Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Paragraf Kitap Önerileri


Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT paragraf kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Paragraf Soru Bankası Öneri

Pelikan Yayınları Tecrübe Taktiklerle Paragraf Soru Bankası

Rüştü Bayındır hocamızın hazırladığı bu paragraf kitabını diğerlerinden ayıran özelliği kitapta hiçbir yerde bulamayacağınız farklı taktiklerle sorulara yaklaşma tarzı. Kendisini youtube kanalından da takip ederek bu taktikleri kavrayıp kitabında uygulayabilirsiniz. Kitap 306 sayfadan oluşmakta ve zorluk derecesine kolay orta arası diyebiliriz. Fiyat olarak incelediğimizde ise güncel fiyatlara göre orta derecede bir fiyatlandırmaya sahip. Paragrafa farklı bir açıdan bakmak istiyorsanız mutlaka bu kitaba göz atmalısınız.Hız ve Renk Yayınları TYT AYT KPSS ALES DGS Paragraf Hız Soruları

TYT sınavına hazırlanan hemen hemen herkeste bulunan bu kitapta öne çıkan özellikleri  içinde her zorluktan soruları barındırıp bunları zorluğuna göre derecelendirmiş olup bu soruları belli bir zaman aralığında çözmemizi istemesi. Bu da kitaba deneme havası katmış diyebiliriz. Ayrıca paragraftaki ilerlemenizi  fark edebileceğiniz en güzel kaynaklardan diyebilirim. Kitabın sayfa sayısı 272 olup içinde çözümlü sorular olması konuyu öğretme açısından gayet faydalı olmuş diyebilirim. Fiyat olarak incelediğimizde orta segmentte yer almakta ve zorluk derecesine göre baktığımızda ise kolay derecede bir kitap diyebiliriz. Kesinlikle sınava girecek herkesin alması gereken paragraf kaynaklarından biri.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT AYT Paragraf Soru Bankası Kitabı

Bilgi Sarmal da kendini yenileyebilen ve yeni ÖSYM tipi dediğimiz sisteme ayak uydurmuş yayınlar arasında yer alıyor. Kitabın içinde kısa kısa konu anlatımları ve ufak ipuçları paragrafta eksik olduğunu düşünenler için gayet iyi düşünülmüş. Video çözümleriyle desteklenmiş bu kitapta yeni nesil sorular kitabın sonuna ve ortalarına yerleştirilmiş şekilde yer alıyor. Sarmal testler olarak geçen testler ise önceki konuları bütün bir şekilde bir testte topluyor ve eski konuları tekrar etmemizi sağlıyor. Genel olarak orta seviyede hazırlanan bu kitap 288 sayfadan oluşuyor ve zorluk derecesine göre nitelendirdiğimizde orta seviye kitaplar arasında yer alıyor. Fiyat olarak baktığımızda ortalama bir fiyatlamaya sahip. Temel birkaç paragraf kitabından sonra değerlendirilebilecek bir kitap olarak gözümüze çarpıyor. Türkçe testleri çözerken daha rahat çözeceksinizParagaf Kitap Önerileri 5

Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası

Testlere geçmeden önce kısa kısa metotlarla ve şifrelerle size konuyla ilgili bilgi veriyor. Ayrıca her konu hakkında çıkmış sorulara yer vermektedir. Böylece ÖSYM nasıl soru tipleri soruyor anlayabilirsiniz. Orta seviye bir kitap diyebiliriz. İçerisinde 940 adet soru bulunmaktadır. Tüm testler 20 sorudan oluşmaktadır. Ayrıca kitap video çözümlüdür. Çözemediğiniz soru olduğunda kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Karekök Yayınları TYT Paragraf Soru Bankası Kitabı

Karekök yayınları genel olarak iyi iş çıkaran zorluk derecesi yüksek bir yayın olarak göze çarpmakta. Paragraf konusunda gene iyi bir iş çıkarıp kitabın hakkını vermişler.ÖSYM’nin yeni nesil paragraf sorularının zor olması nedeniyle bu kaynak TYT için gayet kullanılabilir bir alternatif olarak göze çarpıyor. Sayfa sayısı 194 olup zorluk derecesi yüksek bir kitap diyebiliriz. Fiyat olarak baktığımızda ise uygun bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu görüyoruz. Belli bir seviyeye gelen ve zor bir kaynak arayan arkadaşlar için gayet değerlendirilebilir bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Paragaf Kitap Önerileri 8

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası (Zor Seviye)

TYT Türkçe için genel olarak nitelendirdiğimizde hem paragraf hem dil bilgisi konusunda gayet başarılı bir kaynak olan Limit Yayınları burada da gayet güzel bir iş çıkarmış. Genel olarak farklı ve zor sorularıyla öne çarpan bu kitap sınava girmeden önce çözülmesi gereken son birkaç kaynaktan biri. Kitabın sayfa sayısı 320 olup içinde video çözümleri ve çözümlü sorular bulunduran bir kitap. Genel olarak zor derecede sorular içeren bu kitap fiyat olarak da orta seviyede bir kitap diyebiliriz. Karekökte olduğu gibi belli bir düzeye gelmiş arkadaşların çözmesini tavsiye edeceğimiz kitaplar arasında yer alıyor.Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz paragraf kitap önerileri varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu