri Soru Bankası
Evet artık geometri dersinde belirli bir seviyeye geldik ve netlerimiz arttı. Sırada orta seviye kitaplarımız bulunmakta. İlk önereceğimiz kitap 3D yayınlarından geliyor. Kitap 304 sayfadan oluşmaktadır. Kitap kendisini 3 boyut olarak tanıtmıştır. 1. boyutta 3 düzey testleri bulunmakta. Burada bulunan testlerin ilk 3 sorusu kolay son 3 sorusu zor olmaktadır. Diğerleri ise orta derece diyebiliriz. 2. boyutta ise birebir ÖSYM testleri bulunmakta. Burada genel olarak yeni nesil sorular bulunmaktadır. 3. boyutta ise tümevarım testleri vardır. Burada ise konularla ilgili karışık sorular bulunmakta. Video çözümleri bulunmaktadır.

Tonguç Akademi 7 Adımda Geometri Soru Bankası (Orta Seviye)
Youtube üzerinden de tanıdığımız Tonguç Akademi’nin çıkardığı bir kitaptır. Kitap 208 sayfadan oluşmakta ve içerisinde 989 soru bulunmaktadır. Kitap konuları 7 parçaya bölecek şekilde hazırlanmıştır. Her parçada önce size 3-4 konuyla ilgili test çözdürüyor, daha sonra bu testler bittikten sonra her bölüm için 4 soruluk 8 adet deneme bulunuyor. Tüm konular bittikten sonra ise en sonra yeni nesil denemeler bulunmakta. Video çözümleri bulunmaktadır.

Bilgi Sarmal TYT-AYT Geometri Soru Bankası (Zor Seviye)
Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim geometri netlerim tavan yaptı, artık orta seviye kitaplar bile kolay geliyor. Bilgi sarmal yayınlarının kitabı tam size göre. Kitap 336 sayfadan oluşmakta ve içerisinde 1417 soru bulunmaktadır. Bunların 1100’e yakını klasik tipli soru, 317’si ise yeni nesil soru olmaktadır. Kitapta testlere geçmeden önce konuyla ilgili belirli formülleri sizlere vermekte. Video çözümleri bulunmaktadır.

Acil Geometri TYT-AYT Soru Bankası (Zor Seviye)
Zor seviye olarak önerebileceğimiz diğer kitap ise Acil Geometri.  Kitap 432 sayfadan oluşmakta ve içerisinde 1600 soru bulunmaktadır. Orta seviye kitapları çözmeden bu kitabı çözmemenizi tavsiye ederiz. Geometri yapamıyorum moduna girebilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. hocam merhabalar yks için geometri kiitabı arıyorum da hedef ilk 10bin, sayısal için güzel bir kaynak önerir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir