tyt deneme
  • 33.152
  • 18 Ocak 2018
  • 0
  • 18

TYT Deneme Önerileri – Hangi Denemeleri Çözmeliyiz?

Uzun bir YKS dönemine girdik ve konularımıza çalışmaya, sorularımızı çözmeye başladık. Pek çok değişiklik  olduğu için sıkıntılı bir dönem atlattık. Fakat artık bunları düşünmeyip çalışmalarımızı hızlandırmamız gerekiyor. Ayrıca eksiklerimizi görebilmek için bol bol deneme çözmek gerçekten sizin için çok faydalı olacaktır. Sınav zamanına yakın her hafta deneme çözmenizi öneririz. Bugün sizler için deneme önerilerinde bulunacağız. “Hangi TYT denemelerini alıp çözmeliyim?” gibi aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalışacağız. Genel denemeler olsun bölüm denemeler olsun bu yazımızda önerdiğimiz denemeleri görebilirsiniz. Elimizden geldiğince tüm denemelere yer vermeye çalıştık. Hangileri çözümlü hangileri çözümsüz gibi bazı önemli sorulara açıklamalar ile yer verdik.

Aşağıdan Matematik, Geometri, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya gibi derslerin TYT deneme önerileri listesini inceleyerek size en uygun olan denemeleri alabilirsiniz. Şimdiden hepinize başarılar.

 

GENEL TYT Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş Yayınları YKS 1. Oturum TYT Tüm Dersler 6 Deneme

ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir. İçerisinde her seviyeden deneme bulunmaktadır. 

TYT 10 Deneme Sınavı Özdebir Yayınları

Genel olarak okullara özel deneme sınavları yapan Özdebir Yayınları, TYT için 10’lu deneme sınavı çıkarttı. Orta seviyede olan deneme setini de alabilirsiniz. 

TYT Deneme Seti 10 Farklı Yayın Altın Karma

Sınavdan önce çözülebilecek en ideal bir deneme setidir. 10 Farklı Yayın içerdiği için farklı seviyelerde denemeler ve sorular çözebileceksiniz.

TYT 12’li Deneme Seti Karekök Yayınları

Öğrenciler tarafından uzun süredir bilinen  ve yayınladığı kitaplar ile birçok öğrenciye hitap eden bir yayındır. Orta zor seviye bir deneme setidir.

Çöz Kazan TYT 5 Adet Deneme Seti 1. Oturum

Son 1 yıl içerisinde adını duyduğumuz Çöz Kazan yayınları da kısa bir sürede güzel başarılar elde etti. Yaptığı ÖSYM tarzında denemeler ile size sınav sürecinde yardımcı oluyor. Seviyesini soruyorsanız Orta seviye bir deneme diyebilirim. TYT Konuları bittikten sonra veya eksiklerinizi görmek adına önceden de çözebilirsiniz.

Sonuç Derece 1. Oturum TYT 7 Deneme

Geçen sene başarılı denemelere imza atan Sonuç Derece Yayınlarının TYT deneme setini satın alabilirsiniz. ÖSYM tarzı orta derece bir denemedir. 

MATEMATİK-GEOMETRİ TYT Deneme Önerileri

TYT Matematik 11 li Deneme Sınavı Barış Ayhan Yayınları

Kısa bir süre içerisinde güzel bir başarı elde eden Barış Ayhan Yayınları hem kitapları olsun, hem de İnternet üzerinden verdiği video eğitim dersleri olsun pek çok öğrenci tarafından beğeni topladı. TYT sınavına özel Matematik denemesi çıkarttı. Almanızı tavsiye ederiz.

Karekök Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik 20 Deneme

Orta-zor seviye bir deneme olduğundan kendinizce uygun seviyeye geldiğinizde çözebileceğiniz bir denemedir. Her seviyeden soru barındırdığı  için kendinizi sınava kadar hızlandırabilirsiniz. Karekök yayınlarının soru bankasını kullanıyorsanız farklı soru tipi görmek adına başka yayının denemelerini çözmenizi öneriyorum.

TYT Matematik Tamamı Çözümlü 15 Deneme Endemik Yayınları

Orta seviye bir deneme olduğundan eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız TYT için az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Denemenin cevaplarını İnternet’te çözümlü olması sebebiyle doğru cevaplara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Metin Yayınları TYT Matematik 10’lu Çözümlü Deneme Sınavı

Başlangıç için uygun olmayan içerisinde öğrenciyi zorlayacak sorular yer aldığından kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmenizi öneriyorum. Sınav mantığına pek uygun olamayan kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için ideal bir denemedir. Denemelerin çözümlerini kolayca PDF olarak Metin Yayınlarının sitesinden bulabilirsiniz. 

1.Oturum Matematik 25 Deneme Sınavı FDD Yayınları

FDD genel olarak sevilen ve zor olan yayınlardan. TYT Matematik için bu denemeyi alabilirsiniz.  Ayrıca fiyatı da uygundur.

Yayın Denizi TYT Matematik Hız ve Renk Denemeleri

Kolaydan zora doğru giden denemeleri çözerek hız kazanabilirsiniz. Sınava kadar kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir. Ancak cevaplarının çözümlü olmaması sebebiyle tercih ederken denemeyi iyi incelemenizi öneririm.

Sonuç Derece TYT Matematik Geometri 15’li Çözümlü Denemeleri

Orta-zor seviye olan bu deneme ÖSYM tarzına tamamen uygun sorular içerir. Sınavdan önce farklı soru tipleriyle karşılaşarak sınav anında karmaşık bir soru karşılaştığınızda çözmenize yardımcı olacaktır. Soruların cevapları çözümlü olduğu için yanlışlarınızın ve yapamadığınız soruların cevaplarına hemen ulaşabileceksiniz.

 Tavsiye Yazı: 2018 YKS Kitap Önerileri 

FEN BİLİMLERİ TYT Bölüm Deneme Önerileri

Fen Bilimleri Yayınları YKS 1. ve 2. TYT Alan 10 Deneme Seti

İçerisinde 5 TYT 5 AYT yani 2.oturum için deneme bulunmaktadır. Farklı soru tiplerine sahiptir. Yayının adından da anlaşıldığı üzere fen bilimleri üzerine gerçekten kaliteli kitaplar ve denemeler yapıyorlar diyebilirim.

Nitelik Yayınları TYT Fen Bilimleri 20 Deneme Sınavı

Farklı soru tipleri görmek isteyen ve hedefi yüksek olan arkadaşlar çözebilir. 

Özdebir Yayınları TYT Fen Bilimleri Çek Kopar 15 Deneme Sınavı

TYT deneme sınavları için önerdiğimiz Özdebir Yayınları TYT Fen Bilimleri için de 15’li bir deneme sınavı çıkartmış. Bu deneme de alabileceğiniz türlerden. 

TÜRKÇE TYT Deneme Önerileri

Yayın Denizi TYT Türkçe Hız ve Renk Denemeleri

Kolaydan başlayıp zora  doğru giden sorularıyla sınava kadar kendinizi hazırlamış olacaksınız. Ne kadar fazla Türkçe denemesi çözerseniz sınavda istediğiniz netlere ulaşmanız imkansız olmayacaktır. Bu nedenle bu yayın dışında mutlaka başka denemelerde çözmelisiniz.

Limit Yayınları TYT Kronometre Türkçe Denemeleri

Sözel dersler için güzel kitaplar çıkartan Limit Yayınlarının TYT Deneme serisi çıktı. Kronometre olarak bilinen serisinde bulunan Türkçe denemeleri de alınabilecek türden. 

TYT Türkçe 20 Çözümlü Deneme Karekök Yayınları

Genel olarak Matematik ve Geometri dersleri için sevilen yayınlardan olan Karekök’ün Türkçe denemesini de alabilirsiniz. 

Tavsiye Yazı: 2018 YKS Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

Pek çok yayınevi daha bölüm denemeleri çıkartmadığı için sizler için şimdilik bu denemeleri önerebiliyoruz. 1-2 ay içerisinde yeni denemeler çıktıkça listemiz yenilenecektir. 

Evet biraz uzun bir liste oldu fakat sizin için çok yararı olacağını düşünüyorum. Arasından hoşunuza giden veya seviyenize uygun olan denemeleri alarak çözebilirsiniz. Fakat liste de olmayıp sizin çözdüğünüz  denemeler varsa yorum kısmından deneme hakkında bilgi verebilirsiniz.

  • tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 18