YKS

YKS-TYT Eşit Ağırlık (TM) Çalışma Programı 2018

atlasakademireklam
atlasakademireklam

Hepinize merhaba değerli öğrenciler, bu yazımızda sizlere özel TYT ve YKS eşit ağırlık çalışma programı paylaşıyoruz. Biliyorsunuz yeni gelen sistem ile Mart ayında olan YGS sınavı kalktı ve tüm sınavlar Haziran ayında tek bir haftasonunda yapılması planlandı.Bunun üzerine öğrenciler artık yeni çalışma programları arayışına girdi. Yaptığımız çalışma programı ile birlikte Haziran ayına hazır bir şekilde gireceksiniz. eşit ağırlıkçı öğrenciler, ay ay şeklinde aşağıda ki linklere tıklayarak programları indirebilirler.

NOT: Bu program üzerinde sadece 11. ve 12.sınıfların konuları bulunmaktadır. 9. ve 10. sınıfının konuları için farklı bir TYT programı hazırladık, onu da aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.

2018 YKS Eşit Ağırlık (TM) Çalışma Programı

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı 2018 (1.Ay)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı 2018 (2.Ay)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı 2018 (3.Ay)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı 2018 (4.Ay)

YKS Konuları ve Soru Dağılımları için Tıklayınız

NOT: Alttaki program üzerinden 4 ay içerisinde Eşit Ağırlık konularını bitirebilirsiniz. Fakat bu programda TYT Fen Bilimleri, TYT Felsefe ve TYT Din Kültür konuları eksiktir. Sizin için bir önemi yoksa alttaki programdan devam etmeyi deneyebilirsiniz. 

NOT: Arkadaşlar ders çalışma programında coğrafya kısmını ygs ve lys diye ayırmak zorunda kaldım, çünkü tek bir şekilde çok uzun liste oluşuyordu. Aklınıza takılan soru olacaktır, alan sınavlarında ygs sorulacak mı diye, fakat müfredat ile ilgili yapılan bir açıklama olmadığından dolayı, tüm lise müfredatı edebiyat-coğrafya sınavında sorulacaktır. 

(Eski Program 15 Ekim)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı (1.Ay)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı (2.Ay)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı (3.Ay)

YKS Eşit Ağırlık Çalışma Programı (4.Ay)

NOT: Elimizden geldiğince tüm konuları eklemeye çalıştık. Fakat bizim gözümüzden kaçan konular veya küçük fakat soru çıkabilecek konular olabiliyor. Bu yüzden soru bankalarınızdan, konu anlatımlı kitaplarınızdan konu başlıklarına bakarak eksik kalan konularınızı tamamlamalısınız. 

Aklınıza takılan sorular veya bizlere tavsiye ettiğiniz bir şey var ise yorum kısmından yazmayı unutmayınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

68 Yorumlar

 1. merhaba ben yks de sosyal 1 ve 2ye de matematige de girmeyi dusunuyorum, simdi eger matematikte bocalarsam bu ts puanimi da etkiler mi? tm de nasil hesaplaniyor sosyal 1 ve matematigin agirligi? %30-%30 mu? yani tm sinavlarina da girmeme ragmen tsden ya da dilden yine de tercih verebilir miyim? simdiden tesekkurler.

  1. Öncelikle BURAYA tıklayarak hangi puan türünün hangi testi çözmesi gerektiğini ve katsayılarını öğrenebilirsin. Matematik testine bocalarsanız TS puanınızı etkilemez. Eğer diğer puan türlerinin testlerini de çözerseniz ve yeterli puanı elde edebilirseniz tercih verebilirsiniz.

 2. Merhaba ben 10.sınıftayım sağlık mesleğe gidiyorum.yaz tatilinde başlamayı düşünüyorum yaz tatilinde 9 ve 10 mu tekrar etmeliyim yoksa tyt kitabı alıp konulara çalışmalıyım yada tyt ve yks kitaplarımı alıp çalışıymalıyım?Şimdi den teşekkürler

 3. Hocam ben programa göre çalışıyorumda.Fen zaten eklemenize gerek yok.Diğer konularda tam değilmi zaten ?

 4. Hocam tüm tyt + yks bu programla tamamlanacak değil mi ? Burdan yurumeye devam edecegim cunku

  1. Merhabalar, TYT sınavına fen bilimleri ve sosyal bilimler eklendiğinden dolayı program tam olarak düzgün değil. 2 hafta içerisinde yeni program ayarlamayı düşünüyorum.

 5. Matematik temelim yok ama sıfırdan başlayıp bu programa uyarak tm den iyi bir başarı elde edebilir miyim?

 6. Hocam ben eşit ağırlıkciyim coğrafya da hangi konulara bakarak çalışacakm YGS tarafına mi LYS tarafına mi

 7. Şimdiki YKS Konularına Göremi Düzenlendi Acaba Bu Konulara Çalışmamız Yeterlimidir ?

 8. s.a hocam ben bişe soracaktım ben sayısalcıyım matematiğim iyi fen bilimleribakınca yapabiliyorum ama ezberim çok kuvvetli ezberime çok güveniyorum o yüzden hukukmu elektrik ve elektronik müh. arasında kaldım sizce ne yapmalıyım hocam bir türlü karar veremedim hangisine çalışacağıma

  1. Bu gelecek hayatını belirleyecek bir karar. Kolay karar verilecek bir şey değil. O bölümler hakkında bilgi topla. O bölümde okuyan insanlar ile tanış konuş. Ne işliyorlar, neler yapıyorlar falan bunları öğren.

   1. evet hocam çok zor karar haklısınız ama bir an öncede karar vermem lazım offf hukuk dersleri falan sanki bana daha iyi gibi onları daha iyi yaparım gibi geliyor ama tarih coğrafyayı nereden çalışacağım bilmiyorum youtubede yok

 9. Peki hocam TM ciler İçin Kitap önerebilirmisinz? Mümkünse Her ders ayrı ayrı özellikle 2.oturum için Telekkürler.

 10. Hocam TM ciyim Henüz Kitap Bile Almamışım. Bizim Alanımızda Coğrafya Ve tarihte Neler Çıkıyor. Hangi yıllardan Sorumluyuz? Lütfen Her iki dersi ayrı ayrı değerlendirerek cevap veriniz Teşekkürler.

 11. Program çok güzel gözüküyor buradan çalışmayı düşünüyorum.Size bir şey sormak istiyorum ben bilg. müh okuyorum bu sene hukuk için tekrar gireceğim sizce kırık obp ile tm de 25 bin olur mu? Ham da kaç bin yapmalıyım.Okulda mat görüyoruz.

  1. Zaten senin temelin de var. 25 bin neden olmasın ki? Kırık obp kötü olmuş ama yine de başarabilirsin. Ham da istediğin bölümün puanına bakarak ne kadar yapman gerektiğini öğrenebilirsin.

 12. İyi günler sormadığım kimse kalmadi ben eşit ağırlık bölümünden girecem sınava hangi derslerden sorumluyum lütfen cevap verin lütfen…

  1. Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 oturumuna ve Matematik oturumuna gireceksiniz. 24 Edebiyat, 10 Tarih1, 6 Coğrafya1 ve 40 Matematik sorusu karşına çıkacak.

 13. eşit agırlık bölümü yeni üniversite sınavında ileri düzey matematik cıkacakmı

 14. 2. oturumda eşit ağırlık bölümünde çıkacak olan coğrafya 1 konuları mı ya da coğrafya 2 konuları mı?

   1. 4ay bitince lutfen bol deneme ve test çözelim deneme ve test programı olsun geriye kalan aylar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir