4 Yıllık BölümlerTaban Puanları

Görsel Sanatlar Bölümü 2022 Taban Puanları ve Sıralama

Görsel Sanatlar Bölümü taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümün puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz. 


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

Görsel Sanatlar Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Bölümün Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü  Yerl./Kont.
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) 255,73310 309879 SÖZ 7/6
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) (YURTDISI
DEVLET)
Görsel Sanatlar (%25 İndirimli) SÖZ 0/3
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) (YURTDISI
DEVLET)
Görsel Sanatlar (%50 İndirimli) SÖZ 0/2
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) (YURTDISI
DEVLET)
Görsel Sanatlar (Ücretli) SÖZ 0/5

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.Görsel Sanatlar Bölümü taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.4 Yorumlar

  1. Görsel sanatları seçerken ham puan mı gerekiyor yoksa diploma + tyt puan mı gerekiyor cevaplarsanız sevinirim hayırlı akşamlar

    1. Bu bölüm 4 yıllık bir bölümdür. AYT sınavına da girmeniz gerekiyor. Ayrıca yetenek sınavı ile alan Görsel Sanatlar bölümü de vardır. Onun için TYT yeterlidir. Yetenek sınavlarına girebilmeniz için ham puansız olarak TYT barajını geçmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu