Lise Konuları

11. Sınıf Geometri Konuları ve Müfredatı (2021-2022)

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler, bu yazımızda sizler için 11. sınıf geometri konuları listesini paylaşıyoruz. 11.sınıf geometri dersi için düzenli soru çözümü ve formül tekrarı yaparak konuları tamamlayabilirsiniz. Fakat soru çözümü geometri için olmazsa olmazdır. Her gün 2-3 test çözmelisiniz. Ayrıca formül defteri yapmanızı öneririm. En önemli konuyu sorarsanız Trigonometri dersini mutlaka tamamlamalısınız. Güncellenen müfredat kapsamında 11. sınıf geometri konuları listesine aşağıda ki listeden ulaşabilirsiniz.

NOT: Normalde geometri konuları matematik dersi içinde anlatılmaktadır. Bu liste, size bilgi verme amaçlı oluşturulmuştur. BURAYA tıklayarak tüm matematik konularını görebilirsiniz.

11. Sınıf Geometri Konuları

1. Dönem Geometri Konuları

1. Ünite: Trigonometri

 • Yönlü Açılar
 • Trigonometrik Fonksiyonlar

2. Ünite: Analitik Geometri • Doğrunun Analitik İncelenmesi

2. Dönem Geometri Konuları

5. Ünite: Çember ve Daire

 • Çemberin Temel Elemanları
 • Çemberde Açılar
 • Çemberde Teğet
 • Dairenin Çevresi ve Alanı

6. Ünite: Uzay Geometri

 • Katı Cisimler

11. sınıf geometri konuları hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar.

16 Yorumlar

 1. Geometrim çok kotu ama matematikde iyiyim 11.sinif matematikte ne yapabilirim tüm konular resmen geometri ile alakalı

 2. mf öğrencileri temel düzey olanlardan sorumlu mu peki ayriyetten onları da mı göreceğiz ?

 3. Hocam ilk önce trigonometri mi göreceğiz? Ünite ünite ayırmışşınız ya o ünite sıralamasına göre okulda ögreneceğiz değil mi?

 4. Bu sene 11’e geçmiş bir öğrenci bu konuları mı görecek yoksa eski müfredattan devam mı edecek? Ona göre çalışmak istiyorum.

 5. hocam peki once matematiği mi gorecez? yoksa geometri ve matematik karısık mı verilecek?şimdiden teşekkürler

 6. Bu verilen bütün derslerin konulaı bu sene 11. sınıflara gösterilecek konular değilmi? Yani 10. sınıfı bitirip 11.sınıfa geçenlere gösterilecek konular.(Tüm sayısal dersler için geçerli)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu