Lise Konuları

12. Sınıf Geometri Konuları ve Müfredatı (2023-2024)

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sene için olan müfredatını İnternet sitesinden yayınladı. Bu yazımızda sizler için 12. sınıf geometri konuları listesini paylaşıyoruz. 12. sınıf geometri dersi için düzenli soru çözümü ve formül tekrarı yaparak konuları tamamlayabilirsiniz. Fakat soru çözümü geometri için olmazsa olmazdır. Her gün 2-3 test çözmelisiniz. Ayrıca formül defteri yapmanızı öneririm. En önemli konuyu sorarsanız Trigonometri dersini mutlaka tamamlamalısınız. AYT geometri konuları arasında önemli bir yere sahiptir. Güncellenen müfredat kapsamında 12. sınıf geometri konularına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

NOT: Normalde geometri konuları matematik dersi içinde anlatılmaktadır. Bu liste, size bilgi verme amaçlı oluşturulmuştur. BURAYA tıklayarak tüm matematik konularını görebilirsiniz.

12. Sınıf Geometri Konuları

1. Dönem Geometri Konuları

3. ÜNİTE: Trigonometri
Toplam-Fark ve İki Kat Açı Formülleri
Trigonometrik Denklemler
4. ÜNİTE: Dönüşümler
Analitik Düzlemde Temel Dönüşümler

2. Dönem Geometri Konuları

7. ÜNİTE: Analitik Geometri
Çemberin Analitik İncelenmesi

12. sınıf geometri konuları hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca 12. sınıf konuları yazımızdan diğer derslerin müfredatını da görebilirisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu