Geometri Formülleri

Analitik Geometri Formülleri + PDF

Analitik Geometri, içerisinde çok fazla formül barındırdığı için öğrencilerin en çok karıştırdığı konulardan bir tanesidir. Fakat adım adım ilerledikten sonra her şeyin üstesinden gelmek mümkün. Bu yazımızda sizler için tüm analitik geometri formüllerini paylaşıyoruz.

Analitik Geometri Formülleri

Analitik geometri konusu içerisinde 4 farklı kısımdan oluşmaktadır. Bunlar noktanın analitiği, doğrunun analitiği, dönüşüm geometrisi ve çemberin analitiği şeklindedir. Bu 4 kısımdan hem TYT hem AYT sınavlarında toplam olarak ortalama 4-5 soru gelmektedir. Buradan da ne kadar önemli bir konu olduğunu anlayabiliyoruz. Analitik geometri formüllerini paylaştıktan sonra sayfanın en altından analitik geometri formüllerine yönelik PDF’leri indirebilirsiniz.

Noktanın Analitiği Formülleri

Koordinat Sistemi

İki Nokta Arası Uzaklık

Orta Nokta Koordinatları

Üçgenin Ağırlık Merkezi Koordinatları

Paralelkenarın Köşe Noktalarının Koordinatları

Doğrunun Analitiği Formülleri

İki Noktası Bilinen Doğrunun Eğimi

Doğrusallık Şartı

Doğru Denklemleri

İki Doğrunun Birbirine Göre Durumu

Bir Noktanın Bir Doğruya Uzaklığı

Paralel İki Doğru Arasındaki Uzaklık

Analitik Geometri PDF

Sizler için analitik geometri formülleri üzerinde piyasada ücretsiz olarak değerli öğretmenlerimiz ve kurumlarımız tarafından paylaşılan PDF’leri derledik.

Bu güzel PDF notları için teşekkür ederiz.

Sizler için hazırladığımız analitik geometri formülleri bu şekildedir. Eklememizi istediğiniz geometri formülleri varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Sitemizdeki diğer içerikleri incelemeyi unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu