Kaynak Tavsiyeleri

2023 TYT Tarih Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT tarih kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Bildiğiniz gibi Tarih dersinin TYT konuları içinde önemli yeri bulunmaktadır. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Tarih Soru Bankası Öneri


Benim Hocam Yayınları TYT Tarih Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)

Benim Hocam’ı Youtube üzerinden biliyoruz. Benim Hocam Soru bankası, Youtube üzerinden bizler için konu anlatım videoları çeken Sadettin Akyayla hocamız tarafından hazırlanmıştır. Kitap 208 sayfadan oluşmaktadır. İçerisinde bolca ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorular bulunmaktadır. Bu kitabı alıp Sadettin Akyayla hocamızın konu anlatım videolarını izleyerek ilerleyebilir ve testler çözebilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Tarih Kitap Önerileri 3
Çözüm Yayınları 3D Tarih Soru Bankası (Orta Seviye)

Orta seviye olarak önerebileceğimiz ilk kitap Çözüm Yayınlarından geliyor. Kitap 296 sayfadan oluşmakta. İçerisinde bulunan testler ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu sorulara ve tyt tarih konuları müfredatına göre hazırlanmıştır. Kitap içerisinde 3 farklı zorluk seviyesine göre testler hazırlanmış. Fakat yoğun olarak orta seviye sorular bulunmakta. Video çözümlerini ise Hocalara Geldik yapmıştır. Burada anlaşılacağı üzere çözüm videoları kaliteli diyebiliriz.

TYT Tarih Kitap Önerileri 4
Hız ve Renk Yayınları Tarih Soru Bankası (Orta Seviye)

Orta seviye için önerebileceğimiz bir diğer kitap ise Hız ve Renk Yayınlarından geliyor. Kitap toplam 192 sayfadan oluşuyor. İçerisinde bolca ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorular bulunmakta. Basamaklı zaman yönetimine göre kurgulanan testler zaman yönetimi konusunda öğrencilere önemli bir kazanım sağlamaktadır. Testler mavi, kırmızı ve turuncu olarak ayarlanmıştır. Mavi testlerde amaç ilgili konunun en üst düzeyde kavranmasını amaçlamaktadır. Konu eksiklerinizi tespit etmekte katkı sağlamaktadır. Kırmızı testler konunun pekiştirilmesinde ve öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlıyor. Ve son olarak turuncu testler ise öğrencilerin ÖSYM soru tiplerine rehber olması için ayarlanmıştır. Video çözümleri bulunmaktadır.


Limit Yayınları TYT-AYT Tarih Soru Bankası (Orta Seviye)

Limit Yayınları sözel alanda yaptığı başarılı kitaplarından birisi olan TYT-AYT Tarih Soru Bankası da TYT-AYT Tarih dersi için önerebileceğimiz kitaplar arasında yer alıyor. Genel olarak orta seviye sorular içeren kitap piyasadaki çoğu kaliteli kaynaklar gibi video çözümleri içermekte. 318 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

TYT Tarih Kitap Önerileri 6
Bilgi Sarmal TYT Tarih Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)

Tarih için konu anlatım kısmını tamamladığımıza göre soru bankası önerilerimize geçebiliriz. Tarih ve diğer sözel derslerden TYT alanında sorular genelde yorum üzerinden gelmekte. Buna bağlı kitaplar arasında seçim yaparken daha çok kaliteli ve yeni nesil yorum soruları barındıran kitapların tercih edilmesi gerekiyor. Orta-zor seviye olarak nitelendirebileceğimiz bir kitap olan Bilgi Sarmal içerisinde Tarih testlerinin video çözümleri bulunmaktadır.. Fiyatlandırma olarak baktığımızda ise ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.


Prf Yayınları TYT Tarih Soru Kütüphanesi

Paraf Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap zorluk derecesi olarak zor seviye bir kitap olarak göze çarpıyor. Kaliteli ve yeni nesil yorum sorularıyla donatılmış bu kitap içerisinde MEB kazanım testleri ve ünite değerlendirme testleri içeriyor. Ayrıca ileri düzey sorular içeren özel test adı altında toplanan sorular içermekte. Video çözümleriyle desteklenen ve 368 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da güncel kitap fiyatlarının üstünde yer alıyor.

TYT Tarih Konu Anlatım Öneri


TYT Tarih Video Destekli Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları

TYT Tarih dersi için konu eksiği olan ve konu çalışmak isteyen arkadaşlarımıza önereceğimiz ilk kitap Benim Hocam Yayınları’nın hazırlamış olduğu TYT Tarih Video Ders Defteri. Konu eksiği olan arkadaşlarımızın konuları Benim Hocam youtube kanalına eş zamanlı bir şekilde ilerletip konu eksiğini kolayca kapayabileceğini düşünüyoruz. 192 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.


Yayın Denizi TYT AYT TEK Serisi Tarih Konu Anlatımlı Cep

Yayın Denizi’nin hazırlamış olduğu bu cep kitabı yeni nesil ÖSYM tarzına uygun olarak hazırlanmış bir diğer konu anlatım kitabı. 352 sayfadan oluşan bu kitap güncel kitap fiyatlarına bakıldığında ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip.

TYT Tarih Kitap Önerileri 10
TYT Tarih Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı Okyanus Yayınları

Diğer kitaplarla karşılaştırdığımızda farklı bir tasarıma sahip ve özel ders mantığına uygun bir şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Her konunun içerisinde bolca örnek sorular ve testler bulunmaktadır. Çözümü olmayan testlerin cevaplarını da siteleri üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt tarih kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu