Kaynak Tavsiyeleri

YKS Kimya Kitap Önerileri 2019

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS kimya kitap tavsiyeleri nelerdir? AYT Kimya kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS kimya kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Kimya Konu Anlatım Tavsiyeleri

Palme Yayınları YKS Kimya Konu Anlatımlı A-B Kitapları
Kaliteli, özgün konu anlatımıyla  piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlattığı için, konuları kavramada ve bağ kurmada zorluk yaşamazsınız. Her konuyla  ilgili sayfa kenarlarında ki soruları çözerek eksiklerinizi görebilirsiniz

Okyanus Yayınları YKS Kimya Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı 1-2 Kitapları
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere ve özel ders mantığına uygun olan bu kitapla sınav süresi boyunca çalışabilirsiniz ayrıca her konunun sonunda bulunan mikro konu testleriyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

Editör Yayınları 2. Oturum Kimya Öğretmenin Ders Notları
Öğrenciyi sıkmayan renkli, kısa notlarla olan anlatımıyla ve örnek soru çözümleriyle sınav süresince size çok şey katacaktır.

Delta Kültür YKS 2. Oturum Kimya Özet
Konu özetleri,çözümlü örnek soruları,stratejilerle ipuçları ve tarama testleriyle sınava hazırlık sürecinde her zaman yanınızda bulunabilecek bir kitaptır.

Palme Yayınları YKS Organik Kimya Konu Anlatımlı
Organik kimya sınav için önemli konulardan biridir.Organik kimyada en iyi kitaplardan birisi olan Palmenin konu anlatımıyla sınava mükemmel bir şekilde hazırlanabilirsiniz.Bu kitabı kullanarak bu konuda istediğiniz netlere ulaşabilirsiniz.

AYT YKS Kimya Soru Bankası Tavsiyeleri

Palme Yayınları YKS Kimya Soru Kitabı B
YKS hazırlığında konuların hepsine hakim olabileceğiniz bir kitaptır. Kitabın yanında ki notlar, unuttuğunuz bir bilgiyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu kitap sayesinde hem bilginiz artacak hem de yorumlama yeteneğiniz gelişecektir.İçerisinde yer alan kısa cevaplı sorular ile de sınava eksiksiz hazırlanacaksınız.

Karekök Yayınları YKS 2. Oturum Kimya Soru Bankası
Başlangıç için zorlanabileceğiniz bir kitap olan ancak çözmeye başladığınızda size çok fazla katkı sağlayacak bir kitaptır.Konularını tamamlmak üzere olan,kendini geliştirmiş öğrenciler ve zorlayıcı sorular çözmek istiyorum diyenler  bu kitabı çözerek sınava hazırlanabilir.

Esen Yayınları YKS 2. Oturum Kimya Soru Bankası
Her seviyeye uygun içerisinde hem yorum hemde işlem sorularının bulunmasıyla, kendinizi test edip eksiklerinizi giderebileceğiniz bir kitaptır. Çoğu öğrencinin dikkat etmediği ufak detayları sorularında bulundurması sebebiyle aslında bilgilerinizi de güncellemiş olacaksınız. Sınavdan önce çözebileceğiniz güvenilir kitaplardandır.

Evrensel İletişim Yayınları YKS Kimya KZ Soru Bankası
Kolaydan zora her türlü seviyeden soru içermesi sebebiyle kolay soruları kaçırmadan zor soruları başarmanız hedeflenmektedir.İçerisinde yer alan değişik soru tipleriyle ve zor olan sorularla sınava eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanacaksınız.

Palme Yayınları YKS Organik Kimya Soru Kitabı
Piyasada şu an en çok satılan kitaplardan biridir.Bunun nedeni ise sınavdaki sorularının format ve kalite olarak çok benzer olmasıdır. Aynı zamanda yandaki minik konu anlatımları soruları çözmeden önce size konuyu hatırlatacaktır. Bu sayede soruları çözerken konuyu çok daha iyi pekiştirirsiniz. YKS’ye girmeden önce mutlaka çözülmesi gereken kitaplardan biridir.

Organik Kimya Tamamı Video Çözümlü Soru Bankası Çap Yayınları
Eğer benim organik kimyada eksiğim var, elimde hem soru bankası hem de konu anlatım olsun diyorsanız bu kitabı size önerebilirim. İçerisinde konuyla  kısa özet bir bilgi verdikten sonra çözümlü örneklerle konuyu öğretiyor, daha sonra diğer testleri size bırakıyor. Böylece eksiklerinizi tespit edip konu tekrarı yapabilirsiniz. Bu kaynağı bitirdiğinizde organik kimya adına  eksiğiniz kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Hız ve Renk Yayınları AYT Kimya Soru Bankası
Kolaydan zora doğru her seviyeden soru tipini barındıran yeni nesil soru tarzına uygun olan bu kitabın içerisinde yer alan özgün soruları sayesinde sınava kaliteli bir şekilde hazırlanabileceğiniz bir kaynaktır. İçerisinde yer alan kavram haritaları size çok şey katacaktır. Video çözümlü olması sebebiyle çözümlere anında ulaşabileceksiniz.

Zafer Yayınları AYT Kimya Soru Bankası
İçinde kaliteli sorular bulunduran, sözel ve düşünmeye dayalı sorularıyla YKS’de ki sorulara alışmanız da yardımcı olabilir. Ayrıca her konudan yeterince soru bulunması sınavdan önce son tekrar olarak çözeceğiniz bu kitap hem hız kazanmanızı hem de daha çok soru tipi görmenizi sağlayacaktır.

Okyanus Yayınları AYT Özel Ders Konseptli Kimya Soru Bankası
Her ünite özel derse uygun olarak birer seanslık bölüme ayrılmıştır. Böylece konuları siz ayırmadan daha düzenli bir şekilde ilerleme gösterebilirsiniz. Her ünitenin konu anlatımından sonra içeren mikro konu anlatımı testleriyle bilgilerinizi unutmadan testleri çözerek kendinizi sınava kaliteli hazırlayabileceksiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları YKS 2. Oturum AYT Kimya Soru Bankası
Algı ve yorum gücünü destekleyici yeni nesil sözel soru tarzına uygun bir kitaptır. ÖSYM tarzına paralel sorularıyla öğretici ve geliştirici nitelikli bu kitapla eksiklerinizi belirleyip tekrarlarını yapabilirsiniz.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


Üniversite Öğrencileri!
Özel Yurtlar ve Fiyatları Hakkında Bilgi Almak için TIKLAYINIZ

Sınava Çok Az Kaldı! Deneme Çözmeyi Unutma! YKS DENEMELERİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir