ALES

ALES Ders Çalışma Siteleri ve Youtube Kanalları

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımızda pek çok kişinin aklına takılmış olan Hangi kanaldan ders dinlemeliyim? ALES Ders çalışma sitesi var mı? ALES Youtube Kanalları gibi sorular soran sizler için ALES ders çalışma üzerine İnternet üzerinden notlar alabileceğiniz, konu anlatım ve soru çözümleri izleyebileceğiniz siteleri ve youtube kanal önerilerinde bulunacağız. 

Biliyorsunuz ALES konularının pek çoğu YKS-TYT gibi üniversiteye giriş sınavının konuları ile aynı. Bu yüzden YKS – TYT – KPSS gibi sınavlar için konu anlatımlar, soru çözümler yapanlar kanalları da izleyebilirsiniz. Ayrıca ALES Konularını öğrenmek için aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: ALES Konuları için Tıklayınız..

ALES Türkçe – Matematik – Geometri Youtube Kanalları

Fulya Hoca – Türkçe
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Türkçe dersi için konu anlatım ve soru çözüm videoları çekmektedir. Konuları çok detaylı anlatmadan kısa kısa anlatarak ve püf noktalarını vererek sizi kaliteli bir şekilde hazırlamış olacaktır. Bu kanal size sınav süresi boyunca çok yardımcı olacaktır.

Önder Hoca – Yedi24 Dersteyiz – Türkçe
ALES Türkçe için en iyi hocalardan biridir. Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra birkaç soru çözerek soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Ayrıca Önder Hoca’nın “Anlam ve Dil Bilgisi” kitapları da bulunmakta.

Şenol Hoca (Basit Seviye) – Matematik – Geometri
Youtube üzerinde ki en bilinen kanallardan Şenol Hocayı tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Şenol Hoca, basit anlatımı ve sempatik konuşması ile öğrencilerin sevdiği hocalardan. ALES Konularını temelden almak isteyenler ve matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı olacaktır. Fakat ileri seviye bir öğrenci için soru tarzları ve anlatım şekli pekte yeterli kalmıyor. Eğer benim matematik seviyem iyi değil diyorsan başlamak için Şenol Hoca’yı aç ve izlemeye başla.

Tavsiye Yazı: ALES Puanınızı Hesaplamak için Tıklayınız..

Benim Hocam
Pek çok sınav üzerine konu anlatımları, soru çözümleri yapan Benim Hocam kanalı ALES için izlenebilecek kanallardan. 

Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci) – Matematik – Geometri
Hem motivasyon açısından hem de geometri – matematik açısından sizlere çok yararı olacak Ceyhun Hocamızı takip etmeyi unutmayınız. Ayrıca Özel Öğrenci diye bir İnternet sitesi bulunmakta ve burada ders notları paylaşmakta.


Eğer bu kanallar sizin hoşunuza gitmediyse şu alttaki kanallara da göz atmanızı tavsiye ediyoruz; Şifreli Matematik, Öğreten Olsa, Cevapkurdu, Farklı Ders, Geomatri, ENGİN HOJA, Mete Ekol Hoca, Hocalara Geldik, Görsel Akademi, KR Akademi

Tavsiye Yazı: Ders Çalışma Siteleri ve Youtube Kanal Önerileri

Önerdiğimiz kanalların bazılarında ALES sınavı için oluşturulan bir konu anlatım, soru çözümleri videoları yoktur. Bunların isimleri YKS-TYT-KPSS gibi sınavlar olarak karşınıza çıkabilir. Fakat bu sınavlarda çıkan konuların çoğu aynıdır. Bu yüzden bu oynatma listelerine de baksanız sizin için yararlı olacaktır. ALES Konuları listemize bakarak hangi konulara çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu