Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Deneme Önerileri – Hangi Denemeleri Çözmeliyiz?

Uzun bir YKS dönemine girdik ve konularımıza çalışmaya, sorularımızı çözmeye başladık. Pek çok değişiklik  olduğu için sıkıntılı bir dönem atlattık. Fakat artık bunları düşünmeyip çalışmalarımızı hızlandırmamız gerekiyor. Ayrıca eksiklerimizi görebilmek için bol bol deneme çözmek gerçekten sizin için çok faydalı olacaktır. Sınav zamanına yakın her hafta deneme çözmenizi öneririz. Bugün sizler için deneme önerilerinde bulunacağız. “Hangi TYT denemelerini alıp çözmeliyim?” gibi aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalışacağız. Genel denemeler olsun bölüm denemeler olsun bu yazımızda önerdiğimiz denemeleri görebilirsiniz. Elimizden geldiğince tüm denemelere yer vermeye çalıştık. Hangileri çözümlü hangileri çözümsüz gibi bazı önemli sorulara açıklamalar ile yer verdik.

Aşağıdan Matematik, Geometri, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya gibi derslerin TYT deneme önerileri listesini inceleyerek size en uygun olan denemeleri alabilirsiniz. Şimdiden hepinize başarılar.

Genel TYT Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş Yayınları YKS 1. Oturum TYT Tüm Dersler 6 Deneme
ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir. İçerisinde her seviyeden deneme bulunmaktadır. 

TYT Deneme Seti 10 Farklı Yayın Altın Karma
Sınavdan önce çözülebilecek en ideal bir deneme setidir. 10 Farklı Yayın içerdiği için farklı seviyelerde denemeler ve sorular çözebileceksiniz.

TYT Tekrar Ettiren TEK 5’li Deneme Yayın Denizi
Orta derece bir denemedir. Kasıntı sorular fazla yoktur. Yayın denizini de tercih edebilirsiniz.

TYT 12’li Deneme Seti Karekök Yayınları
Öğrenciler tarafından uzun süredir bilinen  ve yayınladığı kitaplar ile birçok öğrenciye hitap eden bir yayındır. Orta zor seviye bir deneme setidir.

3D Yayınları TYT 5’li Deneme Video Çözümlü 
Yeni nesil sorularla sizleri sınava hazırlayan 3D yayınları, denemelerine yaptığı video çözümlerle de öne çıkıyor. Deneme sonunda yapamadığınız soruların cevaplarını kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Sonuç Derece 1. Oturum TYT 7 Deneme
Geçen sene başarılı denemelere imza atan Sonuç Derece Yayınlarının TYT deneme setini satın alabilirsiniz. ÖSYM tarzı orta derece bir denemedir. 

Palme Yayınları TYT 5 Çözümlü Deneme Sınavı
Palme yayınının denemelerini de tercih edebilirsiniz. Çözümlü olmaları sizlere avantaj sağlar.

Matematik ve Geometri TYT Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş Yayınları TYT 1. Oturum Matematik 12’li Deneme
ÖSYM tarzına oldukça yakın sorular içermesi sebebiyle birçok öğrenci tarafından beğenilmiştir. Matematik dersinde orta zor  sorular ağırlıklı olmasına rağmen ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir.

Gür Yayınları YKS 1. Oturum TYT ÖSYM Tarzı Matematik Sihirli 15 Deneme
Orta-zor seviye olan bu deneme ÖSYM tarzına tamamen uygun sorular içerir. Sınavdan önce farklı soru tipleriyle karşılaşarak sınav anında karmaşık bir soru karşılaştığınızda çözmenize yardımcı olacaktır. Sınava sizi eksiksiz hazırlayacak bir deneme olduğundan mutlaka çözmenizi öneriyorum.

TYT Matematik 20 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Orta-zor seviye bir deneme olduğundan kendinizce uygun seviyeye geldiğinizde çözebileceğiniz bir denemedir. Her seviyeden soru barındırdığı  için kendinizi sınava kadar hızlandırabilirsiniz. Palme yayınlarının soru bankasını kullandıysanız farklı soru tipi görmek adına başka yayının denemelerini çözmenizi öneriyorum.

Karekök Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik 20 Deneme
Orta-zor seviye bir deneme olduğundan kendinizce uygun seviyeye geldiğinizde çözebileceğiniz bir denemedir. Her seviyeden soru barındırdığı  için kendinizi sınava kadar hızlandırabilirsiniz. Karekök yayınlarının soru bankasını kullanıyorsanız farklı soru tipi görmek adına başka yayının denemelerini çözmenizi öneriyorum.

TYT Matematik Video Çözümlü 12 Deneme Endemik Yayınları
Orta seviye bir deneme olduğundan eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız TYT için az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Denemenin cevaplarını İnternet’te çözümlü olması sebebiyle doğru cevaplara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Metin Yayınları TYT Matematik 10’lu Çözümlü Deneme Sınavı
Başlangıç için uygun olmayan içerisinde öğrenciyi zorlayacak sorular yer aldığından kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmenizi öneriyorum. Sınav mantığına pek uygun olamayan kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için ideal bir denemedir. Denemelerin çözümlerini kolayca PDF olarak Metin Yayınlarının sitesinden bulabilirsiniz. 

1.Oturum Matematik 25 Deneme Sınavı FDD Yayınları
FDD genel olarak sevilen ve zor olan yayınlardan. TYT Matematik için bu denemeyi alabilirsiniz.  Ayrıca fiyatı da uygundur.

Yayın Denizi TYT Matematik Hız ve Renk Denemeleri
Kolaydan zora doğru giden denemeleri çözerek hız kazanabilirsiniz. Sınava kadar kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir. Ancak cevaplarının çözümlü olmaması sebebiyle tercih ederken denemeyi iyi incelemenizi öneririm.

10’lu TYT Matematik Geometri Çözümlü Denemeleri Derece Yayınları
Orta-zor seviye olan bu deneme ÖSYM tarzına tamamen uygun sorular içerir. Sınavdan önce farklı soru tipleriyle karşılaşarak sınav anında karmaşık bir soru karşılaştığınızda çözmenize yardımcı olacaktır. Soruların cevapları çözümlü olduğu için yanlışlarınızın ve yapamadığınız soruların cevaplarına hemen ulaşabileceksiniz.

★★ YKS Kitap Önerileri için Tıklayınız ★★

Fen Bilimleri TYT Deneme Önerileri

TYT Fen Bilimleri 20 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Palme yayınları özellikle Fen alanında ki soru kalitesi ile birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Her seviye öğrencinin çözebileceği bir denemedir. Kolay-orta seviye bir deneme olduğu için başlarda çözüp konu eksiklerinizi belirleyip daha sonra zor seviye denemelere geçebilirsiniz. Palme fen denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz.

TYT Fen Bilimleri Tamamı Çözümlü 25 Deneme Apotemi Yayınları
Orta-zor seviye bir deneme olduğu için kendinizi biraz geliştirdikten sonra yani sınava az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Bu denemedeki değişik tarzdaki soruları çözerek sınava kadar algı ve yorum gücünüzü güçlendirmiş olacaksınız.ÖSYM sorularına benzer sorular içermesinden dolayı çözmenizi öneririm.Soruların çözümleri olduğundan yanlışlarınızın doğru yanıtlarına anında ulaşabilirsiniz.

TYT Fen Bilimleri 30 Deneme Video Çözümlü Çöz Kazan Yayınları
Yeni sisteme uygun her seviye öğrencinin çözebileceği orta bir denemedir. ÇÖZ KAZAN  yayınları  denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz.İçerinde fazla deneme içermesinden dolayı sınava kadar hız kazanıp aynı zamanda daha çok soru çeşidi görerek hazırlanmış olacaksınız.

TYT Fen Bilimleri Denemeleri 30×20 Hız ve Renk Yayınları
Başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek karmaşık sorulara hazırlık yapmış olacaksınız. Kolaydan zora doğru giden tekniğiyle kendinizi test edebileceğiniz bu deneme ile eksik konularınızı belirleyip bu yönde kendinizi geliştirebilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

TYT Kronometre Fen Bilimleri 20×20 Denemeleri Limit Yayınları
Orta-zor seviye olan bu denemeyi konularını biraz ilerletmiş bir öğrenci değişik tarzdaki soruları çözerek kendindeki eksikleri test edip kendini o yönde geliştirebilir.

TYT Fen Bilimleri 20 Deneme Endemik Yayınları
Yeni sınav sistemine uygun her seviye soru tipini içerisinde barındıran deneme sayesinde sınava kadar kendinizi hazırlayabileceğiniz kaliteli bir yayındır.

Özdebir Yayınları TYT Fen Bilimleri Çek Kopar 15 Deneme Sınavı
TYT deneme sınavları için önerdiğimiz Özdebir Yayınları TYT Fen Bilimleri için de 15’li bir deneme sınavı çıkartmış. Bu deneme de alabileceğiniz türlerden. 

Türkçe TYT Deneme Önerileri

TYT Türkçe Tamamı Çözümlü 15 Denemeleri Apotemi Yayınları
Türkçe testi için bol deneme çözerek isteğiniz netlere ulaşabilirsiniz. Bu denemeyi çözerek sınava kadar kendinizi geliştirebilirsiniz.Yapamadığınız sorularda deneme çözümlü olduğu için kolaylıkla cevaplara ulaşabileceğinizden tercih edilebilir.

YKS TYT Türkçe 15 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Her seviye öğrencinin çözebileceği kolay orta bir denemedir. Palme TYT Türkçe  denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

YKS TYT Türkçe 20 Çözümlü Deneme Karekök Yayınları
Her seviyeden soru tipi içerir.Kaliteli bir olan Karekök Yayınlarının Türkçe denemesini çözerek daha çok soru görmüş ve hız kazanmış olacaksınız. Çözümlerinin kitap içerisinde yer alması sebebiyle yapamadığınız sorulara özellikle dil bilgisi sorularına yardımcı olacaktır.

Yayın Denizi TYT Türkçe Hız ve Renk Denemeleri
Kolaydan başlayıp zora  doğru giden sorularıyla sınava kadar kendinizi hazırlamış olacaksınız. Ne kadar fazla Türkçe denemesi çözerseniz sınavda istediğiniz netlere ulaşmanız imkansız olmayacaktır. Bu nedenle bu yayın dışında mutlaka başka denemelerde çözmelisiniz.

Limit Yayınları TYT Kronometre Türkçe Denemeleri
Sözel dersler için güzel kitaplar çıkartan Limit Yayınlarının TYT Deneme serisi çıktı. Kronometre olarak bilinen serisinde bulunan Türkçe denemeleri de alınabilecek türden. 

TYT Türkçe 20 Çözümlü Deneme Karekök Yayınları
Genel olarak Matematik ve Geometri dersleri için sevilen yayınlardan olan Karekök’ün Türkçe denemesini de alabilirsiniz. 

★★ YKS (TYT-AYT) Katsayıları için Tıklayınız ★★

Sosyal Bilimler TYT Deneme Önerileri

TYT Kronometre Sosyal Bilimler 40×20 Denemeleri Limit Yayınları
Sözel derslerde oldukça başarılı olan limit yayınlarının bu denemesi de içerisinde yer alan orta-zor seviye sorularıyla sizi sınava kaliteli bir şekilde hazırlar. Ancak çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

TYT Sosyal Bilimler 20 Deneme Endemik Yayınları
Orta seviye bir deneme olduğundan eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız TYT için az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir.

YKS TYT 1. Oturum Sosyal Bilimler 20 Deneme Sınavı Palme Yayınevi
Yeni sisteme uygun başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek her seviyeden soruya hazırlık yapmış olacaksınız.

TYT Sosyal Bilimler Denemeleri 30×25 Hız ve Renk Yayınları
Kolaydan zora doğru giden denemeleri çözerek hız kazanabilirsiniz. Sınava kadar kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir. Ancak cevaplarının çözümlü olmaması sebebiyle tercih ederken denemeyi iyi incelemenizi öneririm.

YKS TYT 1. Oturum Sosyal 30 Deneme Çöz Kazan Yayınları
Yeni sisteme uygun her seviye öğrencinin çözebileceği orta bir denemedir. ÇÖZ KAZAN  yayınları  denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. İçerinde fazla deneme içermesinden dolayı daha çok soru görerek sınava kadar hızlanabilirsiniz.

★★ YKS Konuları ve Soru Dağılımı için Tıklayınız ★★

Evet biraz uzun bir liste oldu fakat sizin için çok yararı olacağını düşünüyorum. Arasından hoşunuza giden veya seviyenize uygun olan denemeleri alarak çözebilirsiniz. Fakat liste de olmayıp sizin çözdüğünüz  denemeler varsa yorum kısmından deneme hakkında bilgi verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

7 Yorumlar

  1. Altın karma ve palmenin genel denemeleri çöpp. Tüm soruları eski nesil. Bunları önermem

  2. yayın denizi orijinal matematik tyt ayt kesinlikle öneririm yeni tarz soru tipi orta-zor kıvamı güzel soru dağılımı geliştiğinizi hissettiğiniz ilk anda çok iyi gider şakın önceden çözüp harcamayın

  3. Listeye sosyal bilimler alanı için Farklı sistem yayınlarının 30lu sosyal denemesi eklenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu