Kaynak Tavsiyeleri

2024 YKS Edebiyat Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS Edebiyat kitap önerileri nelerdir? AYT Edebiyat soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS Edebiyat kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Kitaplar hakkında kısa bilgilendirmeler yaparak doğru karar vermenize sağlamaya çalıştık. Kitapların zorluk seviyesini de bu açıklamalarda bulabilirsiniz. Sınava hazırlanırken kendi seviyenizde bir kitap almanız oldukça önemli bir durumdur. Kendi seviyenizin çok altında ya da çok üstünde kitaplar çözmek size faydadan çok zarar vermektedir. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Edebiyat Kitap Önerileri

Limit Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası

Limit Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası YKS Edebiyat kitap önerileri arasında ilk akla gelenlerden biridir. Limit yayınları sözel dersler konusunda oldukça başarılı bir yayınevidir. ÖSYM tarzında sorularıyla bilinmektedir.

Soru bankalarındaki soruların çoğunun benzerleri ÖSYM sınavlarında da çıkmaktadır. Aynı şekilde AYT Edebiyat soru bankası kitabında da isabet soruları bulunmaktadır. AYT Edebiyat kitap önerisi arayanlar için tavsiye ettiğimiz bir kitaptır. Kitabın tamamı video çözümlüdür.

Benim Hocam Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası

YKS Edebiyat kitap önerileri arasında Benim Hocam Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası’nı atlamak olmazdı. YouTube üzerinden konu anlatımlı videolarıyla bilinen Benim Hocam kanalında Türkçe ve Edebiyat dersleri için videolar yapan Kadir Gümüş tarafından yazılmıştır. YouTube’daki ders anlatım videolarıyla uyumlu ve güncel müfredata uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Kitap yaklaşık 210 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Yayın Denizi Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası ile AYT Edebiyat kitap önerileri arasından en iyilerden birini seçmiş olacaksınız.

Yayın Denizi yayınları tarafından hazırlanan AYT Edebiyat soru bankası kitabı yeni müfredata tam uyumlu şekilde hazırlanmıştır. AYT Edebiyat testinde son yıllarda sorulan yeni nesil olarak bildiğimiz sorulardan oluşmaktadır. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından beğenilen kitaplardan bir tanesidir. Kitabın tamamı video çözümlüdür. Kitap yaklaşık 190 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Üç Dört Beş Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası

YKS Edebiyat kitap önerileri arasında seviyesi orta ve ileri olanlardan Üç Dört Beş Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası oldukça verimli bir kitaptır.

Üç Dört Beş yayınları sınav sisteminin değişmesiyle kitaplarını yeni nesil sorularla donatan yayınların önlerinde gelmektedir. Aynı şekilde AYT Edebiyat dersinde de aynı başarısını göstermektedir. Kazanım odaklı soruları ile önce size bilgilerinizi pekiştirmenizi sağlar ve daha sonra ÖSYM tarzı sorularıyla sizi sınava hazırlamayı amaçlar. Kitaptaki soruların tamamı video çözümlüdür.

3D Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası

3D Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası YKS Edebiyat kitap önerileri arasında en popüler olanlardan biridir. 3D yayınları da başarılı kitaplarıyla öğretmenlerin ve öğrencilerin tercih ettiği yayınlardan biridir. Aynı şekilde AYT Edebiyat soru bankası kitabı da ÖSYM formatına yüzde yüz uyumlu şekilde hazırlanmıştır. Kitabın tamamı video çözümlüdür.

Limit Yayınları AYT Edebiyat El Kitabı

YKS Edebiyat kitap önerileri arasında konu anlatımlı olanlardan ilki Limit’in el kitabıdır. Limit yayınları tarafından hazırlanan bu kitap, roman boyutlarında küçük bir kitaptır. Bu kitabı alarak otobüste, serviste, yatmadan önce, teneffüs aralarında ve aklınıza gelebilecek her yerde roman okurmuş gibi okuyarak Edebiyat çalışabilirsiniz.  Boyutlarının küçük olması taşınabilirlik açısından avantajlıdır.

Benim Hocam Yayınları AYT Edebiyat Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları AYT Edebiyat Video Ders Notlarını AYT Edebiyat kitap önerileri arasında kesinlikle saymalıyız. Çünkü Benim Hocam YouTube kanalında Kadir Gümüş’ün anlattığı AYT Edebiyat ders anlatımları ile paralel olarak ilerlemektedir. Videolu ders anlatımlarındaki tüm bilgiler ve ekstra bilgiler bu kitabın içinde yer almaktadır. Ders videolarını izleyip bu kitaptan notları takip edebilirsiniz. Yaklaşık olarak A4 boyutunda bir kitaptır.

KR Akademi AYT Edebiyat Poster Notlar

KR Akademi AYT Edebiyat Poster Notlar az bilinen bir yayın olsa da YKS Edebiyat kitap önerileri arasında konu anlatım eksiklikleri için idealdir.

KR Akademi tarafından hazırlanan bu notlar resimli şekilde hazırlanmıştır. Şemalı zihin haritaları ve hafıza teknikleriyle size AYT Edebiyat konularını öğretmeyi amaçlar. Poster şeklindedir. 24 cm x 36 cm boyutlarında spiralli şekilde hazırlanmıştır. Kitap yaklaşık 175 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz YKS edebiyat kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu