DGS Taban Puanları

DGS Jeoloji Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Sıralama

DGS Jeoloji Mühendisliği taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. Bu puan ve sıralamalar, 2021 DGS yerleştirme puanlarına göre hazırlanmıştır. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin fakültelerini, puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

DGS Jeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü Yerl./Kont.
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) (DEVLET) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği (İngilizce) 291,70427 4598 SAY 2/2
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) (DEVLET) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği 282,68544 8116 SAY 4/4
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) (DEVLET) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği 277,52046 10560 SAY 3/3
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği 272,44107 14172 SAY 3/3
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-
CERRAHPAŞA (DEVLET)
Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği 268,54364 16281 SAY 3/3

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.
DGS Jeoloji Mühendisliği taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu