Kaynak TavsiyeleriKPSS

2023 KPSS Kitap Önerileri

KPSS sınavı için KPSS hangi kitapları almalıyım? KPSS kitap önerileri nelerdir? gibi soruların cevabına bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. ÜniRehberi farkı ile piyasada en çok beğenilen ve adaylara en çok katkıda bulunacak konu anlatım ve soru bankalarını bu yazımız üzerinden öğrenebilirsiniz. 

Türkçe, Matematik, Geometri, Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık dersleri için önerdiğimiz soru bankaları – konu anlatımlı kaynaklara alttaki başlıklardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan kpss soru dağılımı listesine göz atmayı unutmayınız.

KPSS Kitap Önerileri

KPSS Türkçe Kitap Önerileri

KPSS Türkçe’nin Pusulası Konu Anlatımı – Doğru Tercih
Öğrencilerin daha kolay anlaması için konular tablolar ve maddeler şeklinde basitleştirilerek anlatılmış. Her sayfada pekiştirici örnek sorular bulunmakta. 

KPSS Türkçe Konu Anlatımı – Soru Bankası Benim Hocam Yayınları
Piyasanın en çok satılan Benim Hocam Yayınları Türkçe kitapları, sınav sürecinde size sınav sürecinde katkı sağlayacaktır. Soru bankasında bulunan soruların tamamı çözümlü

KPSS Matematik ve Geometri Kitap Önerileri

KPSS Matematiğin Karakutusu 1.Cilt İnformal Yayınları
Tüm konuların başına kısa notlar, uyarılar, ikazlar, hatırlatmalarla kısa özetlerle sizi soru çözmeye hazırlayacaktır. Konuların ayrılarak kolaydan zora doğru çıkmış soruların benzerlerine yer vererek ÖSYM’nin mantığını kavratmaya çalışan bu kitapla her seviyeye uygun sorular içeren bu kitapla düşünce ve işlem yönündeki ilerlemeyi kendinizde görebilirsiniz.

KPSS Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası Benim Hocam Yayınları
ÖSYM tarzına yakın olan sorularıyla sınava kendinizi hazırlayacağınız sorular içerir. Değişik tarzdaki sorularla düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz. Çözümlerinin olmasından dolayı size çok kolaylık sağlayacaktır.

KPSS Kozmik Oda Matematik Tamamı Çözümlü Soru Kitabı
ÖSYM mantığın uygun ve aynı zamanda kitabın farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik, düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar. Soruların çözümlü olaması sebebiyle hem konu anlatımı yerine geçebilecek bir kitaptır.

KPSS Matematik Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları
Konuların açık anlaşılır bir şekilde anlatıldığı, örnek soru çözümleriyle size yardımcı olacak bir kitaptır. Konuların güzel ve detaylı anlatılması sayesinde konuları anlamakta ve konular arası bağ kurmada zorluk yaşamadan eksiksiz ve kaliteli bir şekilde konuları kavrayacağınız bu kitabı tercih edebilirsiniz.

2020 Tüm Sınavlar İçin Adım Adım Matematik Yargı Yayınları
Her seviyeye uygun detaylı konu anlatımıyla konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İçerisinde soru sayısı çok olmasa da konu anlatımı yönünden eksiklerinizi kalmadan konuları öğrenip her seviyeden soru çözmeye başlayabilirsiniz.

KPSS Tarih Kitap Önerileri

KPSS Tarih Konu Anlatımı – Soru Bankası Benim Hocam Yayınları
Youtube üzerinden de tanıdığımız Benim Hocam ekibinden Ramazan Yetgin hocamızın Tarih kitapları sınav için sizlere çok katkı sağlayacaktır. Bunun yanında Video Ders Notları ve Video Soru Bankası kitapları da bulunmakta, onları da inceleyebilirsiniz.

KPSS Tarihin Pusulası Konu Anlatımı – Soru Bankası Doğru Tercih
Eski KPSS sınavlarında pek çok soru tutturmuş olan bu kitabı da sizler için tavsiye ediyoruz. Konu anlatım kitabında her konunun yanında 3-4 tane konuyu pekiştirici örnek sorular bulunmakta. Ayrıca soru bankasında bulunan tüm sorular çözümlü olarak kitapta bulunmakta.

KPSS Coğrafya Kitap Önerileri

KPSS Coğrafya 18’de 18 Konu Özetli Soru Bankası Benim Hocam Yayınları
Kitapta her konu için 2-3 sayfalık özetlere yer verilmiş, devamında ise konuyu pekiştirmeye yönelik hazırlanmış ısınma testleri bulunmakta. En sonda ise sınava yönelik testler bulunmakta. Coğrafya testlerinde karşınıza çıkan karmaşık ve yoruma açık soruları çözmenizde yardımcı olacaktır.

İsem Yayıncılık KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans Evveliyat Tamamı Çözümlü Coğrafya Soru Bankası
Algı ve düşünme becerisini destekleyici yeni nesil soru tarzına uygun kaliteli her zorluk seviyesinden soru barındırdığı için  sınav süresince size çok şey katacaktır.

KPSS Coğrafya Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları
Sevilen yayınlardan biri olan Benim Hocam Yayınlarının bu kitabının içerisinde yer alan özgün ve sade konu anlatımıyla sınava kadar kaliteli bilgi birikimine sahip olabileceğiniz bu kitap size çok yardımcı olacaktır.

2020 KPSS Coğrafyanın İz Düşümü Türkiye Coğrafyası Yargı Yayınları
Sınav dönemi bu kitapta size yardımcı olacaktır.

KPSS Vatandaşlık Kitap Önerileri

KPSS Vatandaşlık Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları
Kaliteli, özgün konu anlatımıyla konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlayarak konuları kavramada ve bağ kurmada zorluk yaşamazsınız. Sınav süresince size yardımcı olabilecek bu kitabi inceleyerek alabilirsiniz.

KPSS Evveliyat Vatandaşlık Konu Öğretimi İsem Yayıncılık
Kaliteli, özgün konu anlatımıyla piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlattığı için, konuları kavramada ve bağ kurmada zorluk yaşamazsınız

KPSS Vatandaşlık Kısa ve Öz Ders Notları Yargı Yayınları
Konuların özetlerini ve püf  noktalarını içerir. Tek başına konuyu öğretmek için yeterli değildir, ancak yanınızda taşıyıp soru çözerken veya tekrar yaparken yardım alabileceğiniz kaliteli bir kaynaktır.

KPSS Vatandaşlık Tamamı Çözümlü Soru Bankası Benim Hocam Yayınları
Algı ve düşünme becerisini destekleyici yeni nesil soru tarzına uygun kaliteli her zorluk seviyesinden soru barındırdığı için  sınav süresince size çok şey katacaktır.

KPSS Evveliyat Genel Kültür Vatandaşlık Soru Bankası İsem Yayıncılık
Her seviyeye uygun içerisindeki sorularla kendinizi test edip eksiklerinizi tespit edebileceğiniz kaliteli bir kitaptır. Çoğu kişinin dikkat etmediği ufak detayları sorularında bulundurması sebebiyle aslında bilgilerinizi de güncellemiş olacaksınız. Sınavdan önce çözebileceğiniz güvenilir kitaplardandır.

Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan kpss çıkmış sorular pdf dosyasına göz atmayı unutmayınız.

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

  1. Kr akademi hız seti bulunuyor bunu inceleme fırsatınız oldu mu? El yazısı özet notları ve bilgi kartları mevcut tarih coprafya ve vatandaşlık için yararlı olur mu sizce??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu