Kaynak Tavsiyeleri

2024 TYT Felsefe Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımızda sizlere TYT felsefe kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Bildiğiniz gibi Felsefe dersinin TYT soru dağılımı içinde önemli yeri bulunmaktadır. Felsefe dersini birçok öğrencinin diğer branşlar kadar önemsememesi sebebi ile çokça aranmasa da hedefi yüksek olan ve bir net bile kaçırmak istemeyenler için oldukça önemli bir başlık. Kitap arayışında olanların TYT Felsefe sorularının daha çok yorum tipi sorular olsa da olası bilgi sorularında da hazır olabilecekleri şekilde hazırlanacakları yayınları seçmeleri gerekir.  Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Felsefe Kitap Önerileri

Benim Hocam TYT Felsefe Video Ders Defteri ve Soru Bankası

TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında konu anlatım odaklı ve bilgileri kalıcı olarak öğrenme kaygıları ile hazırlanmış Benim Hocam Yayınlarının Felsefe serisi oldukça verimli olacaktır.

Benim Hocam yayınlarının TYT Felsefe ders notlarının video destekleri ile ve içinde bulunan soruları ile çalışmanı destekleyebilirsin. Diğer örnekleri ile düşünüldüğünde TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında en kolay seviyelere uygun olanlardan biridir.

Yayın Denizi TYT Felsefe Soru Bankası

TYT Felsefe Kitap Önerileri mize felsefe konularını yeni bitirmiş ve öğrendiklerini pekiştirmek isteyen öğrencilerimiz için tavsiye edebileceğimiz bir kaynak ile başlayalım. Yayın Denizi TYT Felsefe Soru Bankası, felsefe için öğrendiklerinizi pekiştirerek kalıcı hale getirebileceğiniz ve düşünme üzerine oluşturulmuş sorulara alışkanlık edinebileceğiniz içeriğe sahip.

Genellikle kolay soruların yer aldığı bu kitap TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında için güzel bir kaynak olacaktır. Kitabın kolay olduğunu söyledik ancak az önce de belirttiğimiz gibi felsefe konularını pekiştirmek ve soru çözme yeteneğinizi arttırmak istiyorsanız, kolay sorular olmasına aldanmadan özenli bir şekilde soruları çözmeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Palme Yayınevi TYT Felsefe Soru Kitabı

Fen bilimlerine yönelik hazırladığı kitaplar ile adını sık sık duyduğumuz Palme Yayınevi, TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında oldukça güzel bir kaynak ile öneri listemize dahil oluyor.

Yeni öğretim sistemine uygun olarak hazırlanan kitap, kaliteli içeriğe sahip. İçerisinde hem ileri hem de başlangıç ve orta seviye sorular içeren kitap, oldukça çeşitli, zengin bir içeriğe sahip. Palme Yayınevi TYT Felsefe Soru Kitabı, içeriğindeki çeşitlilik sayesinde TYT Felsefe Kitap Önerileri sayesinde Felsefe’den soru kaçırmak istemeyen ve felsefeden bütün soru tarzlarını görmek isteyenler için rahatlıkla önerebileceğimiz bir kitap.

Karekök Yayınları TYT Felsefe Soru Bankası

Genellikle zorlayıcı soru tarzlarıyla tanıdığımız Karekök Yayınları, yine zor diyebileceğimiz içeriği ile birlikte TYT felsefe için de karşımıza çıkıyor. 190 sayfadan oluşan kitap, öğretici ve düşündürücü nitelikteki sorularıyla oldukça tercih edilebilir bir kaynak.

TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında zor soru tarzlarını da görmek isteyen ve net kaçırmak istemeyenlerin bu kitaba da bir bakmalarını tavsiye ediyoruz.

Limit Yayınları TYT-AYT Felsefe El Kitabı

TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında Limit TYT-AYT felsefe el kitabında da bahsetmeliyiz. Limit yayınlar TYT-AYT felsefe el kitabı felsefe konularını çalışabilmek için oldukça yeterli bir kaynak. Konuları okuduktan sonra soru çözümlerini yapmak seni felsefe sorularına tamamen hazırlayacaktır.

Limit yayınlarının diğer el kitapları gibi bu kitap da tüm gerekli bilgileri içeriyor ve güzel bir anlatıma sahip. bu kitaptan konuları çalıştıktan sonra TYT felsefeye dair eksiğinin kalmayacağını düşünüyoruz. TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında Limitin el kitabına ek olarak bir soru bankası da bulunmaktadır.

Limit Yayınları TYT AYT Felsefe Soru Bankası 

TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında bir Limit yayınları daha var. Limit felsefe el kitabı ya da başka bir kaynaktan konuları çalıştıktan sonra Limit felsefe soru bankasını çözebilirsin. Özellikler son sınavlar TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında zor felsefe soruları ile karşılaşmak isteyenler için harika bir yayın olduğu söylenebilir.

ÖSYM  Felsefe branşında 2023 yılında da görüldüğü gibi zorlamayı seviyor. Bu yüzden orta ve orta üzeri kaynaklar çözmenin öğrencilere faydası olacaktır. Bu kaynak da yeni nesi sorulara uygun, yorumlama ve aynı zamanda bilgi kullanmayı gerektiren sorular içeriyor.

Kafa Dengi TYT Felsefe Soru Bankası

TYT Felsefe Kitap Önerileri arasında Orta seviyede ve ÖSYM yeterliliklerini karşılayan bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Kafa Dengi yayınlarının TYT Felsefe Soru Bankası yaklaşık 175 sayfa kalınlığındadır. Kitap önerilerimiz arasında sizin için en uygun olanı seçmelisiniz.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt felsefe kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu