Kaynak TavsiyeleriYKS

Temeli Olmayanlar İçin YKS Fizik Kitap Tavsiyeleri

Hepinize merhaba, bu yazımızda öğrenciler tarafından sevilmeyen ve en çok zorlanılan ders olan fizik için kolay kitap tavsiyelerinde bulunacağız. Fizik temelim yok ne yapmalıyım? hangi fizik kitaplarını almalıyım? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Öncelikle kitap tavsiyesine başlamadan önce Fizik Dersine Nasıl Çalışılır? başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Pek çok yararlı bilgiye ulaşacaksınız.

NOT: Bu liste yeni kitaplar çıktıkça yenilenecektir. Sizin tavsiyelerinizi de bekliyoruz. Yorumdan çözdüğünüz kitapları ve nasıl olduğunu yazmayı unutmayınız. 

Temeli Olmayanlara Fizik Kitap Tavsiyeleri
40 seansta fizik tavsiye

Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik Konu Anlatımlı (Kolay)

Fizik dersi zayıf olan arkadaşlar bu kitabı alarak çalışmalara başlayabilirler. Örnek soruları ve anlatım şekli ile size fiziği sevdirmeyi amaçlar. Ayrıca testlerde çözemediğiniz soruların çözümlerini videolu şekilde İnternet sitelerinde yayınlamaktalar. Bu açıdan da size fayda sağlayacaktır. 

 

Karekok0fizik

Karekök Yayınları Sıfır Fizik 

Piyasada en çok beğenilen yayınlardan olan karekök temeli olmayan arkadaşlar için MPS sıfır fizik kitabını çıkartmıştır. İçerdiği örnek soruları ile size konuyu pekiştirmeyi amaçlar. Temeli olmayan arkadaşların alabileceği kitaplardan. 

 

antremanlarlakolayfizik

Antrenmanlarla Fizik – Çözümlü ve Konu Anlatımlı

Antrenmanlarla fizik kitabı akıcı anlatımı ile fizik konusunda size yardımcı olacaktır. Çözümlü sorular ve konu anlatım şeklinde ilerlemektedir. 

[irp posts=”3305″ name=”2018 YKS Fizik Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)”]

Arkadaşlar öncelikle şunu demeliyim ki bu kitaplar sizlerin belirli bir seviyeye ulaşmanızı sağlar. Yani bir kolay kitap bitirdikten sonra daha zor kitaplara geçmeniz gerekecektir. Mutlaka “Fizik Dersine Nasıl Çalışılır” başlıklı yazımızı okumalısınız. Size çok fazla yararı olacaktır. Ayrıca “Fizik Youtube Kanal Önerileri” başlıklı yazımıza da bakmanızı öneriyorum. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir