Matematik Formülleri

İntegral Alma Kuralları ve Formülleri + PDF

İntegral terimi matematikte bir işlemdir ve bir fonksiyonun bir belirli aralıkta toplam değerini bulmaya yarar. Örneğin, bir fonksiyonun bir aralıkta ne kadar alan kapladığını bulmak için integral kullanılabilir.

İntegral, çeşitli formüllere göre hesaplanır. Bu formüller arasında en yaygın olanlar “belirli integral” ve “belirsiz integral”dir. Belirli integral, bir fonksiyonun bir belirli aralıkta toplam değerini bulurken, belirsiz integral, bir fonksiyonun bir değişken değiştirilerek çözülebilen integral formülünü bulmaya yarar.

Bu yazımızda öğrenciler tarafından araştırılan integral alma kuralları üzerine bir yazı hazırladık. Bu yazı içerisinde integral formüllerine ulaşabilir, en alt bölümden de integral konusu üzerine PDF’lere bakabilirsiniz.

İntegral Alma Kuralları

integral alma kuralları

Belirsiz İntegral Özellikleri

Belirli İntegral Özellikleri

İntegral Formülleri

Sizler için integral formülleri ve soru çözümleri üzerine piyasada ücretsiz olarak değerli öğretmenlerimiz ve kurumlarımız tarafından paylaşılan PDF’leri derledik.

Bu güzel PDF notları için teşekkür ederiz.

Sizler için hazırladığımız integral alma kuralları bu şekildedir. Eklememizi istediğiniz formüller varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Sitemizde bulunan logaritma kuralları yazısını da incelemeyi unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu