Kaynak Tavsiyeleri

2022 YKS Edebiyat Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS Edebiyat kitap önerileri nelerdir? AYT Edebiyat soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS Edebiyat kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Edebiyat Konu Anlatım Kitap Önerisi


Limit Yayınları AYT Edebiyat El Kitabı
AYT Edebiyat dersi için konu eksiği olan veya konu çalışmak isteyen arkadaşlarımıza önerebileceğimiz ilk kitap Limit Edebiyat El Kitabı. Kitap yeni nesil ve ÖSYM’nin sorabileceği sorulara odaklanmış, öyküleyici anlatımıyla konuları anlaşılır bir şekilde anlatmış. 512 sayfadan oluşan bu kitap konu eksiği olan arkadaşlarımız için değerlendirilebilecek alternatif kitaplar arasında yer alıyor. Fiyatlandırma olarak değerlendirdiğimizde ise ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.


AYT Edebiyat TEK Serisi Konu Anlatımlı Cep Yayın Denizi Yayınları
Konu eksiği olan arkadaşlarımıza önerebileceğimiz bir diğer alternatif kitap ise Yayın Denizi Edebiyat Konu Anlatımı. 560 sayfadan oluşan bu kitap yeni nesil sorulara uygun olarak hazırlanmış. Fiyat olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip. Bu kitap ile ayt edebiyat konularını tamamlamış olacaksınız.AYT YKS Edebiyat Soru Bankası Önerileri


Palme Yayıncılık AYT Edebiyat Soru Kitabı
AYT Edebiyat için önerebileceğimiz yayınların arasında ilk kitap Palme AYT Edebiyat Soru Bankası. Gerek içerdiği soru sayısıyla gerek soru kalitesiyle tercih edilmesi gereken kitaplar arasında yer alıyor. Zorluk seviyesi olarak orta seviye olan bu kitap 384 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.


Paraf Yayınları AYT Edebiyat Soru Kütüphanesi Kitabı
Özellikle sözel alanda iyi işler yapan Paraf Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap AYT Edebiyat için gayet yararlı ve kaliteli bir iş çıkarmış. Konunun son testleri için hazırlamış oldukları özel test ileri seviye soruları ile gayet zorlayıcı sorular hazırlamışlar. Zorluk seviyesi olarak edebiyat testleri orta zor seviye olarak nitelendirebileceğimiz bu kitap 592 sayfadan oluşmakta ve güncel kitap fiyatlarıyla kıyaslanacak olursa yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.


Limit Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası
AYT Edebiyat için önereceğimiz son kitap Limit AYT Edebiyat Soru Bankası. Soruların tamamı video çözümü içeren bu kitap 480 sayfadan oluşuyor. Zorluk seviyesi olarak da zor seviyede bir kitap diyebiliriz. Birçok farklı soru tipi içeren bu kitap AYT Edebiyat için mutlaka çözülmesi gereken son kitaplardan biri olmalı. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu görüyoruz.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz YKS edebiyat kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu