Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Türkçe Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği TYT türkçe kitap tavsiyeleri nelerdir? TYT Türkçe kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını TYT türkçe kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TYT Türkçe Konu Anlatım Önerileri

Palme TYT Türkçe Konu Anlatımlı
Palme yayınları tarafından hazırlanmış Sibel Vural tarafından yazılmıştır. Toplam 432 sayfadan oluşmaktadır. Konu anlatımlarına özel çözümlü örnekler bulunmaktadır.  Konu anlatımı bittikten sonra ise konuyla ilgili testler sizleri beklemektedir. TYT konularını bu kitap ile tamamlayabilirsiniz.

Limit Yayınları TYT Türkçe El Kitabı
Limit yayınları tarafından hazırlanmış Feyzullah ve Mehmet Saylan hocalarımız tarafından yazılmıştır. Toplam 460 sayfadan oluşmaktadır. Konu anlatımı olarak işinize çok yarayacaktır. Bu kitap ile tyt türkçe konularını bitireceksiniz. Pek soru içermemektedir. TDK uyumlu bir şekilde yazımı karıştırılan sözcüklerin doğru yazımları verilmiştir.

TYT Türkçe Soru Bankası Önerileri

Palme TYT Türkçe Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)
Palme yayınları tarafından hazırlanmış Taylan Tatlı ve Kıymet Dolaner tarafından yazılmıştır. Toplam 360 sayfadan oluşmaktadır. Kolay orta seviye olarak çözülebilecek kaynaklardandır. Her testin yanında konuyla ilgili bilgiler verilmekte ve küçük bir tekrar yapmanız sağlanmaktadır.

3-4-5 TYT Türkçe Soru Bankası (Orta Seviye)
Üç Dört Beş tarafından hazırlanmış ve Müslüm Kaplan hocamız tarafından yazılmıştır. Toplam 440 sayfadan oluşmaktadır ve içerisinde 1957 soru barındırmaktadır. Genel olarak orta derece bir kitap diyebiliriz. Soruları kolaydan zora doğru hazırlanmaktadır. Her testin üzerinde 345’e göre zorluk derecesi yazmaktadır. Her bir konu 4 bölüme ayrılarak testler hazırlanmıştır. Bunlar ise ÖSYM Tarzında Hazırlanmış testler kazanım odaklı sorular, Karma sorular ve orijinal sorulardır.

Arı Yayınları Türkçenin Ritmi (Orta Seviye)
Arı yayınları tarafından hazırlanmış ve Hamza Kaya hocamız tarafından yazılmıştır. Hamza hocamız ayrıca youtube üzerinden Türkçe için taktik ve soru çözüm videoları çekmektedir. Bunlarda işinize çok yarayacaktır. Kitap toplam 372 sayfadan oluşmaktadır. Testlere geçmeden önce konularla ilgili özet bilgiler içermektedir. Soruların video çözümleri bulunmaktadır. Bu açıdan da sizlere güzel katkı sağlayacaktır.

Bilgi Sarmal TYT Dil Bilgisi Soru Bankası (Zor Seviye)
Bilgi sarmal Yayınları tarafından hazırlanmış Mehmet Durmaz ve Serbay hocalarımız tarafından yazılmıştır. Toplam 336 sayfadan oluşmaktadır ve içerisinde 783 adet soru barındırmaktadır ve bunların 170 adeti yeni nesil soru olmaktadır.  Türkçe testlerinin video çözümleri bulunmaktadır. Zor seviye bir kitap diyebiliriz. Seviyenize güvenmiyorsanız öncelikle kolay – orta derece kitapları çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası (Zor Seviye)

Limit Yayınları tarafından hazırlanmış Feyzullah Çelikbağ ve Mehmet Saylan hocalarımız tarafından yazılmıştır. Toplam 287 sayfadan oluşmaktadır. Soruların video çözümleri bulunmaktadır fakat bu çözümleri anlamadığını belirten pek çok öğrenci de bulunmaktadır. Zor seviye bir kitap diyebiliriz. Seviyenize güvenmiyorsanız öncelikle kolay – orta derece kitapları çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Bizim önerdiğimiz TYT Türkçe kitap önerileri bu şekildedir. Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir