YKS

2024 YKS (TYT-AYT) Sayısal (MF) Çalışma Programı

Hepinize merhaba değerli öğrenciler, bu yazımızda sizlere özel TYT ve YKS sayısal çalışma programı paylaşıyoruz. Paylaştığımız çalışma programı ile birlikte sınava daha iyi bir şekilde hazırlanabileceksiniz. sayısal bölümleri için tercih yapmak isteyen öğrenciler, altta verdiğimiz çalışma programlarını kullanabilirler.

NOT: 5 aylık sayısal çalışma programı için “Çalışma Odam” youtube kanalına teşekkür ederiz. Kanalını takip etmeyi unutmayınız.


Sayısal Çalışma Programı

NOT: MF Çalışma programı üzerinde mutlaka oynamalar yapmalısınız. Mesela bu programa hangi zamanda başladınız bunlar önemli. Eğer sınava uzun bir süre varken başladıysanız programı bölüp daha uzun bir süreye yayabilirsiniz. Bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Bizim size tavsiyemiz oturup 1-2 saat uğraşarak düzenli bir şekilde kendi programınızı yapmanızdır. Altta bulunan videolardan destek alarak kendinize özel programlar hazırlayabilirsiniz.

Sayısal çalışma programı hakkında aklınıza takılan sorular veya bizlere tavsiye ettiğiniz bir şey var ise yorum kısmından yazmayı unutmayınız.

İlgili Makaleler

94 Yorumlar

 1. İyi günler, 2018 MTAL-İnşaat Bölümü mezunuyum. İnternet üzerinden ders veren bir paket satın aldım. Beklediğim gibi etkili çıkmadı, masal anlatıyormuş gibi geldi ve sıkıldım. Yaklaşık olarak 1,5-2 ay ders çalışamadım. Şimdi de sınava 44 gün kaldı. Nasıl çalışmalıyım, ne yaparsam motivasyonum geriye gelir de arayı kapatırım diye düşünüyorum ama bir şey bulamadım. Fikir verirseniz sevinirim.

 2. Merhabalar. Ben 12. sınıf tm öğrencisiyim. Şimdiye kadar fazla bir çalışmam olmadı ve şimdiden mezuna kalmaya karar verdim.( sınava 3 ay kalaya kadar :/ ). Ve gönlümden geçen hep mf bölümleri olmuştu aslında ama yönlendiren olmadığı için mfde gözümü korkuttu ve tm seçtim . Ama bu sene mezuna kalıp 2020 de Tm olmama rağmen Mf hazırlanmayı düşünüyorum. Çünkü tmde ilgimi çeken 1 2 bölüm anca var yani. Sizin hazırlamış olduğunuz bu 4 aylık programlar ile 1 sene boyunca rahat hazırlanabilir miyim? Sayısal derslerin konuları hakkında fazla bi fikrim olmadığı ve sıfırdan başladığımı düşünerek. Şimdiden teşekkür ederim. 🙂

 3. Hocam yeniden çalışmaya başlıyacağım 2 aydır ders çalışmıyordum pes ettim 2 aydan önce de Tyt calistim simdi tekrar başlasam Tyt ayt bitirebilirmiyim?

 4. Ben 11.sınıfım tyt ye nasil çalışacağım ne ara çalışacağım çünkü benim kendi derslerimde var. Sayisaliciyim da o yüzden.

 5. Hocam temel 0 fakat mf-3 hazırlanmak istiyorum.meslek lisesi çıkışlı biriyim mecburi sebeplerden uzun zaman sonra sınava hazırlanabiliyorum.yalnız nasıl hatırlarım bilgilerimi ve hangi konulara ağırlık vermeli? hangi dersten ve konudan başlamalıyım… Bu durumda bana örnek çalışma planı hazırlar mısınız kafam çok karışık? Kaynak kitap video tavsiyeleriniz varsa benim için cok daha iyi olur….. Şimdiden çok teşekkürler….

 6. Şimdi 11. sınıfa geçtim bu programlar bana uygun mu ve de sadece tyt programı yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

 7. ben 11.sınıf öğrencisiyim ve Fen lisesinde okuyorum derslerim iyi sayılır.
  Normalde ben bu yıl dershaneye gitmeyi düşünmüyordum. Okul + Okul kursu ile çalışacaktım.Fakat sınıfımın %60 dershaneye gittiğini gördüm.Haliyle okul kursuna katılım da az olur (açılır ama sonra cıvır mı bilmem)
  Şimdi ben ne yapayım dershaneye gideyim mi okul kurslarıyla mı idare edeyim ? Bana çok mu ağır gelir okul + dershane eve gelirsem yorgunluktan çalışamam diye korkuyorum

  1. Bi fen lisesi mezunu olarak soyluyorum 11 de dersane kesinlikle gereksiz, sadece seni yorar.

  2. Biz okul +staj +dershaneyle +ev gel çalış
   Yorulmuyozda sen okul bide cumartesi kursuylamı yorulcan pehhh

 8. Merhaba ben 9. Sınıftan 10. Sınıfa geçtim. 9. Sınıf bende yok hiç çalışmadım ama anadolu lisesindeyim MF seçeceğim ama nasıl bir çalışma programım olabilir yardımcı olurmusunuz lütfen 10. Sınıf MF öğrencisi olacağım hedefim bayağı yüksek pilotaj ama puanida yüksek ona uygun bir program nasıl yapabilirim .

  1. Belli ki sıkı ve çalışkan bir öğrencisin.2019 tayfa olarak sana tavsiyem günlük tekrarlarını aksatmaman ve her sayısal dersin için önceden videolar izleyerek altyapını hazırla ki kafanda yer edebilsin.Ve fazla kendini sıkma ki gelecek senelerde kitap bile açmak istemiyecek durumlara da gelinebiliyor.Yani sana tavsiyem düzenli çalışman.Sonradan alışıcaksın zaten.Başarılar okul hayatında umarım bu yazımı okursun.

  1. 11.sınıf için dershane çok iyi bir seçim.Ama çalışırsan çunku 11.sinif cok buyuk bir rol oynuyor.Cok yogundur ilk basta eglenceli gelir.Hele ki 11.sinif fen icin mutlaka gitmelisin diye dusunuyorum.Dershaneyle sinirli kalma videolar da izle.Tempo hizlidir ama pes etmemelisin.

 9. merhabaalr ben 12.sınıfa geçtim bu yayınladınız yks programı 9-10-11-12 yi kapsiyor mu yani 12.sınıfta son bi tekrar yapcam bu programla yapabilir miyim 12 sınıfın da tüm konuları dahil mi buna

 10. Merhaba.Öncelikle teşekkürler.
  ben 11. sınıfa geçicem ve suan yaz tatilinde çalışmak istiyorum 2 ay kaldı 11 olmama. ve bu yaz tatilinde hangi kaynağı alıp çalışacağım hakkında çok araştırma yaptım ve 9 ve 10. sınıfın ikisinide birden halledemem diye 10.sınıfı tekrar etmeye karar verdim.Ama kararsız olduğm nokta şu ki; mesela fizik dersine çalışıcam sizce tyt fizik mi alsam yoksa 10.sınıf fizik mi?
  teşekkürler

 11. 12.sınıfa yeni geçtim. Daha önce hiç bir çalışma yapmadım ve açıkcası 9-10-11.sınıflara çalışmadım fakat şimdi çalışmam gerek 1 sene de sığdırmak çok saçma fakat sizce nasıl bir çalışma yolu izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim

 12. Şimdi 12. Sınıfa bu sene geçeceğim yazındayım ama dediğiniz gibi program biraz ağır ben süreleri biraz uzatarak temelim biraz var ..Çalışsam ama yine program üzerinden Sosyal Bilimler dışında Tüm konuları bitirmiş olur muyum ?

 13. Ben 11 e geçtim ve MF seçtim şimdi bu sayısal programına çalışırsam tyt deki türkçe yi nasıl yapacağım
  Bir de bu ayt seçtiğimiz alana göre girdiğimiz bi sınav mı
  Son olarak tyt ye çalışırsam ayt ye de mi çalışmış olucam yoksa ayrı ayrı mı çalışıcam eğer ayrı ayrı çalışırsam nasıl olacak karışmaz mı

  1. 11.sınıfa geçmişsiniz ve önünüzde uzun bir zaman bulunmakta. Bu programlar genel olarak örnek programlardır. Kısa bir süreye ayarlanmış programlardır. Kendi programınızı kendiniz yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Fakat 11.sınıfta TYT programına çalışabilirsiniz. AYT programı 11 ve 12.sınıf konularını içermektedir.

 14. 12.sınıf oldum. Bugün okullar kapandı ve tüm konulara baştan başlayıp çalışmak istiyorum. Şimdi başlasam 12.sınıfa başladığımda rahat bir şekilde konuları bitirmiş olur muyum? Çünkü 12.sınıfta sadece deneme ve test çözmek istiyorum.

  1. Öncelikle buradaki konuları bitirebilmeniz için temeliniz olması gerekiyor. Sadece 12.sınıfa deneme ve test bırakmak biraz zor olabilir. Bunun yerine daha uzun bir süreye ayarlanmış bir ders programı yapmanızı öneriririm.

   1. Tyt için programınız var fakat ayt için Yok anlamadım? Yks için var o ayt mi Yani 2.oturum mu oluyo

 15. Merhaba, ben daha yeni 12. sınıfa geçtim. Burdaki program ile çalışmaya başlayabilir miyim ?

  1. Evet çalışabilirsiniz fakat önünde çok uzun bir süre var. Bu program biraz yoğun olabilir senin için. Daha sade bir şekilde kendine özel bir program yapmanı tavsiye ederim.

 16. İyi günler ben kendim çalışıyordum bugün programlarınızı gördüm merak ettiğim birşey var hallettiğim konular olsa dahi sorunsuz bi şekilde ilerlemek için ve konu eksiği olmadan hahi programa göre gitmeliyim 1. program mı 2.(tyt türkçe vs) olan program mı ikisinden birini seçsem(sözel konular hariç) sayısalda konu eksiğim olur mu( iki sınav konuları dahil)

  1. Merhabalar, sınava artık çok az bir süre kaldı diyebiliriz. Bu yüzden eksik konularınızı belirleyip kendinize güzel bir program oluşturmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 17. 11. Sınıfı yks ders çalışma programında müfredat değişti için bu senin müfredatına göre yapmışsınız eski müfredata göre var mı mesela matematikte yks de mantığı bu sene gördük biz (11.sınıfım)

 18. Merhaba hocam. Ben mesleki lise çıkışlı oldğm için temel eksiğim çok var. Yeni bu sene mf bölümüne geçtim fkb de çok zorlaniyorum acaba ne yapmaliyım yardımcı olurmusunuz ?

 19. merhaba,11.sınıfım ve şimdiden başlamak istiyorum buradaki mf programına başlayabilir miyim? Sizce ne önerirsiniz?

  1. Bu program 11.sınıflar için ağır olabilir, okuldaki rehberlik hocan ile böyle uzun bir süreye yayacak şekilde güzel bir program yapabilirsiniz. Kendi programını yapmak her zaman en iyisidir.

 20. Ben 10. sınıfım sayısalı seçtim ve şu an çok güzel ilerliyorum tam bir sayısalcıymışım 10. sınıf iyi ilerliyor ama TYT ve YKS’ye de hazırlanmak istiyorum 9.sınıfı da aradan çıkarmak istiyorum bana bir ders çalışma programı hazırlar mısınız ? Rehberlik servisinden istedim beni hocalara yönlendirdi hocalar kendini sen daha iyi bilirsin kendin hazırlayabilirsin dediler. ACİLLL YARDIM LÜTFEEN
  (hemen çalışmalara başlamak istiyorum.) :))

    1. Evet bazı konular maalesef eksik olabilir. Eksik düşündüğünüz konuları konu anlatım kitaplarından bularak bitirebilirsiniz.

 21. Yks sayısal 4 aylık programla tyt yide tamamlıyormuyuz yoksa tytye ayrı çalışmamız gerekirmi

  1. Eğer üstteki programa göre ilerleyecekseniz TYT konuları eksiktir, onu TYT programımız ile bitirmeniz gerekiyor. Fakat eski programımızdan ilerlerseniz sadece TYT Sosyal Bilimler konuları eksiktir.

 22. Hocam bu programa uyup btrdiğimizde tyt fen sosyal hariç bütün tyt yks konuları bitiyor değilmi

 23. Hocam sayisalciyim tıp istiyorum .ama olmazsa diye tercihimde hukuk tarihi yazmak istiyorum. Şimdi yeni sistemde yks de hangi testleri cozucem hukuk için ?

  1. Aslında baştan yeni bir program yapmayı planlıyordum fakat bu programa başlayan çok arkadaş var, bu yüzden 3 ve 4. aylara eklemeye çalışacağım.

 24. Hocam selamun aleykum şuan burdaki aylar olarak başlıcamda çalışmaya bunların ordaki tyt ve yks birleşik dimi hem tyt hem yks çalışmış olucaz

 25. Hocam merhabalar ben mf sinavina gireceğim tyt-yks programında tyt fizik kimya bbiyoloji konulari neden yok

  1. Maalesef her dakika sistemi değiştirdiklerinden dolayı kaynaklı. Eski sistemde fen bilimleri ve sosyal bilimleri olmadığından dolayı böyle ayarlanmıştı. En kısa zamanda yeni program eklenecektir.

 26. Yine sistem değişmiş ben mfyim hangi derslerden çözücem sosyal çözücekmiyim yardımcı olun lütfen

 27. Sayisalcilarin sadece matematik fen çalışmaları yeterli mi yoosa cografya ve tarih de çalışalım mi ?

 28. Hocam siz programları yapıyorsunuz Eyw adamsınızda. Bizi kitap konusundada yormayın konulara uygun konu anlatım ve test kitaplarınızda yazarmısınız nelerdi alalım

 29. Öncelikle böyle programlar yapıp bize yardımcı olduğunuz için teşekkürler…4 ay içinde tüm yks ve tyt konuları var mı yoksa daha ekleyecek misiniz?

  1. Tüm konuları ekledik fakat gözümüzden kaçan küçük konular olabiliyor. Sen yine de şöyle konu anlatımlı kitaplarında ki konu başlıklarına bakarsan daha iyi olur.

 30. tyt ders çalışma programı ne zaman gelecek? kasımda başlayacağım çalışmaya lütfen erken davranın

  1. TYT konularına bakarak aylar şeklinde uyarak çalışmaya başlayabilirsin. Fakat onuda kafa karışıklığı olmasın diye bu hafta içinde ekleyeceğim.

 31. Diger aylari ne zaman yukleyeceksiniz? Hepsini beraber yuklemeniz daha uygun olmaz mi? Ona gore tam program belli olurdu ogrenciler acisindan.

 32. 11. Sınıflar içinde yks programi hazirlar misiniz. Hem 11 hem yksye hazirlik gibi (MF)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu