Taban Puanları

Tarsus Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Tarsus Üniversitesi taban puanları başlığı altında üniversitede bulunan 4 yıllık bölümlerin güncel taban puanları ve başarı sıralamalarına ulaşabilirsiniz. Gireceğiniz üniversite YKS, TYT ve AYT sınavlarına göre yapacağınız tercihler üzerinde altta bulunan taban puanları ve başarı sıralarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablo üzerinden bölümlerin puan türünü, tavan puanları yani en yüksek puanını ve hangi bölüm ne kadar öğrenci kontenjanı bulundurmakta öğrenebilirsiniz.

NOT: Bu oluşturduğumuz liste ÖSYM’nin en son yayınladığı belgelere göre güncel olarak hazırlanmıştır. Gönül rahatlığı ile listemizi inceleyebilirsiniz. Fakat her sene sıralamalarda ve puanlarda oynama olabiliyor, bu yüzden tercihlerinizi buna dikkat ederek yapınız. O bölümün puanını geçtim diye onu yazarak başlamayınız. Garanti olsun diye sıralamanızın altındaki bölümleri de tercih listenize eklemeyi unutmayınız. 

Sınava girecek veya girmiş olan arkadaşlara www.unirehberi.com ekibi olarak hayatlarında başarılar dileriz. Bizleri takip etmeyi unutmayınız. 


Tarsus Üniversitesi Taban Puanları  ve Başarı Sıraları 2019

Program Adı Fakülte Bölüm Genel
Kont.
Yerleşen En Küçük
Puan
En Büyük
Puan
TARSUS ÜNİVERSİTESİ  (MERSİN) Teknoloji Fakültesi Enerji  Sistemleri Mühendisliği 58 10 248,73192 314,35575
TARSUS ÜNİVERSİTESİ  (MERSİN) Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği 55 28 248,60735 276,57220
TARSUS ÜNİVERSİTESİ  (MERSİN) Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilikYüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik 60 62 219,19902 280,51490

Tarsus Üniversitesi taban puanları ve başarı sıraları hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir