Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Tarih Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT tarih kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Tarih Soru Bankası Önerileri

TYT Tarih Kitap Önerileri 2

Benim Hocam Yayınları TYT Tarih Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)

Benim Hocam’ı Youtube üzerinden biliyoruz. Benim Hocam Soru bankası, Youtube üzerinden bizler için konu anlatım videoları çeken Sadettin Akyayla hocamız tarafından hazırlanmıştır. Kitap 208 sayfadan oluşmaktadır. İçerisinde bolca ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorular bulunmaktadır. Bu kitabı alıp Sadettin Akyayla hocamızın konu anlatım videolarını izleyerek ilerleyebilir ve testler çözebilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Tarih Kitap Önerileri 3

Çözüm Yayınları 3D Tarih Soru Bankası (Orta Seviye)

Orta seviye olarak önerebileceğimiz ilk kitap Çözüm Yayınlarından geliyor. Kitap 296 sayfadan oluşmakta. İçerisinde bulunan testler ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu sorulara ve tyt tarih konuları müfredatına göre hazırlanmıştır. Kitap içerisinde 3 farklı zorluk seviyesine göre testler hazırlanmış. Fakat yoğun olarak orta seviye sorular bulunmakta. Video çözümlerini ise Hocalara Geldik yapmıştır. Burada anlaşılacağı üzere çözüm videoları kaliteli diyebiliriz.

TYT Tarih Kitap Önerileri 4

Hız ve Renk Yayınları Tarih Soru Bankası (Orta Seviye)

Orta seviye için önerebileceğimiz bir diğer kitap ise Hız ve Renk Yayınlarından geliyor. Kitap toplam 192 sayfadan oluşuyor. İçerisinde bolca ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorular bulunmakta. Basamaklı zaman yönetimine göre kurgulanan testler zaman yönetimi konusunda öğrencilere önemli bir kazanım sağlamaktadır. Testler mavi, kırmızı ve turuncu olarak ayarlanmıştır. Mavi testlerde amaç ilgili konunun en üst düzeyde kavranmasını amaçlamaktadır. Konu eksiklerinizi tespit etmekte katkı sağlamaktadır. Kırmızı testler konunun pekiştirilmesinde ve öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlıyor. Ve son olarak turuncu testler ise öğrencilerin ÖSYM soru tiplerine rehber olması için ayarlanmıştır. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Tarih Kitap Önerileri 5

Limit Yayınları TYT-AYT Tarih Soru Bankası (Orta Seviye)

Orta kitaplar için önerebileceğimiz son kitap ise Limit Yayınlarından geliyor. Aslında orta-zor seviye diyebiliriz. İçerisinde hem TYT için hem AYT için tüm konulara özel testler bulunmakta. Kitap 318 sayfadan oluşmaktadır. Sizi zorlayacak sorular olabilir fakat geliştiğinizi bu kitap ile hissedeceksiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Tarih Kitap Önerileri 6

Bilgi Sarmal TYT Tarih Soru Bankası (Zor Seviye)

Hazırladığı zor kitaplar ile bilinen Bilgi Sarmal Yayınları TYT Tarih içinde zor bir kitap hazırlamıştır. Seviyesine güvenen insanların çözebileceği bu kitap ile birlikte TYT Tarihi tamamen bitirmek amaçlanmıştır. İçerisinde orta-zor ve bolca zor seviye soru bulunmaktadır. Tarih testlerinin video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Tarih Kitap Önerileri 7

Karekök Yayınları TYT Tarih Soru Bankası (Zor Seviye)

Zor seviye olarak önerebileceğimiz diğer kitap ise Karekök Yayınlarından geliyor. Eğer diyorsanız tyt tarih konularımı bitirdim, orta seviye kitaplar kolay gelmeye başladı, bu kitap size göre. Tarih dersinden soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitabı alabilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Tarih Konu Anlatım Önerileri

TYT Tarih Kitap Önerileri 8

Kronometre Yayınları TYT Tarih Akıllı Kitabım

Yeni nesle uyumlu olarak hazırlanmış kitaplardan birisidir. Soruların çözümlerini videolu olarak izleyebilirsiniz, çözemediğiniz bir sorunun karekodunu okutarak rahatlıkla soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. İçerisinde yer alan 7 fasikülde konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

TYT Tarih Kitap Önerileri 9

Delta Kültür TYT Tarih Özet

Konu özeti şeklinde başucu kitabi gibi her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, soru çözerken yapamadığınız da hemen aradığınızı bulabileceğiniz içeriği sayesinde size kolaylık sağlar.

TYT Tarih Kitap Önerileri 10

TYT Tarih Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı Okyanus Yayınları

Diğer kitaplarla karşılaştırdığımızda farklı bir tasarıma sahip ve özel ders mantığına uygun bir şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Her konunun içerisinde bolca örnek sorular ve testler bulunmaktadır. Çözümü olmayan testlerin cevaplarını da siteleri üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt tarih kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir