Kaynak TavsiyeleriYKS

Temeli Olmayanlar için YKS Fizik Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu yazımızda öğrenciler tarafından sevilmeyen ve en çok zorlanılan ders olan fizik için kolay kitap tavsiyelerinde bulunacağız. Fizik temelim yok ne yapmalıyım? hangi fizik kitaplarını almalıyım? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Öncelikle kitap tavsiyesine başlamadan önce Fizik Dersine Nasıl Çalışılır? başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Pek çok yararlı bilgiye ulaşacaksınız.

Temeli Olmayanlara Fizik Kitap Önerileri

Okyanus TYT 40 Seansta Fizik Kitabı

Okyanus Yayınının hazırlamış olduğu fizik kaynakları gayet kaliteli bir tercih olarak gözümüze çarpıyor. Temeli olmayan arkadaşlar veya zayıf olup tekrar etmek isteyen arkadaşlar için piyasanın en iyi kaynaklarından biri diyebilirim. Kısa konu anlatımlarının yanında video çözümleri içeren bu kitap 368 sayfadan oluşuyor. Fiyatı ise piyasaya göre üst segmentte yer alıyor.

Karaağaç Yayınları TYT Başlangıç Fizik Soru Bankası

Karaağaç yayınları fizik kitapları ile ünlü bir yayın diyebiliriz. Birçok öğrencinin tercih ettiği fizik yayınları arasında yer alıyor. Temel düzeydeki öğrencileri düşünerek hazırladıkları bu kitap 224 sayfadan oluşuyor. Daha çok yeni nesil yorum soruları içeriyor. Video çözümleri ile desteklenen bu kitabın fiyatı ise piyasaya göre değerlendirildiğinde ortalama bir fiyatlamayla piyasada yer alıyor.

Aktif Fizik TYT 0’dan Başlayanlara

Başlangıç seviyesinde olan arkadaşlarımıza önerebileceğimiz bir diğer kitap ise Aktif Fizik TYT 0’dan Başlayanlara. Soru tiplerinin çözümlerini önden gösterip daha sonra bol bol örnek, çözüm ve çözümlü sorulara benzeyen test sorularıyla ilerleyen kitap 352 sayfadan oluşuyor. Tüm soruları video çözümü içeren bu kitap fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

Karekök Yayınları TYT AYT Fizik Sıfır Kitabı

TYT Fizik dersinde temel düzeyde olan arkadaşlarımız için önerebileceğimiz son kitap ise Karekök Yayınları’nın hazırlamış olduğu Fizik 0 Soru Bankası. Her testin önünden bir soru tipiyle alakalı örnek soru ve detaylı çözümüyle soru tipini kavratıp daha sonrasında bu soru tipiyle birçok örnek çözdürüp en sonunda ise tüm konuları karma bir testte birleştirip konuları iyi bir şekilde kavratmayı amaçlayan bu kitap gayet başarılı bir işe imza atmış. Kitaptaki soruların tamamı video çözüm içeriyor. Ve kitap 468 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

NOT: Önerdiğimiz bu kitaplar ile tyt fizik konuları için bir temel atmış olacaksınız. Bu liste yeni kitaplar çıktıkça yenilenecektir. Sizin tavsiyelerinizi de bekliyoruz. Yorumdan çözdüğünüz YKS TYT AYT fizik soru bankaları ve konu anlatım kitapları varsa, nasıl olduğunu yazmayı unutmayınız. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu