YKS

YDT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımları 2019 [YKS]

Merhaba sevgili öğrenciler, YKS sınavı olarak bilinen yeni sistemin 3.oturumunda karşımıza çıkan yabancı dil testi konularını sizler için paylaşıyoruz. YDT Yabancı Dil Konuları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. YÖK Başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre YKS Yabancı Dil testinde toplam 80 soru sorulacak. Konular üzerinde şu anlık bir değişme yapılmadı. Sitemizde bulunan ingilizce hakkında ki diğer yazılarımıza da bakmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. 

Alttaki tabloda güncel 2019 YDT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımını bulabilirsiniz.

2019 YDT Yabancı Dil Konuları [YKS]

 • Kelime Bilgisi
 • Dil Bilgisi
 • Cloze Test
 • Cümleyi Tamamlama
 • İngilizce Cümlenin Türkçe Karşılığını Bulma
 • Türkçe Cümlenin İngilizce Karşılığını Bulma
 • Paragraf Anlamca Yakın Cümleyi Bulma
 • Paragrafta Anlam Bütünlüğünü Sağlayacak Cümleyi Bulma
 • Verilen Durumda Söylenecek İfadeyi Bulma
 • Diyalog Tamamlama
 • Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma

2019 YDT Yabancı Dil Konuları PDF İndir

İnternet üzerinden konuları araştırmakla uğraşmak istemiyorsanız konuların PDF’sini indirebilirsiniz. İnternet olmadığı zamanda kolayca bilgisayarınız olsun telefonunuz olsun veya tabletiniz olsun kolaylıkla konulara göz atabilirsiniz. YKS yabancı dil konuları PDF dosyasını mutlaka indirmenizi tavsiye ederiz. Yabancı Dil Konuları Tıkla PDF İndir

YDT Yabancı Dil Konuları ve soru dağılımları hakkında aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Sitemizde pek çok yararlı makale bulunmaktadır. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız sitemizde takılmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

29 Yorumlar

 1. hocam ben dilciyim. TYT sınavı ve YDT sınavına mı giricem yoksa AYT de zorunlu mu ? birde üni sınavında sadece 9 ve 10.sınıf konuları mı çıkacak anlamadım tam? teşekkürler.

 2. Hocam , 2.oturumun zorunlu alınması gerek net varmı ? (Birincideki gibi 0,5 mat-tür. zorunlu mu?) Ve ikinci sorum ; Sayısal olup , sözeli kar etmek için sallasam say.puana etki eder mi veya ana puana ? Tşk.

 3. yks de ingilizce sınavına girip arapça bölüm tercih edebilir miyiz? yoksa arapça bölüm için dil olarak arapçayı mı seçmeliyiz

 4. ”TYT sınavı herkes için zorunlu. Yani artık dilcilerde fizik kimya biyoloji çözecek TYT sınavında. Fakat 2.oturumda sadece yabancı dil testini çözecekler.” demişsiniz.
  Durum hala aynı mı? Ben AYT TYT ve Yabancı Dil için para ödüyorum niye?

 5. 2 ay veya 100 gün tyt ve yabancı dıl alan sınavına çalışılsa , yetişir mi ve başarı elde edilir mi? Umut var mı yani , umut? 🙂

 6. Dilciler şimdi fizik biyoloji çözecekmi ben anlamadım başta sadece Türkçe matematik diyorlardı şimdi farklı bişi diolar galiba.Velhasil dilciler fizik biyoloji vs cozucektim yoksa sadece Türkçe matematikmi

  1. TYT sınavı herkes için zorunlu. Yani artık dilcilerde fizik kimya biyoloji çözecek TYT sınavında. Fakat 2.oturumda sadece yabancı dil testini çözecekler.

 7. Dilciler katsayılarına göre ağırlıklı olarak tyt den ne çözecek. Dil sınavında açık uçlu sorular olacak mı?Bilgilendirirseniz memnun oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir