Üniversite Zamanı
Erasmus Programı Nedir?
Erasmus Programı Nedir?

Avrupa'daki yüksek öğrenim kurumlarının birbirleri ile işbirliği sağlayarak kısa süreliğine öğrenci ve akademik personel değişimi için mali destek sağladıkları..

Farabi Değişim Programı Nedir?
Farabi Değişim Programı Nedir?

İki üniversite kurumu arasında rektörler tarafından imzalanan anlaşma metnidir. Farabi değişim programı Yükseköğretim Kurumları arasında öğrenci ve öğretim..

Yatay Geçiş Nedir?
Yatay Geçiş Nedir?

Üniversite sınav sonuçlarına göre bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrencinin belirli bir dönem sonra aynı ya da farklı bir bölüme ya da başka bir..

universite-baslayacaklara-tavsiyeler
Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler ve Tüyolar

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala üniversite kazanan öğrencilerin heyecanı da artıyor. Hiç tanımadıkları bir ortama girecek olan..

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?
2017-2018 KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversite tercihlerinin yapılması ve sonuçların açıklanması ile birlikte öğrenciler için kayıt serüveni ve kyk yurt başvurusu telaşı başladı. Öğrencilik..

Çift anadal ve yandal nedir?
Çift Anadal ve Yandal Programı Nedir?

Tercih sürecinde olan öğrencilerin en sık karşılaştığı sorulardan birisi çift anadal ve yandal gibi konular oluyor. Peki çift anadal nedir? Öncelikle şunu..

ikinci öğretim nedir
İkinci Öğretim Nedir?

Çoğu üniversitede normal/örgün öğretim saatleri dışında uygulanan ders saatleri vardır. Normal öğretimden farklı saatlerde uygulanan bu eğitime ikinci öğretim..