DGS Taban Puanları

DGS Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 2022 Taban Puanları ve Sıralama

DGS Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. Bu puan ve sıralamalar, 2021 DGS yerleştirme puanlarına göre hazırlanmıştır. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin fakültelerini, puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

DGS Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü Yerl./Kont.
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (DEVLET) Mimarlık Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 261,76851 16958 EA 3/3
ANKARA ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 250,45343 32257 EA 4/4
ANKARA HACI BAYRAM VELİ
ÜNİVERSİTESİ (DEVLET)
Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 245,63701 39653 EA 4/4
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ) (DEVLET) Fen-Edebiyat Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 242,11243 48516 EA 3/3

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.
DGS Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu