Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Kimya Kitap Önerileri 2019

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT kimya kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Kimya Konu Anlatım Tavsiyeleri

Palme Yayınları TYT Kimya Konu Anlatımlı
Kaliteli, özgün konu anlatımıyla piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlattığı için, konuları kavramada ve bağ kurmada zorluk yaşamazsınız. Her konuyla ilgili sayfa kenarlarında ki soruları çözerek eksiklerinizi görebilirsiniz

Kronometre TYT Kimya Akıllı Kitabım Konu Anlatım Fasikülleri
Yeni nesil soru tarzına uygun olarak hazırlanmış bir kitaptır. İçerisinde yer alan 3 fasikülde konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Okyanus YKS 1.Oturum TYT Kimya Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere ve özel ders mantığına uygun olan bu kitapla sınav süresi boyunca çalışabilirsiniz. Ayrıca her konunun sonunda bulunan mikro konu testleriyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

TYT Kimya Soru Bankası Tavsiyeleri

Palme Yayınları TYT Kimya Soru Kitabı
Her seviye öğrencinin kullanabileceği öğrenciler ve öğretmenler tarafında oldukça beğenilen bir kitaptır. Sınav süresi boyunca size çok şey katacak olan bu kitabın tek kötü yanı soru çözümlerinin olmamasıdır. Buna rağmen piyasadaki kitaplar arasında en iyilerindendir.

Esen Yayınları TYT Kimya Soru Bankası
Her seviyeye uygun içerisinde hem yorum hemde işlem sorularının bulunmasıyla, kendinizi test edip eksiklerinizi giderebileceğiniz bir kitaptır. Çoğu öğrencinin dikkat etmediği ufak detayları sorularında bulundurması sebebiyle aslında bilgilerinizi de güncellemiş olacaksınız. Sınavdan önce çözebileceğiniz güvenilir kitaplardandır.

Karekök Yayınları YKS 1. Oturum TYT Kimya Soru Bankası
Başlangıç için zorlanabileceğiniz bir kitap olan ancak çözmeye başladığınızda size çok fazla katkı sağlayacak bir kitaptır. Konularını tamamlamak üzere olan, kendini geliştirmiş öğrenciler ve zorlayıcı sorular çözmek istiyorum diyenler bu kitabı çözerek sınava hazırlanabilir.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Kimya Soru Bankası
Yeni öğretim programına uygun her seviye soru tipini içerisinde barındıran bir kitaptır. İçerisinde yer alan bilgi kupürleri sayesinde konularınızı pekiştirmiş olacaksınız. Video çözümlü olması sebebiyle çözümlere anında ulaşabileceğiniz bir kaynaktır.

Şenol Hoca TYT Kimya Çözümlü Soru Bankası
Algı ve yorum gücünü destekleyici sorularıyla ÖSYM’ye tarzına yakındır. Soru çözümleri olduğundan yanlış ve boş sorularınızın cevaplarına hızlıca ulaşabileceksiniz.

Evrensel İletişim YKS 1. Oturum TYT Kimya Soru Bankası
Her seviyeye uygun bir soru bankasıdır.İçerisinde yer alan değişik soru tipleriyle sınava eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanacaksınız.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kültür bir ben bir sen ve kuantum yayınları iyi kitaplar mıdır. Orta seviyeli öğrenciler için uygun mudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir