Rehber Yazılar

Sınav Döneminde Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Kitap okumanın sınav döneminde birçok faydası vardır. Öncelikle, okuma becerilerinin geliştirilmesi sayesinde çalışılan konuları daha iyi anlamak ve daha kolay öğrenmek mümkündür. Ayrıca, okuma sırasında öğrenilen bilgi daha uzun süre hafızada kalır ve bu da sınavda daha iyi performans sergilemeyi sağlar. Kitap okuma aynı zamanda zihinsel yetenekleri geliştirir ve stresi azaltır, bu da sınav döneminin stresli ortamından kurtulmanıza yardımcı olur.

Sizlere özel YKS, TYT, KPSS, DGS gibi sınavlara hazırlanırken okumanız gereken kişisel gelişim kitap tavsiyeleri listesi hazırladık.

Sınav Döneminde Okunması Gereken Kitaplar

bilinc-altinin-gucu-joseph-murphy

Bilinçaltının Gücü – JOSEPH MURPHY

Düşüncelerimizi değiştirirsek kaderimizi de değiştireceğimizi vurgulayan bu kitap bilinç altımızdaki düşünceleri değiştirerek hayatımıza pozitif bakış açısından bakılabileceğinden ve hayatımızı bu yönde değiştirebileceğimizden bahsetmekte. Özellikle sınavlara hazırlık sürecinde aklımızdaki olumsuz düşünceleri değiştirmek için yararlı bir kişisel gelişim kitabı.

fil-Yalniz-Bir-Hayvandir-AHMET-serif-izgoren

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – AHMET ŞERİF İZGÖREN

Eğlenceli bir o kadar da sürükleyici olan bu kitap okurken içinizi ısıtan ve yüzünüzde tebessüm oluşturan bir etkiye sahip. Aynı zamanda yazar içtenliğiyle kitaba ayrı bir boyut kazandırmış. Sınavlara hazırlık sürecinde hem eğlendirici hem de öğretici nadir kişisel gelişim kitabı.

einstein-gibi-dusunmek-daniel-smith

Einstein Gibi Düşünmek – DANIEL SMITH

Tam anlamıyla kişisel gelişim kitabı olmasa da kitap Einstein’in hayatı üzerinden onun düşünce yapısını ele alıyor. Hem Einstein’ın ilginç hayatını hem de düşünce yapısına yolculuk yapmak istiyorsanız bu kitap tam size göre.
Yazarın aynı zamanda Steve Jobs Gibi Düşünmek, Stephen Hawking Gibi Düşünmek gibi bu tarzda birçok kitabı bulunmakta.

sinirsiz-guc-anthony-robbins

Sınırsız Güç – ANTHONY ROBBINS

Sınavlara hazırlık sürecinde bu kitap gibi kişisel başarı ile ilgili kitaplar sizin dostunuz olabilir. Anthony Robbins’in yazdığı ve hayatta istediğimiz herhangi bir şeyi yapabileceğimizi, başarabileceğimizi vurgulayan Sınırsız Güç bu süreçte size rehber olacaktır. Yazarın Sınırsız Güç gibi birçok kişisel gelişim kitaplarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

her-sey-seninle-baslar-mumin-sekman

Her Şey Seninle Başlar – MÜMİN SEKMAN

Mümin Sekman’dan motive edici aynı zamanda öğretici bir kişisel gelişim kitabı. Ayrıca diğer kitapları da sınavlara hazırlık sürecinde size en az bu kitap kadar yararlı olacaktır.

Sizin de severek okuyup da tavsiye etmek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. Duyarlı gencin başarı rehberi (Sıtkı Aslanhan)
    Şimdi değilse ne zaman ( Nurdan Özkan)
    Okuyabilirsiniz:):):)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu