Kaynak Tavsiyeleri

Temeli Olmayanlar için YKS Matematik Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu yazımızda öğrenciler tarafından sevilmeyen ve en çok zorlanılan ders olan matematik için kolay kitap tavsiyelerinde bulunacağız. Matematik temelim yok ne yapmalıyım? hangi matematik kitaplarını almalıyım? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Öncelikle kitap tavsiyesine başlamadan önce Matematik Nasıl Çalışılır? başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Pek çok yararlı bilgiye ulaşacaksınız.

Temeli Olmayanlara Matematik Kitap Önerileri

Karekök Yayınları Matematik Sıfır Kitabı

Matematikte temeli olmayanların gözdesi olan Karekök Matematik 0 TYT Soru Bankası temeli olmayanlara TYT Matematik kitap önerisi listemizin ilk sırasında yer alıyor. Kitap hem alanında uzman kişilerce hazırlanmasıyla hem yeni nesil ÖSYM tarzında 0’dan öğrete öğrete ilerletmesiyle hem de video çözümleri içermesiyle TYT Matematik için temeli olmayanların mutlaka tercih etmesi gereken kitaplar arasında yer alıyor. Kitap 350 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak değerlendirdiğimizde ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

Antrenmanlarla Matematik Soru Bankası

Matematik için temel oluşturmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer kitap olan Antrenmanlarla Matematik Soru Bankası listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Özellikle matematik ve geometri ile adını duyuran bu kitap gerçekten yeni ÖSYM tarzı sorulara paralel ve öğretici bir şekilde hazırlanmış. Özellikle bol soru örnekleriyle ve klasik tarzda sorularıyla size konuyu gayet güzel bir şekilde kavratıyor. Kitabı bitirdiğiniz zaman hem işlem hızınızda hem de temel konularda daha iyi olacağınıza emin olabilirsiniz. Kitabın tüm soruları video çözüm içeriyor ve kitap 4 seriden oluşuyor. Fiyatlandırma olarak değerlendirdiğimizde ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Matematik Soru Bankası

Temeli olmayan veya zayıf olup kolay seviyede yeni nesil bir TYT Matematik kitabı arayanlar için gayet kullanışlı bir kitap olan Sıfırdan Sonsuza Matematik kitabı piyasaya yeni yeni adım atan bir kaynak olarak gözümüze çarpıyor. İçerisinde örnek sorular ve video çözümleri bulunduran bu kaynak kolay seviyede olan bir kaynak olarak göze çarpıyor. 365 sayfadan oluşan bu ürün fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip. Temel düzeyde bir matematik kitabı arayanlar için gayet değerlendirilebilir bir kaynak.

Şenol Hoca Yayınları Merhaba TYT Temel Matematik Çözüm Asistanlı Soru Bankası

Youtube’dan da tanıdığımız Şenol Hoca’nın hazırlamış olduğu Merhaba TYT Matematik kitabı adından da anlaşılabileceği gibi matematiğe ilk kez çalışmaya başlayan temeli olmayan arkadaşlarımız için hazırlanmış bir kitap. Kitabın tamamı Şenol Hoca tarafından çözümlü ve kitap 224 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak değerlendirdiğimizde ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

Kafa Dengi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Yeni Temel ve Orta Düzey

Listemizin son kitabı olan Kafa Dengi Yayınları’nın hazırlamış olduğu soru bankası piyasada yer alan bir diğer kolay seviye kaynak. Listenin diğer kitaplarına oranla bir tık daha zor olsa da az buçuk temelini oturtmuş arkadaşlarımızın rahatlıkla çözebileceği bir kitap olarak listede yer alıyor. Tamamen yeni nesil sorulara uygun hazırlanmış bu kitap 336 sayfadan oluşuyor ve soruların tamamı video çözümü içeriyor. Fiyatlandırma olarak değerlendirdiğimizde ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

NOT: Önerdiğimiz bu kitaplar ile tyt matematik konuları için bir temel atmış olacaksınız. Bu liste yeni kitaplar çıktıkça yenilenecektir. Sizin tavsiyelerinizi de bekliyoruz. Yorumdan çözdüğünüz YKS TYT AYT fizik soru bankaları ve konu anlatım kitapları varsa, nasıl olduğunu yazmayı unutmayınız. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sıfırdan şifreli matematik kitabını aldım tek kelimeyle süper sıfırdan çalışanlar için ilk önereceklerim arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu