Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Paragraf Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT paragraf kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Paragraf Soru Bankası Önerileri

Paragaf Kitap Önerileri 2

Hız ve Renk Yayınları Paragraf Hız Soruları (Kolay Seviye)

Yıllardan beri paragraf deyince akla gelen kitaplardan diyebiliriz. Eğer önceden hiç paragraf kitabı çözmediyseniz ve okuma alışkanlığınız yoksa bu kitabı öneriyoruz. Kitabın ilk başında mini testler bulunmaktadır. Bu testler 8 sorudan oluşmaktadır. Bunlar sizin paragrafa alışmanızda kolaylık sağlayacaktır. Daha sonra hız testleri bulunmaktadır. Ayrıca konuyla ilgili teste geçmeden önce size çözümlü örnekler göstermektedir. Bu kitap sizi paragraf çözmeye alıştıracak ve sevmenizi sağlayacaktır.

Paragaf Kitap Önerileri 3

Karekök Yayınları Paragraf Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)

İlk çözülmesi gereken kitaplardandır.  Kitapta bulunan paragrafların uzunluğu alışmanız için uygundur. Sıkılmadan çözebiliyorsunuz. Paragraf konusunu size ısındırabilecek kitaplardan diyebiliriz.

Paragaf Kitap Önerileri 4

Tonguç Akademi Paragrafik Soru Bankası (Orta Seviye)

Youtube üzerinden de tanıdığımız Tonguç Akademi‘nin çıkardığı bir kitaptır. Kitap “odaklanma gücünüzü artıran paragraf denemeleri” olarak bilinmektedir. Bir oturuşta 30-40 Paragraf sorusu çözme konusunda sıkıntınız varsa bu kitap size yardımcı olacaktır. Öncelikle ilk 10 deneme sadece 4 sorudan oluşmaktadır. Daha sonra sizleri 16 sorudan oluşan denemeler bekliyor. En son ise 32 soruluk denemeler bulunmaktadır. Uzun paragraf soruları bulunmaktadır. Bu kitap ile birlikte uzun paragraf sorularına da alışmış olacaksınız. Türkçe testleri çözerken daha rahat çözeceksiniz

Paragaf Kitap Önerileri 5

Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası (Orta Seviye)

Testlere geçmeden önce kısa kısa metotlarla ve şifrelerle size konuyla ilgili bilgi veriyor. Ayrıca her konu hakkında çıkmış sorulara yer vermektedir. Böylece ÖSYM nasıl soru tipleri soruyor anlayabilirsiniz. İçerisinde 940 adet soru bulunmaktadır. Tüm testler 20 sorudan oluşmaktadır. Ayrıca kitap video çözümlüdür. Çözemediğiniz soru olduğunda kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Paragaf Kitap Önerileri 6

Arı Yayıncılık Paragrafın Ritmi (Orta Seviye)

Arı yayınları tarafından hazırlanmış ve Hamza Kaya hocamız tarafından yazılmıştır. Hamza hocamız ayrıca youtube üzerinden Türkçe için taktik ve soru çözüm videoları çekmektedir. Bunlarda işinize çok yarayacaktır. Kitap toplam 320 sayfadan ve 840  adet sorudan oluşmaktadır. Testlere geçmeden önce paragrafla ilgili stratejileri veriyor. Ayrıca testlerden önce çıkmış sorulara yer vermiştir.

Paragaf Kitap Önerileri 7

Çöz Kazan Yayınları Paragraf Soru Bankası (Zor Seviye)

Paragraf konusunda belirli bir seviyeye geldikten sonra çözülebilecek kitaplardan diyebiliriz. Orta seviye kitapları çözmeden bu kitabı çözmemenizi tavsiye ederiz. Paragraf yapamıyorum moduna girebilirsiniz. Kitap tamamen video çözümlüdür. Her test 22 soru içermektedir.

Paragaf Kitap Önerileri 8

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası (Zor Seviye)

Limit Yayınlarının zaten seviyesini biliyorsunuz. Genel olarak kitapları orta-zor seviye olmaktadır. Testlere geçmeden önce çıkmış sorulara ve çözümlü sorulara yer vermektedir. Ayrıca konu hakkında da kısa bilgiler vermektedir. 320 sayfadan oluşmaktadır. Bu kitapta tamamen video çözümlüdür.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt paragraf kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir