Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Tarih Kitap Önerileri 2019

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT tarih kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Tarih Konu Anlatım Tavsiyeleri

Kronometre Yayınları TYT Tarih Akıllı Kitabım
Yeni nesle uyumlu olarak hazırlanmış kitaplardan birisidir. Soruların çözümlerini videolu olarak izleyebilirsiniz, çözemediğiniz bir sorunun karekodunu okutarak rahatlıkla soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. İçerisinde yer alan 7 fasikülde konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Delta Kültür TYT Tarih Özet
Konu özeti şeklinde başucu kitabi gibi her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, soru çözerken yapamadığınız da hemen aradığınızı bulabileceğiniz içeriği sayesinde size kolaylık sağlar.

TYT Tarih Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı Okyanus Yayınları
Diğer kitaplarla karşılaştırdığımızda farklı bir tasarıma sahip ve özel ders mantığına uygun bir şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Her konunun içerisinde bolca örnek sorular ve testler bulunmaktadır. Çözümü olmayan testlerin cevaplarını da siteleri üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

TYT Tarih Soru Bankası Tavsiyeleri

Esen Yayınları TYT Tarih Soru Bankası
Detaylı bilgi gerektirenlerin yanında kolay ama bir o kadar da kaliteli soruların da bulunduğu bu soru bankası; konuları bitiren adaylara kendilerini ciddi bir şekilde sınama imkanı sunuyor. ÖSYM tarzına paralel sorularıyla öğretici ve geliştirici nitelikli bu kitapla eksiklerinizi belirleyip tekrarlarını yaparak sınava kadar eksiğiniz kalmadan hazırlanabilirsiniz.

Hız ve Renk Yayınları TYT Tarih Soru Bankası
Kolaydan zora her türlü seviyeden soru içermesi sebebiyle kolay soruları kaçırmadan zor soruları başarmanız hedeflenmektedir.İçerisinde yer alan değişik soru tipleriyle ve zor olan sorularla sınava eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanacaksınız.

Okyanus Yayınları TYT Tarih Soru Bankası
Okyanus yayınları hemen hemen herkes tarafından kalitesi ile duyulmuş bir yayın evidir.Orta- zor seviyeye hitap eden bu kitapla sınava kaliteli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Eğitim Vadisi TYT Tarih Modüler Soru Bankası
Soru sayısının fazlalığı ve kolaydan zora giden soru tekniğine sahip olan bu kitap kolay-orta seviye sorular içermektedir. Başlangıç için tercih edilebilecek bir kaynaktır.Ancak çözümleri yoktur bu yüzden alırken incelemenizi öneririm.

Karekök Yayınları YKS 1. Oturum TYT Tarih Soru Bankası
Başlangıç için zorlanabileceğiniz bir kitap olan ancak çözmeye başladığınızda size çok fazla katkı sağlayacak bir kitaptır.Konularını tamamlamak üzere olan,kendini geliştirmiş öğrenciler ve zorlayıcı sorular çözmek istiyorum diyenler bu kitabı çözerek sınava hazırlanabilir.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt tarih kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir