Lise Konuları

11.Sınıf Biyoloji Konuları ve Müfredatı (2019-2020)

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sene için olan müfredatını İnternet sitesinden yayınladı. Bu yazımızda sizler için 11.sınıf biyoloji konuları listesini paylaşıyoruz. 11.sınıf biyoloji genel olarak sistemler konusunu kapsamaktadır. Bu konu çok geniş kapsamlı olup üniversite sınavında en çok soru sorulan konuların başında gelmektedir. Bu yüzden düzenli not tutarak, tekrar yaparak ve soru çözümü ile konuları halletmelisiniz.. Biyoloji çabuk unutulan derslerden olduğu için bol tekrar gerektirecektir. Biyoloji dersi nasıl çalışılır? başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Güncellenen müfredat kapsamında 11.sınıf biyoloji konuları listesine aşağıda ki listeden ulaşabilirsiniz.

Lise 3 Biyoloji Konuları ve Müfredatı

11.1 İnsan Fizyolojisi

  • Denetleyici ve Düzeleyici Sistem, Duyu Organları
  • Destek ve Hareket Sistemi
  • Sindirim Sistemi
  • Dolaşım Sistemleri
  • Solunum Sistemi
  • Üriner Sistem
  • Üreme Sistemi ve Embriyonik Gelişim

11.2 Komünite ve Popülasyon Ekolojisi

  • Komünite Ekolojisi
  • Popülasyon Ekolojisi

11.sınıf biyoloji konuları hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar.

Bilgilendirme - 10

10

Genel Puan

11.Sınıf Biyoloji Konuları ve Müfredatı Değerlendirmesi

Yazı Değerlendirmesi: 3.53 ( 6 Kullanıcı Oyu)
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
Etiketler

İlgili Makaleler

10 Yorumlar

  1. Ben şey yapmayı planlıyorum mesela 11.sınıf ilk konuları işliyoruz o konuyu bilmek için işte 9.sınıf veya 10.sınıfta bi konuyu bilmemiz gerkiyor. Ben de ilk önce o konuları çalışıp üstüne 11 in okunusuna öyle geçmek istiyorum, o konu hakkında tekrardan sonra soru çözmek istiyorum.Böylelikle eksik konuları hem azaltılır hemde o konu daha iyi kavranır. Acaba siz 11 deki konuları işlerken önce 9 ve 10.sınıfta hangi konulara bakmamız gerektiği konusunda bir yazı yazar mısınız? Yazarsanız şimdiden teşekkür ederim. Böyle birşey yaparsanız çok işime yarayacak çünkü. Hatta fizik, kimya gibi derslerde de böyle bir bilgilendirme yapsanuz mükemmel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir