Tanıtım Yazısı

Cami Ses Sistemleri

Cami ses sistemleri minare, iç ve dış için özel olarak tasarlanmış elektronik ses cihazlarının bir araya gelmesiyle oluşan sistemlerdir. Ülkemizin Müslüman bir dine sahip olduğu için bu kusursuz dinin ibadethaneleri olan camilerimizin minarelerine içlerine veya dışlarına özel olarak üretilmiş birçok ses aygıtı bulunmaktadır. Caminin büyüklüğüne göre artıp azalabilen birçok aygıt tercih edilmektedir. Hemen hemen birçok caminin minaresinde horn tip hoparlör, mikrofon, amfi ve ezanmatik adı verilen cihazlar bulunmaktadır. Büyüklü küçüklü tüm camilerimizin iç kısımlarında duvarlara yerleştirilmiş olan duvar tipi hoparlör aynı şekilde mikrofon ve amfi yer almaktadır. Bu arada tercihe göre yaka, kafa veya el mikrofonu kullanılabilir. Kablolu veya kablosuz şeklinde de tercih edilebilmektedir. Tüm cihazlar farklı özelliklerde tercih edilebilmektedir yalnız tüm aygıtlar birbirleri ile uyum içerisinde çalışmalıdırlar. Son olarak ise camilerimizin dış kısımları için özenle hazırlanan başta horn tipte su geçirmez olarak özel tasarlanmış hoparlörlerden oluşan sistemler yer almaktadır. Tüm bu sistemlerde yer alan horn hoparlörler su geçirmez özelliklerinin yanı sıra sıcak ve soğuk havalar için dayanıklı bir biçimde özel maddelerle oluşturulmaktadır. Gerek hocanın konuşması veya ezan okumasına olanak tanıyan bu cihazlar günümüzde birçok camide olmazsa olmaz olarak yer almaktadır. Çünkü insan sesinin ulaşamayacağı derecede büyük ibadethaneler oluşmaktadır. Ayrıca bir çok camide ezanmatik adı verilen otomatik ve manuel olarak programlanabilir biçimde tasarlanmış olan ezan okuma aygıtları kullanılmaktadır. Bu muhteşem cihazlar farklı imam seçimleri sunmakta yada hafıza kartı sayesinde caminin hocasının sesini kaydederek kullanılabilmektedir. Her şehrin ve semtin vaktine göre özel ayarlanabilir donanıma sahip bu muhteşem cihazlar birçok açıdan kullanışlı bulunduğundan dolayı tercih edilmektedirler. Tabi son olarak ise bu cami ses sistemlerini satın alırken kesinlikle dikkat etmeniz gereken unsurların başında ise bu alanda tecrübeye sahip kaliteli ürünleri bulunan bir firmadan talep etmenizdir. Benim size tavsiyem ise mevcut camiye göre büyüklü küçüklü birçok cami ses sistemleri hazır paketleri bulunmakta bu her açıdan düşünülerek oluşturulmuş sistemleri tercih etmenizdir. Elbette tüm bu sistemleri bu alanda profesyonel ve güvenilir bir noktadan olabildiğince ihtiyaca göre verimli olabilecek düzeyde uygun ürünler talep ediniz.

Cami Ses Sistemlerini İncelemek İçin https://www.yonkamuzikmarket.com/cami-ses-sistemleri

Ses sistemleri

Ses sistemleri kullanım yeri ve amacına göre farklılık gösterebilen birçok elektronik ses cihazından oluşan sistemlerdir. Camiler, okullar, açık ve kapalı sahneler için özel tasarlanmış birçok aygıtın bir araya gelerek oluşturduğu sistemler bulunmaktadır. Tümünün ise ortak noktası sesi en iyi biçimde yakalayıp en verimli ve kayıpsız haliyle dinleyiciye sunabilmektir. Örneklerle açıklayacak olursak eğer konferans sistemleri için kürsü tipi mikrofonların yer aldığı merkez üniteye bağlı biçimde çalışan ürünler kullanırız bu ürünlerde ses kalitesi kadar da kullanışlılıkta ön planda yer almaktadır. Çünkü konuşmacılara yöneticinin sırayla veya rastgele biçimde istenilen sürede söz hakkını verebilmesine en doğru ve kolay şekilde bu alana özel tasarlanmış cihazlar sağlamaktadır. Okullarımızda anons ve seslendirme sistemlerini iç ve dış olarak iki sınıfta oluşturmaktayız. Bunun sebebi ise içeride bulunan ses sistemleri cihazlarının dışarıdakilere kıyasla daha az çevre etkileriyle karşı karşıya gelmesidir. Yani şunu kesinlikle diyebiliriz ki tüm sistemler kullanım amaçları ve yerine göre özel olarak seçilmelidir. Gelelim profesyonel ve ihtiyaca oranla oluşturulan sistemlere bunların başında ise kayıtlarda kullanılan profesyonel ekipmanların yer aldığı donanımlardır. Bu donanımlarda çok üst seviye mikrofon kullanılmakla birlikte midi klavye yüksek özellikte ses kartları ve birçok yardımcı donanım bulunmaktadır. Hepsinin ise ortak özelliği tamamen teknik veri bakımından düşünülerek bir araya getirilmiştir. Yani bir sahne ses sistemlerinde görsele de dikkat ederken kayıt stüdyolarımızda daha çok sesin kaliteli bir biçimde yakalanması için sistemler oluştururuz. Ayrıca teknolojinin ve çağın sürekli olarak yenilikçi bir şekilde kendini hızla geliştirmesinden dolayı kullanım amaçlarına göre özel tasarlanmış orta ve üst düzey ses sistemleri de oluşturulmaktadır. Bu konuda oldukça kapsamlı düşünülmesi gereken cihazları tek tek de olsa hazır paketler halinde de olsa kesinlikle bu alanda profesyonel bir firma aracılığıyla hem teknik hem de kurulum aşamasında destek alarak tedarik etmelisiniz.  Benim size tavsiyem ise ihtiyacınıza oranla verimli ve kaliteli ürünleri uygun fiyatları ve ödeme seçeneği bulunan bir firmadan satın almaktır.Ses Sistemlerini İncelemek İçin  https://www.yonkamuzikmarket.com/ses-sistemleri

Profesyonel ses sistemleri kategorisinde yüzlerce ürün ve çeşitlilik için https://www.yonkamuzikmarket.com/ u ziyaret edebilir ve modellerini inceleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu