Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Deneme Önerileri – Hangi Denemeleri Çözmeliyiz?

Uzun bir YKS dönemine girdik ve konularımıza çalışmaya, sorularımızı çözmeye başladık. Pek çok değişiklik  olduğu için sıkıntılı bir dönem atlattık. Fakat artık bunları düşünmeyip çalışmalarımızı hızlandırmamız gerekiyor. Ayrıca eksiklerimizi görebilmek için bol bol deneme çözmek gerçekten sizin için çok faydalı olacaktır. Sınav zamanına yakın her hafta deneme çözmenizi öneririz. Bugün sizler için deneme önerilerinde bulunacağız. “Hangi TYT denemelerini alıp çözmeliyim?” gibi aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalışacağız. Genel denemeler olsun bölüm denemeler olsun bu yazımızda önerdiğimiz denemeleri görebilirsiniz. Elimizden geldiğince tüm denemelere yer vermeye çalıştık. Hangileri çözümlü hangileri çözümsüz gibi bazı önemli sorulara açıklamalar ile yer verdik.

Aşağıdan Matematik, Geometri, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya gibi derslerin TYT deneme önerileri listesini inceleyerek size en uygun olan denemeleri alabilirsiniz. Şimdiden hepinize başarılar.

Genel TYT Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş Yayınları YKS 1. Oturum TYT Tüm Dersler 6 Deneme
ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir. İçerisinde her seviyeden deneme bulunmaktadır. 

TYT 10 Deneme Sınavı Özdebir Yayınları
Genel olarak okullara özel deneme sınavları yapan Özdebir Yayınları, TYT için 10’lu deneme sınavı çıkarttı. Orta seviyede olan deneme setini de alabilirsiniz. 

TYT Deneme Seti 10 Farklı Yayın Altın Karma
Sınavdan önce çözülebilecek en ideal bir deneme setidir. 10 Farklı Yayın içerdiği için farklı seviyelerde denemeler ve sorular çözebileceksiniz.

TYT 12’li Deneme Seti Karekök Yayınları
Öğrenciler tarafından uzun süredir bilinen  ve yayınladığı kitaplar ile birçok öğrenciye hitap eden bir yayındır. Orta zor seviye bir deneme setidir.

Çöz Kazan TYT 5 Adet Deneme Seti 1. Oturum

Son 1 yıl içerisinde adını duyduğumuz Çöz Kazan yayınları da kısa bir sürede güzel başarılar elde etti. Yaptığı ÖSYM tarzında denemeler ile size sınav sürecinde yardımcı oluyor. Seviyesini soruyorsanız Orta seviye bir deneme diyebilirim. TYT Konuları bittikten sonra veya eksiklerinizi görmek adına önceden de çözebilirsiniz.

Sonuç Derece 1. Oturum TYT 7 Deneme
Geçen sene başarılı denemelere imza atan Sonuç Derece Yayınlarının TYT deneme setini satın alabilirsiniz. ÖSYM tarzı orta derece bir denemedir. 

Matematik ve Geometri TYT Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş Yayınları TYT 1. Oturum Matematik 12’li Deneme
ÖSYM tarzına oldukça yakın sorular içermesi sebebiyle birçok öğrenci tarafından beğenilmiştir. Matematik dersinde orta zor  sorular ağırlıklı olmasına rağmen ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir.

Gür Yayınları YKS 1. Oturum TYT ÖSYM Tarzı Matematik Sihirli 15 Deneme
Orta-zor seviye olan bu deneme ÖSYM tarzına tamamen uygun sorular içerir. Sınavdan önce farklı soru tipleriyle karşılaşarak sınav anında karmaşık bir soru karşılaştığınızda çözmenize yardımcı olacaktır. Sınava sizi eksiksiz hazırlayacak bir deneme olduğundan mutlaka çözmenizi öneriyorum.

Palme Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik 20 Deneme
Orta-zor seviye bir deneme olduğundan kendinizce uygun seviyeye geldiğinizde çözebileceğiniz bir denemedir. Her seviyeden soru barındırdığı  için kendinizi sınava kadar hızlandırabilirsiniz. Palme yayınlarının soru bankasını kullandıysanız farklı soru tipi görmek adına başka yayının denemelerini çözmenizi öneriyorum.

TYT Matematik 11 li Deneme Sınavı Barış Ayhan Yayınları
Kısa bir süre içerisinde güzel bir başarı elde eden Barış Ayhan Yayınları hem kitapları olsun, hem de İnternet üzerinden verdiği video eğitim dersleri olsun pek çok öğrenci tarafından beğeni topladı. TYT sınavına özel Matematik denemesi çıkarttı. Almanızı tavsiye ederiz.

Karekök Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik 20 Deneme
Orta-zor seviye bir deneme olduğundan kendinizce uygun seviyeye geldiğinizde çözebileceğiniz bir denemedir. Her seviyeden soru barındırdığı  için kendinizi sınava kadar hızlandırabilirsiniz. Karekök yayınlarının soru bankasını kullanıyorsanız farklı soru tipi görmek adına başka yayının denemelerini çözmenizi öneriyorum.

TYT Matematik Tamamı Çözümlü 15 Deneme Endemik Yayınları
Orta seviye bir deneme olduğundan eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız TYT için az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Denemenin cevaplarını İnternet’te çözümlü olması sebebiyle doğru cevaplara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Metin Yayınları TYT Matematik 10’lu Çözümlü Deneme Sınavı
Başlangıç için uygun olmayan içerisinde öğrenciyi zorlayacak sorular yer aldığından kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmenizi öneriyorum. Sınav mantığına pek uygun olamayan kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için ideal bir denemedir. Denemelerin çözümlerini kolayca PDF olarak Metin Yayınlarının sitesinden bulabilirsiniz. 

1.Oturum Matematik 25 Deneme Sınavı FDD Yayınları
FDD genel olarak sevilen ve zor olan yayınlardan. TYT Matematik için bu denemeyi alabilirsiniz.  Ayrıca fiyatı da uygundur.

Yayın Denizi TYT Matematik Hız ve Renk Denemeleri
Kolaydan zora doğru giden denemeleri çözerek hız kazanabilirsiniz. Sınava kadar kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir. Ancak cevaplarının çözümlü olmaması sebebiyle tercih ederken denemeyi iyi incelemenizi öneririm.

Sonuç Derece TYT Matematik Geometri 15’li Çözümlü Denemeleri
Orta-zor seviye olan bu deneme ÖSYM tarzına tamamen uygun sorular içerir. Sınavdan önce farklı soru tipleriyle karşılaşarak sınav anında karmaşık bir soru karşılaştığınızda çözmenize yardımcı olacaktır. Soruların cevapları çözümlü olduğu için yanlışlarınızın ve yapamadığınız soruların cevaplarına hemen ulaşabileceksiniz.

 Tavsiye Yazı: 2018 YKS Kitap Önerileri 

Fen Bilimleri TYT Bölüm Deneme Önerileri

YKS TYT 1. Oturum Fen Bilimleri 20 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Palme yayınları özellikle Fen alanında ki soru kalitesi ile birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Her seviye öğrencinin çözebileceği bir denemedir. Kolay-orta seviye bir deneme olduğu için başlarda çözüp konu eksiklerinizi belirleyip daha sonra zor seviye denemelere geçebilirsiniz. Palme fen denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz.

TYT Fen Bilimleri Tamamı Çözümlü 25 Deneme Apotemi Yayınları
Orta-zor seviye bir deneme olduğu için kendinizi biraz geliştirdikten sonra yani sınava az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Bu denemedeki değişik tarzdaki soruları çözerek sınava kadar algı ve yorum gücünüzü güçlendirmiş olacaksınız.ÖSYM sorularına benzer sorular içermesinden dolayı çözmenizi öneririm.Soruların çözümleri olduğundan yanlışlarınızın doğru yanıtlarına anında ulaşabilirsiniz.

YKS 1.Oturum TYT Fen Bilimleri 30 Deneme Video Çözümlü Çöz Kazan Yayınları
Yeni sisteme uygun her seviye öğrencinin çözebileceği orta bir denemedir. ÇÖZ KAZAN  yayınları  denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz.İçerinde fazla deneme içermesinden dolayı sınava kadar hız kazanıp aynı zamanda daha çok soru çeşidi görerek hazırlanmış olacaksınız.

TYT Fen Bilimleri Denemeleri 40×20 Hız ve Renk Yayınları
Başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek karmaşık sorulara hazırlık yapmış olacaksınız. Kolaydan zora doğru giden tekniğiyle kendinizi test edebileceğiniz bu deneme ile eksik konularınızı belirleyip bu yönde kendinizi geliştirebilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

YKS TYT 1. Oturum Kronometre Fen Bilimleri 40×20 Denemeleri Limit Yayınları
Orta-zor seviye olan bu denemeyi konularını biraz ilerletmiş bir öğrenci değişik tarzdaki soruları çözerek kendindeki eksikleri test edip kendini o yönde geliştirebilir.

TYT Fen Bilimleri 20 Deneme Endemik Yayınları
Yeni sınav sistemine uygun her seviye soru tipini içerisinde barındıran deneme sayesinde sınava kadar kendinizi hazırlayabileceğiniz kaliteli bir yayındır.

Fen Bilimleri Yayınları YKS 1. ve 2. TYT Alan 10 Deneme Seti
İçerisinde 5 TYT 5 AYT yani 2.oturum için deneme bulunmaktadır. Farklı soru tiplerine sahiptir. Yayının adından da anlaşıldığı üzere fen bilimleri üzerine gerçekten kaliteli kitaplar ve denemeler yapıyorlar diyebilirim.

Nitelik Yayınları TYT Fen Bilimleri 20 Deneme Sınavı
Farklı soru tipleri görmek isteyen ve hedefi yüksek olan arkadaşlar çözebilir. 

Özdebir Yayınları TYT Fen Bilimleri Çek Kopar 15 Deneme Sınavı
TYT deneme sınavları için önerdiğimiz Özdebir Yayınları TYT Fen Bilimleri için de 15’li bir deneme sınavı çıkartmış. Bu deneme de alabileceğiniz türlerden. 

Türkçe TYT Deneme Önerileri

TYT Türkçe Tamamı Çözümlü 15 Denemeleri Apotemi Yayınları
Türkçe testi için bol deneme çözerek isteğiniz netlere ulaşabilirsiniz. Bu denemeyi çözerek sınava kadar kendinizi geliştirebilirsiniz.Yapamadığınız sorularda deneme çözümlü olduğu için kolaylıkla cevaplara ulaşabileceğinizden tercih edilebilir.

YKS TYT 1.Oturum Türkçe 15 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Her seviye öğrencinin çözebileceği kolay orta bir denemedir. Palme TYT Türkçe  denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

YKS TYT 1. Oturum Türkçe 20 Çözümlü Deneme Karekök Yayınları
Her seviyeden soru tipi içerir.Kaliteli bir olan Karekök Yayınlarının Türkçe denemesini çözerek daha çok soru görmüş ve hız kazanmış olacaksınız. Çözümlerinin kitap içerisinde yer alması sebebiyle yapamadığınız sorulara özellikle dil bilgisi sorularına yardımcı olacaktır.

Yayın Denizi TYT Türkçe Hız ve Renk Denemeleri
Kolaydan başlayıp zora  doğru giden sorularıyla sınava kadar kendinizi hazırlamış olacaksınız. Ne kadar fazla Türkçe denemesi çözerseniz sınavda istediğiniz netlere ulaşmanız imkansız olmayacaktır. Bu nedenle bu yayın dışında mutlaka başka denemelerde çözmelisiniz.

Limit Yayınları TYT Kronometre Türkçe Denemeleri
Sözel dersler için güzel kitaplar çıkartan Limit Yayınlarının TYT Deneme serisi çıktı. Kronometre olarak bilinen serisinde bulunan Türkçe denemeleri de alınabilecek türden. 

TYT Türkçe 20 Çözümlü Deneme Karekök Yayınları
Genel olarak Matematik ve Geometri dersleri için sevilen yayınlardan olan Karekök’ün Türkçe denemesini de alabilirsiniz. 

YKS (TYT-AYT) Katsayıları ve Soru Sayıları Nelerdir?

Sosyal Bilimler TYT Deneme Önerileri

TYT Kronometre Sosyal Bilimler 40×20 Denemeleri Limit Yayınları
Sözel derslerde oldukça başarılı olan limit yayınlarının bu denemesi de içerisinde yer alan orta-zor seviye sorularıyla sizi sınava kaliteli bir şekilde hazırlar. Ancak çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

TYT Sosyal Bilimler 20 Deneme Endemik Yayınları
Orta seviye bir deneme olduğundan eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız TYT için az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir.

YKS TYT 1. Oturum Sosyal Bilimler 20 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Yeni sisteme uygun başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek her seviyeden soruya hazırlık yapmış olacaksınız.

YKS TYT 1. Oturum Sosyal Bilimler Denemeleri 40×25 Hız ve Renk Yayınları
Kolaydan zora doğru giden denemeleri çözerek hız kazanabilirsiniz. Sınava kadar kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir. Ancak cevaplarının çözümlü olmaması sebebiyle tercih ederken denemeyi iyi incelemenizi öneririm.

YKS TYT 1. Oturum Sosyal 30 Deneme Çöz Kazan Yayınları
Yeni sisteme uygun her seviye öğrencinin çözebileceği orta bir denemedir. ÇÖZ KAZAN  yayınları  denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. İçerinde fazla deneme içermesinden dolayı daha çok soru görerek sınava kadar hızlanabilirsiniz.

TYT 1. Oturum Sosyal Bilimler 30×20 Denemeleri Farklı Sistem Yayınları
ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir. İçerisinde her seviyeden deneme bulunmaktadır.

Tavsiye Yazı: 2018 YKS Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

Evet biraz uzun bir liste oldu fakat sizin için çok yararı olacağını düşünüyorum. Arasından hoşunuza giden veya seviyenize uygun olan denemeleri alarak çözebilirsiniz. Fakat liste de olmayıp sizin çözdüğünüz  denemeler varsa yorum kısmından deneme hakkında bilgi verebilirsiniz.

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorumlar

  1. yayın denizi orijinal matematik tyt ayt kesinlikle öneririm yeni tarz soru tipi orta-zor kıvamı güzel soru dağılımı geliştiğinizi hissettiğiniz ilk anda çok iyi gider şakın önceden çözüp harcamayın

  2. Listeye sosyal bilimler alanı için Farklı sistem yayınlarının 30lu sosyal denemesi eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir