Kaynak Tavsiyeleri

2022 YKS Tarih Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS tarih kitap önerileri nelerdir? AYT Tarih soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS tarih kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Tarih Konu Anlatım Önerisi


Yayın Denizi Yayınları TYT AYT Tarih Konu Anlatımlı Cep Kitabı
Yayın Denizi’nin hazırlamış olduğu bu cep kitabı yeni nesil ÖSYM tarzına uygun olarak hazırlanmış bir diğer konu anlatım kitabı. 352 sayfadan oluşan bu kitap güncel kitap fiyatlarına bakıldığında ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip. Bu kitap ile yks tarih konularını öğreneceksiniz.

AYT YKS Tarih Soru Bankası Öneri


Bilgi Sarmal Yayınları AYT Tarih Soru Bankası Kitabı
AYT Tarih için önerebileceğimiz bir diğer kaynak ise Bilgi Sarmal Yayınları’nın hazırlamış olduğu AYT Tarih Soru Bankası. İçerisinde bulunan kaliteli yorum sorularıyla donatılmış bu kitap sınava hazırlananlar için gayet güzel bir kaynak. Video çözümleri içermesi de kitabın artıları arasında yer alıyor. 287 sayfadan oluşan bu kitap zorluk seviyesi olarak da orta seviye bir kitap. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.
Limit Yayınları TYT AYT Tarih Soru Bankası Kitabı
Limit Yayınları sözel alanda yaptığı başarılı kitaplarından birisi olan TYT Tarih Soru Bankası da TYT Tarih dersi için önerebileceğimiz kitaplar arasında yer alıyor. Genel olarak orta seviye sorular içeren kitap piyasadaki çoğu kaliteli kaynaklar gibi video çözümleri içermekte. 318 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.


Prf Yayınları TYT Tarih Soru Kütüphanesi
Paraf Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap zorluk derecesi olarak zor seviye bir kitap olarak göze çarpıyor. Kaliteli ve yeni nesil yorum sorularıyla donatılmış bu kitap içerisinde MEB kazanım testleri ve ünite değerlendirme testleri içeriyor. Ayrıca ileri düzey sorular içeren özel test adı altında toplanan sorular içermekte. Video çözümleriyle desteklenen ve 320 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak da güncel kitap fiyatlarının üstünde yer alıyor.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz YKS tarih kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu