Tanıtım Yazısı

Saç Ekimi Maliyeti Neler Kapsar?


Saç ekimi, kıl köklerinin vücudun bir bölgesinden kelleşmiş bölgeye nakledilmesini sağlayan cerrahi uygulamadır. Bu minimal invazivprosedür, dünya genelinde son 20 yıldır her gün daha çok gerçekleştirilmektedir. Ve genellikle erkek tipi kellik için kullanılmaktadır.

Bu prosedür saç miktarını veya kalınlığını arttırmanın en etkili yolu olsa da, hem tedavi hem de iyileşme kapsamında maliyetli olabilmektedir. Bu haber yazımız saç ekimi prosedürünün genel hatlarıyla beraber iyileşme sürecini ele almakta ve saçlarınız sağlıklı bir şekilde büyümeye başladıktan sonra neler beklenebileceğini izah etmektedir.

Saç ekiminin maliyeti nedir?

Saç ekiminin maliyeti büyük oranda farklılık gösterir ve gerçekleştirildiği ülke de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere (alım gücü, reklam maliyetleri vb.) bağlıdır. Saç ekimi fiyatları üzerinde etkili bazı faktörler şunlardır:

Nakledilen saç miktarı: Saçların yalnızca bir veya iki küçük alandan ziyade tüm saç derisi üzerinde büyümesini sağlamak çok daha maliyetli bir işlemdir.Saç ekimi uzmanı: Alanında uzman olarak görülen uzmanlar daha az bilinen diğer meslektaşlarına nazaran daha fazla ücret talep ederler. Ancak, yüksek maliyet her zaman daha iyi sonuç demek değildir. İşlemi gerçekleştirecek uzman kadar saç ekim merkezini araştırmak da önem arz eder.

Saç ekim işleminin türü: FUT saç ekimi, FUE saç ekimi ve DHI saç ekimi olarak sınıflandırılan birkaç tür saç ekimi mevcuttur. Saç ekiminin maliyeti de hangisinin seçildiğine bağlı olacaktır.

Konum: Hayat standartlarının daha pahalı olduğu bölgelerde ameliyat maliyetleri daha yüksek olabilir. Rekabet de saç ekimi fiyat seviyesini etkileyeceğinden, nispeten daha az saç ekim cerrahının bulunduğu yerler daha pahalı olabilir.

Seyahat masrafları: Pek çok kişi kliniğe veya hastaneye gidiş geliş masraflarını hesaba katmaz. Ancak maliyeti artırsa da, uygun kalitede bir cerrah bulabilmek için uzun mesafeler kat etmek gerekebilir.Bazı kliniklerin tedavi maliyetini birkaç taksite yaymaya yardımcı olmak için bazı finansman seçenekleri ya da ödeme planları sunduğu da göz önüne alınmalıdır.

Saç ekimi sonrası olası maliyetler

Saç ekim ameliyatının maliyetiyle birlikte iyileşme sürecinde de bazı ilaç masrafları olabilir:

  • antibiyotikler
  • antienflmatuarlar
  • ağrı kesiciler

Ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyon gibi durumlarda tedavi gerekebilir, ki bu da doktor ziyareti ve ilave ilaç ücretleri anlamına gelecektir. Diğer taraftan bazı cerrahlar, kendi ihtiyatları doğrultusunda saç ekim işlemini takiben minoksidil gibi saç uzatıcı ilaçlar reçete edebilir.

Saç Ekim Merkezi Garantili Hizmet Verebilir mi?

Saç ekimi fiyatı ile alakalı araştırma yaparken, ilgili kliniğin gerçekleştirdiği işlemin arkasında durduğundan emin olun. Sürecin maliyeti yüksek olabilir ve %100 başarı garantisi yoktur. Ancak klinik %80 greft başarı oranı ve en az 5 yıl boyunca sonuçlarınızı takip etme taahhüdünde bulunabilir. Saç ekimi yaptırmakla ilgilenenlerin öncelikle konuyla alakalı kapsamlı bir araştırma yapması ve uzman ve deneyimli bir cerrah seçmesi gerekmektedir. Sürece devam etmeden önce ameliyatla alakalı riskleri ve iyileşme süresini doktorunuzla konuşmanızda fayda var.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu