Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Kimya Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT kimya kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Kimya Soru Bankası Önerileri


Aktif Eğitim TYT 0’dan Başlayanlara Kimya
Kimyaya sıfırdan başlayan arkadaşlarımız için önerebileceğimiz ilk kitap Aktif Kimya TYT Soru Bankası. Konuları sıfırdan anlatması içerisinde örnek ve çözümlü sorular barındırması bu kitabın artıları arasında yer alıyor. Zorluk derecesi olarak kolay seviye diyebileceğimiz bu kitap 368 sayfadan oluşmaktadır. Fiyatlandırma açısından değerlendirdiğimizde ise piyasanın güncel fiyatlarına göre üst bantta yer almaktadır.

TYT Kimya Kitap Önerileri 3
TYT Kimya 40 Seans Soru Bankası Okyanus Yayınları (Kolay Seviye)
Hocam ben kimyadan 1-2 net bile çıkartamıyorum, temelim hiç sağlam değil, benim soru çözerek tecrübe kazanmam lazım diyorsanız bu kitap size göre. TYT kimya konuları için Kitapta ufak konu anlatımları yapılıyor, daha sonra çözümlü örnekler veriliyor. En son ise testler bulunuyor. Kimyaya bir temel atmak istiyorsanız bu kitap ile başlayabilirsiniz.
Endemik Yayınları TYT Kimya Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)
Temeli az biraz oturmuş kolay orta seviye arası kaynak arayan öğrenciler için önerebileceğimiz bir diğer kaynak ise Endemik Yayınları’nın hazırlamış olduğu TYT Kimya Soru Bankası. 160 sayfadan oluşan bu kitap maalesef video çözümleri içermiyor. Kısa olması bu seviyelerde fazla oyalanmak istemeyen arkadaşlar için gayet tercih edilebilir bir alternatif olmasını sağlıyor. Fiyat olarak ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu görüyoruz.


Çöz Kazan Yayınları TYT Kimya Konu Özetli Soru Bankası (Orta Seviye)
Piyasada adını çok duymadığımız fakat özellikle kimyada gayet iyi bir iş çıkaran kaynaklardan biri hiç şüphesiz Çöz Kazan Yayınları TYT Kimya Soru Bankası. Zorluk derecesi olarak orta seviye olarak nitelendirebileceğimiz bu kitap 248 sayfadan oluşmakta ve tamamı video çözümlü soruları içermekte. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

TYT Kimya Kitap Önerileri 4
Palme Yayınları TYT Kimya Soru Kitabı (Orta Seviye)
Fen bilimleri derslerinde Palme yayınları iyi işler çıkartıyor diyebiliriz. Kimya soru bankası için orta seviye bir kitapları var. Her testin yanında o konuyla pratik bilgi notları bulunmaktadır. ÖSYM ve MEB Kazanımlarına göre güncellenmiş sorular içermektedir. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Kimya Kitap Önerileri 5
Çap Yayınları TYT Kimya Soru Bankası (Orta Seviye)
Orta seviye kitaplar için önerebileceğimiz diğer yayın ise Çap Yayınlarının TYT Kimya Soru Bankası kitabı. Kitap 336 sayfadan oluşmaktadır. İçerisinde yeterince yeni nesil soru bulunmaktadır.  Video çözümleri bulunmaktadır. Testler zorluk seviyesine göre ilerliyor.
MF Kazanım Yayınları TYT Kimya Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
İçerisinde gayet güzel sorular barındıran piyasanın orta zor seviye kaynakları arasında yer bulmuş bir diğer kaynak ise MF Kazanım’ın hazırlamış olduğu TYT Kimya Soru Bankası. 192 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip ve video çözümleri içeriyor.


TYT Kimya TERSYÜZ Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Fen Bilimleri konusunda gayet başarılı işler yapan bir diğer kaynak ise Nitelik Yayınları’nın hazırlamış olduğu TYT Kimya Soru Bankası. Video çözümleri içeren bu kitap 192 sayfadan oluşuyor ve orta zor seviye kaynaklar arasında yer alıyor. Fiyatlandırma olarak incelediğimizde ise ortalama bir fiyata sahip.

TYT Kimya Kitap Önerileri 6
Bilgi Sarmal TYT Kimya Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Sıra geldi orta-zor seviye diyebileceğimiz bir kitaba. Bazı öğrenciler zor, bazı öğrenciler ise hayır orta derece bir kitap diyebiliyor. İçerisinde pek kolay soru göremezsiniz. Orta derece kitaplarla işim bitti kendime güveniyorum diyorsanız bu kitabı alabilirsiniz. Kimya testlerinin video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Kimya Kitap Önerileri 7
Aydın Yayınları TYT Kimya Konu Özetli Soru Bankası (Zor Seviye)
Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim kimya netlerim tavan yaptı, artık orta seviye kitaplar bile kolay geliyor. Aydın yayınlarının kitabı tam size göre. 336 sayfadan oluşan soru bankası, size testlere geçmeden önce konuyla ilgili ufak tekrar yaptırıyor. Testleri gerçekten zor seviye diyebiliriz. Orta seviye kitap çözmeden bunu almanızı tavsiye etmeyiz. Video çözümleri bulunmaktadır.Bizim önerdiğimiz TYT kimya kaynakları bu şekildedir. Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


Bir Yorum

  1. Kültür bir ben bir sen ve kuantum yayınları iyi kitaplar mıdır. Orta seviyeli öğrenciler için uygun mudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu