Üniversite Zamanı
DGS Nedir? Konuları Nelerdir?
DGS Nedir? DGS Konuları Nelerdir?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2 yıllık meslek yüksek okulları ve açık öğretim ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrencilerin 4 yıllık lisans programında..

kyk
KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmalı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları yaklaştı. KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılmalı sorusunun..

YDS Nedir?
YDS Nedir? YDS Hakkında Detaylı Bilgi

YDS kısaca yabancı dil seviyesinin ölçülmesi ve bu doğrultuda eğitim alınması için uygulanan bir sistemdir. ÖSYM tarafından yapılan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye..

Mevlana Değişim Programı
Mevlana Değişim Programı Nedir?

Yurtiçinde eğitim veren yüksek öğretim kurumu öğrenci ve öğretim elemanlarının yurt dışında eğitim veren yükseköğretim kurumları ile belirli prosedürler..

Erasmus Programı Nedir?
Erasmus Programı Nedir?

Avrupa'daki yüksek öğrenim kurumlarının birbirleri ile işbirliği sağlayarak kısa süreliğine öğrenci ve akademik personel değişimi için mali destek sağladıkları..

Farabi Değişim Programı Nedir?
Farabi Değişim Programı Nedir?

İki üniversite kurumu arasında rektörler tarafından imzalanan anlaşma metnidir. Farabi değişim programı Yükseköğretim Kurumları arasında öğrenci ve öğretim..

Yatay Geçiş Nedir?
Yatay Geçiş Nedir?

Üniversite sınav sonuçlarına göre bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrencinin belirli bir dönem sonra aynı ya da farklı bir bölüme ya da başka bir..

universite-baslayacaklara-tavsiyeler
Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler ve Tüyolar

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala üniversite kazanan öğrencilerin heyecanı da artıyor. Hiç tanımadıkları bir ortama girecek olan..

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?
2017-2018 KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversite tercihlerinin yapılması ve sonuçların açıklanması ile birlikte öğrenciler için kayıt serüveni ve kyk yurt başvurusu telaşı başladı. Öğrencilik..

Çift anadal ve yandal nedir?
Çift Anadal ve Yandal Programı Nedir?

Tercih sürecinde olan öğrencilerin en sık karşılaştığı sorulardan birisi çift anadal ve yandal gibi konular oluyor. Peki çift anadal nedir? Öncelikle şunu..

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12