YKS

YDT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımları

Merhaba sevgili öğrenciler, YKS sınavı olarak bilinen yeni sistemin 3.oturumunda karşımıza çıkan yabancı dil testi konularını sizler için paylaşıyoruz. YDT Yabancı Dil Konuları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. YÖK Başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre YKS Yabancı Dil testinde toplam 80 soru sorulacak. Konular üzerinde şu anlık bir değişme yapılmadı. Sitemizde bulunan ingilizce hakkında ki diğer yazılarımıza da bakmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. 

Alttaki tabloda güncel 2020 YDT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımını bulabilirsiniz.

YDT Yabancı Dil Konuları

Kelime Bilgisi
Dil Bilgisi
Cloze Test
Cümleyi Tamamlama
İngilizce Cümlenin Türkçe Karşılığını Bulma
Türkçe Cümlenin İngilizce Karşılığını Bulma
Paragraf Anlamca Yakın Cümleyi Bulma
Paragrafta Anlam Bütünlüğünü Sağlayacak Cümleyi Bulma
Verilen Durumda Söylenecek İfadeyi Bulma
Diyalog Tamamlama
Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma

YDT Yabancı Dil Konuları PDF İndir

İnternet üzerinden konuları araştırmakla uğraşmak istemiyorsanız konuların PDF’sini indirebilirsiniz. İnternet olmadığı zamanda kolayca bilgisayarınız olsun telefonunuz olsun veya tabletiniz olsun kolaylıkla konulara göz atabilirsiniz. YKS yabancı dil konuları PDF dosyasını mutlaka indirmenizi tavsiye ederiz. Yabancı Dil Konuları Tıkla PDF İndir

YDT Yabancı Dil Konuları ve soru dağılımları hakkında aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Sitemizde pek çok yararlı makale bulunmaktadır. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız sitemizde takılmanızı tavsiye ederiz.

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

51 Yorumlar

 1. Merhaba, seneye YDT Rusça sınavına gireceğim ama hiçbir kaynak yok, sınava giren birine de ulaşamıyorum nasıl bir çalışma yöntemi izlemem gerekli gerçekten kafam çok karışık şu an Rusça kursuna gidiyorum ama sadece seviyemi geliştirmeye yönelik. Böyle direkt olarak sınava taktiklerle de çalışmam gerek ama dediğim gibi bilgim yok hiç…

 2. hocam japon dili ve edebiyatı istiyorum bunun için tyt ve ydt sınavlarına gireceğim. boş sorular yanlış sayılmıyor fakat kaç yanlış 1 doğruyu götürüyor ve bir derste yaptığımız yanlışlar sadece o dersin doğrularını mı götürüyor? örneğin matematikten yaptığımız yanlışlar diğer derslerdeki doğruları da etkiliyor mu?

 3. Ingilizceden girip arapça bölüm tercih edebilirsin..veyahut arapçadan girip ingilizce bölüm..iyi olduğun alanda yaptığın net sayısı önemli..

  1. Bu bilginin kaynağı nedir acaba gerçekten car mı böyle birşey ydt arapçaya girip ingilizce ogretmenligini okuyabilir miyim mesela

 4. meraba hocam ben arapça öğretmenliğine gitmek istiyorum onun için ayt ye girmeye gerek war mı

 5. Hocam ydt’de İngilizce sınavına girip Almanca mütercim tercümanlık bölümünü seçebelir miyim?

 6. Hocam ben aöl okuyorum. bu sene sınava gireceğim. 4 yıllık dil istiyorum. sadece YDT sınavına mı gireceğim yoksa bütün sınavlara girmek zorunda mıyım? ve diğer sınavlar dil sınavından aldığım puanları etkilemiyor değil mi?

 7. hocam ben dilciyim. TYT sınavı ve YDT sınavına mı giricem yoksa AYT de zorunlu mu ? birde üni sınavında sadece 9 ve 10.sınıf konuları mı çıkacak anlamadım tam? teşekkürler.

 8. Hocam , 2.oturumun zorunlu alınması gerek net varmı ? (Birincideki gibi 0,5 mat-tür. zorunlu mu?) Ve ikinci sorum ; Sayısal olup , sözeli kar etmek için sallasam say.puana etki eder mi veya ana puana ? Tşk.

 9. yks de ingilizce sınavına girip arapça bölüm tercih edebilir miyiz? yoksa arapça bölüm için dil olarak arapçayı mı seçmeliyiz

 10. ”TYT sınavı herkes için zorunlu. Yani artık dilcilerde fizik kimya biyoloji çözecek TYT sınavında. Fakat 2.oturumda sadece yabancı dil testini çözecekler.” demişsiniz.
  Durum hala aynı mı? Ben AYT TYT ve Yabancı Dil için para ödüyorum niye?

 11. 2 ay veya 100 gün tyt ve yabancı dıl alan sınavına çalışılsa , yetişir mi ve başarı elde edilir mi? Umut var mı yani , umut? 🙂

 12. Dilciler şimdi fizik biyoloji çözecekmi ben anlamadım başta sadece Türkçe matematik diyorlardı şimdi farklı bişi diolar galiba.Velhasil dilciler fizik biyoloji vs cozucektim yoksa sadece Türkçe matematikmi

  1. TYT sınavı herkes için zorunlu. Yani artık dilcilerde fizik kimya biyoloji çözecek TYT sınavında. Fakat 2.oturumda sadece yabancı dil testini çözecekler.

 13. Dilciler katsayılarına göre ağırlıklı olarak tyt den ne çözecek. Dil sınavında açık uçlu sorular olacak mı?Bilgilendirirseniz memnun oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir