Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Kimya Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT kimya kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Kimya Soru Bankası Önerileri

TYT Kimya Kitap Önerileri 2

Antrenmanlarla Kimya Çözümlü ve Konu Anlatımlı (Kolay Seviye)

Antreman Yayınları yıllardır yeni başlayan öğrenciler için kitaplar hazırlamaktadır. Eğer seviyenizin başlangıç seviyesi olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı almanızı tavsiye ediyoruz. Kitap her şeyi 0’dan anlatmaktadır. İçerisinde bulunan tüm soruların video çözümleri mevcuttur. Diyorsanız benim seviyem o kadar düşük değil bu seviyeyi atlamanızı tavsiye ederim.

TYT Kimya Kitap Önerileri 3

TYT Kimya 40 Seans Soru Bankası Okyanus Yayınları (Kolay Seviye)

Hocam ben kimyadan 1-2 net bile çıkartamıyorum, temelim hiç sağlam değil, benim soru çözerek tecrübe kazanmam lazım diyorsanız bu kitap size göre. TYT kimya konuları için Kitapta ufak konu anlatımları yapılıyor, daha sonra çözümlü örnekler veriliyor. En son ise testler bulunuyor. Kimyaya bir temel atmak istiyorsanız bu kitap ile başlayabilirsiniz.

TYT Kimya Kitap Önerileri 4

Palme Yayınları TYT Kimya Soru Kitabı (Orta Seviye)

Fen bilimleri derslerinde Palme yayınları iyi işler çıkartıyor diyebiliriz. Kimya soru bankası için orta seviye bir kitapları var. Her testin yanında o konuyla pratik bilgi notları bulunmaktadır. ÖSYM ve MEB Kazanımlarına göre güncellenmiş sorular içermektedir. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Kimya Kitap Önerileri 5

Çap Yayınları TYT Kimya Soru Bankası (Orta Seviye)

Orta seviye kitaplar için önerebileceğimiz diğer yayın ise Çap Yayınlarının TYT Kimya Soru Bankası kitabı. Kitap 336 sayfadan oluşmaktadır. İçerisinde yeterince yeni nesil soru bulunmaktadır.  Video çözümleri bulunmaktadır. Testler zorluk seviyesine göre ilerliyor.

TYT Kimya Kitap Önerileri 6

Bilgi Sarmal TYT Kimya Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)

Sıra geldi orta-zor seviye diyebileceğimiz bir kitaba. Bazı öğrenciler zor, bazı öğrenciler ise hayır orta derece bir kitap diyebiliyor. İçerisinde pek kolay soru göremezsiniz. Orta derece kitaplarla işim bitti kendime güveniyorum diyorsanız bu kitabı alabilirsiniz. Kimya testlerinin video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Kimya Kitap Önerileri 7

Aydın Yayınları TYT Kimya Konu Özetli Soru Bankası (Zor Seviye)

Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim kimya netlerim tavan yaptı, artık orta seviye kitaplar bile kolay geliyor. Aydın yayınlarının kitabı tam size göre. 336 sayfadan oluşan soru bankası, size testlere geçmeden önce konuyla ilgili ufak tekrar yaptırıyor. Testleri gerçekten zor seviye diyebiliriz. Orta seviye kitap çözmeden bunu almanızı tavsiye etmeyiz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kültür bir ben bir sen ve kuantum yayınları iyi kitaplar mıdır. Orta seviyeli öğrenciler için uygun mudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir