Kaynak Tavsiyeleri

2024 YKS Kimya Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS kimya kitap önerileri nelerdir? AYT Kimya soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS kimya kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. AYT sınavında Kimya dersinden 13 soru gelmektedir. 1 soru bile binlerce kişinin önüne geçmenize etkenken 13 soru hiç azımsanmayacak bir rakamdır. Bu nedenle AYT Kimya çalışmak isteyenlere branşında uzman ve geçmiş yıllarda sınava giren arkadaşlarımızın önerdiği kitapları listeledik. Önerdiğimiz kitaplarda dışında elinizde farklı kaynaklar var ise onları da çözmeyi ihmal etmeyin. Sonuçta Kimya konuları aynıdır, değişen sadece sistemdir. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Kimya Kaynak Tavsiyeleri

Palme Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

YKS Kimya kitap önerileri  arasında yeni nesil sorulara uygun hazırlanmış 280 sayfa olan bu kitabın tüm soruları video çözümü içeriyor. Özellikle fen derslerinde gayet kaliteli kitaplar hazırlayan Palme Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap AYT Kimya için orta sevide bir kitap diyebiliriz. Konuları iyi bir şekilde öğrenmek için çözülmesi gereken bir kitaptır. Ancak sınavda karşınıza gelebilecek sorulara karşı hazırlıklı olmak için yeni nesil sorularla donatılmış bir kitap çözmeniz iyi olacaktır. Kitap yaklaşık 275 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Üç Dört Beş Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

AYT Kimya kitap önerileri  arasında yine bir yeni tip sorulardan oluşan bir kitap arıyorsanız  ve orta düzey tercihinizse tam size göre bir kitap. Kitaptaki konu testleri sırasıyla kolay, orta ve zor seviye olarak sıralanıyor. “Kazanım odaklı sorular” testlerindeki sorular genel olarak başlangıç seviyesi sorulardır. Kimya konuları üzerindeki bilgilerinizi pekiştirmenizi sağlar.

“ÖSYM tarzı sorular” testleri, yorum sorularının bulunduğu sınavda karşınıza çıkabilecek her seviyeden soruların bulunduğu testlerdir. Bu testlerde her seviyeden sorular bulunmaktadır. Genel olarak orta seviye sorular bu testte yer almaktadır. Tüm sorular ÖSYM sınavlarında çıkabilecek tarzda sorulardır.

“Orijinal sorular” testleri ise gerçek anlamda sizi zorlayacak düzeyde sorulara sahiptir. Bu testlerdeki sorular ile diğer kitaplarda rastlamazsınız. Konuyu tam olarak öğrendiğinizi bu zor seviye soruları çözerek görebilirsiniz. YKS Kimya kitap önerileri  arasında en sevilenlerden ve TYT AYT Kimya çalışmalarında verimli olanlardan biridir.

3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası

YKS Kimya kitap önerileri  arasında yeni nesil sorulardan oluşan bu kitap da  bol miktarda sınavda çıkabilecek tarzda yorum gerektiren sorular bulunmaktadır. Kitap orta seviyenin biraz üzerindedir ve tamamı video çözümlüdür.

Kitap yaklaşık 185 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Aktif Öğrenme Yayınları AYT Aktif Kimya 0’dan Başlayanlara

Temeli zayıf olanlara ve sıfırdan başlamak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir kitap. 368 sayfadan oluşan bu kitap birçok çözümlü soru ve gayet kaliteli konu anlatımları içeriyor. AYT Kimya kitap önerileri  arasında kolay seviyedekilerden biridir. Kitap yaklaşık 185 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Benim Hocam AYT Kimya Video Ders Notları

YKS Kimya kitap önerileri arasında kesinlikle Benim Hocam Yayınları’na da yer ayırmalıyız. Bu kitap Benim Hocam YouTube kanalında bulunan AYT Kimya konu anlatım videolarıyla paralel şekilde hazırlanmıştır. Video derslerde anlatılan her şeyi kitabın içinde bulabilirsiniz. Kitap içinde soru yok denecek kadar azdır. Soru çözmek için yukarıdaki soru bankası önerilerimizi de incelemenizde fayda var.

Palme Yayınları YKS Kimya Konu Anlatımlı

YKS Kimya kitap önerileri  arasında konu anlatım alanında öncü yayın olan Palme’yi unutmamalıyız. Kaliteli, özgün konu anlatımıyla  piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlattığı için, konuları kavramada ve bağ kurmada zorluk yaşamazsınız. Kitap yaklaşık 375 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz YKS kimya kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu