Kaynak Tavsiyeleri

2023 TYT Paragraf Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT paragraf kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Bildiğiniz üzere TYT sınavında paragrafın önemi çok büyük. TYT soru dağılımı tablosuna baktığımızda her 30 civarı paragraf sorusu sorulmaktadır. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. En iyi paragraf kitapları diyebiliriz. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Paragraf Soru Bankası Öneri

Hız ve Renk Yayınları TYT AYT KPSS ALES DGS Paragraf Hız Soruları

TYT sınavına hazırlanan hemen hemen herkeste bulunan bu kitapta öne çıkan özellikleri  içinde her zorluktan soruları barındırıp bunları zorluğuna göre derecelendirmiş olup bu soruları belli bir zaman aralığında çözmemizi istemesi. Bu da kitaba deneme havası katmış diyebiliriz. Ayrıca paragraftaki ilerlemenizi fark edebileceğiniz en güzel kaynaklardan diyebilirim. Kitabın sayfa sayısı 272 olup içinde çözümlü sorular olması konuyu öğretme açısından gayet faydalı olmuş diyebilirim. Fiyat olarak incelediğimizde orta segmentte yer almakta ve zorluk derecesine göre baktığımızda ise paragraf testleri kolay derecede diyebiliriz. Kesinlikle sınava girecek herkesin alması gereken paragraf kaynaklarından biri.

ÖSYM Soru Tipleriyle Paragrafın Ritmi Hamza Kaya Arı Yayıncılık

Paragrafa alışma aşısından Paragrafın Ritmi kitabı da sizlere çok katkı sağlayacaktır. Kolay – Orta arası bir kitap diyebiliriz. Kitabın içerisinde bazı çıkmış sorulara da yer vermektedir. Ayrıca bu çıkmış sorulara benzer olan sorulara özel testlerde bulunmaktadır. Yani ÖSYM Soru Tipleriyle uyumludur. Kitabın sayfa sayısı 192 olup içindeki soruların tamamı video çözümlüdür.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT AYT Paragraf Soru Bankası Kitabı

Bilgi Sarmal da kendini yenileyebilen ve yeni ÖSYM tipi dediğimiz sisteme ayak uydurmuş yayınlar arasında yer alıyor. Kitabın içinde kısa kısa konu anlatımları ve ufak ipuçları paragrafta eksik olduğunu düşünenler için gayet iyi düşünülmüş. Video çözümleriyle desteklenmiş bu kitapta yeni nesil sorular kitabın sonuna ve ortalarına yerleştirilmiş şekilde yer alıyor. Sarmal testler olarak geçen testler ise önceki konuları bütün bir şekilde bir testte topluyor ve eski konuları tekrar etmemizi sağlıyor. Genel olarak orta seviyede hazırlanan bu kitap 336 sayfadan oluşuyor ve zorluk derecesine göre nitelendirdiğimizde orta seviye kitaplar arasında yer alıyor. Fiyat olarak baktığımızda ortalama bir fiyatlamaya sahip. Temel birkaç paragraf kitabından sonra değerlendirilebilecek bir kitap olarak gözümüze çarpıyor. Türkçe testleri çözerken daha rahat çözeceksiniz

Tonguç Kampüs ParagrafİKS

Youtube üzerinden tanıdığımız Tonguç Kampüsün hazırladığı ParagrafİKS kitabı orta seviye kitaplar arasında yer almaktadır. İçerisinde 30 adet deneme bulunmakta ve her deneme 22 sorudan oluşmaktadır. Soru tarzına baktığımızda ÖSYM’ye uygun hazırlanmış fakat ÖSYM’ye göre bir tık daha zor diyebiliriz. İçerisindeki paragraf soruları uzun ve size okuma alışkanlığı elde ettirmektedir.  İçerisinde bulunan denemelerin hepsi video çözümlüdür.

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası (Zor Seviye)

TYT Türkçe için genel olarak nitelendirdiğimizde hem paragraf hem dil bilgisi konusunda gayet başarılı bir kaynak olan Limit Yayınları burada da gayet güzel bir iş çıkarmış. Genel olarak farklı ve zor sorularıyla öne çarpan bu kitap sınava girmeden önce çözülmesi gereken son birkaç kaynaktan biri. Kitabın sayfa sayısı 360 olup içinde video çözümleri ve çözümlü sorular bulunduran bir kitap. Genel olarak zor derecede sorular içeren bu kitap fiyat olarak da orta seviyede bir kitap diyebiliriz. Karekökte olduğu gibi belli bir düzeye gelmiş arkadaşların çözmesini tavsiye edeceğimiz kitaplar arasında yer alıyor.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz paragraf kitap önerileri varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu