Lise Konuları

9. Sınıf Biyoloji Konuları ve Müfredatı (2020-2021)

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sene için olan müfredatını İnternet sitesinden yayınladı. Bu yazımızda sizler için 9. sınıf biyoloji konuları listesini paylaşıyoruz. Biliyorsunuz 9. sınıf liseye ilk adım olarak biliniyor. 9. sınıf biyoloji dersi için sizi zorlayacak pek konu bulunmamaktadır. düzenli tekrar yaparak ve defter tutarak rahatlıkla konuları halledebilirsiniz. Ayrıca tutuğunuz notları saklayarak üniversite sınavına destek olmuş olabilirsiniz. Biyoloji dersi nasıl çalışılır? başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca sitemizde bulunan biyoloji testlerini de çözmeyi unutmayınız. Güncellenen müfredat kapsamında 9. sınıf biyoloji konuları listesine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

9. Sınıf Biyoloji Konuları

9.1 Yaşam Bilimi Biyoloji

 • Bilimsel Bilginin Doğası ve Biyoloji
 • Canlıların Ortak Özellikleri
 • Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşikler

9.2 Canlılar Dünyası

 • Canlılığın Temel Birimi Hücre
 • Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması
 • Canlı Âlemleri ve Özellikleri

9.3 Güncel Çevre Sorunları

 • Güncel Çevre Sorunları ve İnsan
 • Doğal Kaynaklar ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması

9. sınıf biyoloji konuları hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar.

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

27 Yorumlar

 1. biyomimetik konusu var mıdır çünkü biyomimetiği araştırmamızı istemişti hoca ve bayaa detaylı istedi ben biyomimeik konusunu kitapta falan da göremedim çünkü sormak istediö

 2. Allah bunu yapandan razı olsun kendilerine çok teşekkür ederiz. İnşallah bir hastası veya bir derdi varsa derdine çare hastasına acil şifalar versin.

 3. acaba 9 sınıf konuları kaç ayda biter çünkü ben 11 sınıfa gidiyorum ama biz cumartesi kursa gidiyorus 2 saat 9 sınıf biyoloji konusu işliyoruz ondan merak ettim cevap vereieseniz çok mutlu olurum

  1. senin için 3sene geçti şimdi üniverstelisin sanırım kendi attığın yorumu gör diye yorum atayım dedim belki unutmuşsundur attığın bu yorumu…..

 4. Bir şey soracağım ben biyoloji cap yayınları aldım ama galiba eski basım ve konular bana biraz değişik geldi acaba bunu cozmeli miyim?

  1. Okulda gördüğünüz konularla alakalı olan soruları çözmek daha doğru olur kafa karışıklığı olmaz. Ona göre değerlendirirsiniz.

 5. bu biyoloji konuları çok az bunlar 1. dönem olduğu için mi böyle eğer 2. dönemden haberdar iseniz sitenize yollar mısınız
  şimdiden teşekkürler… 🙂

 6. Allah bunu yazan herkesten razı olsun. 8. sınıfı çok iyi bir ortalama ile bitirmeme rağmen LGS sınavında matematik yüzünden istediğim liseye gidemeyeceğimi düşünüyorum. Bu yüzden yazın sıkı bir şekilde çalışarak 9. sınıfı neredeyse bitirmeyi ve gideceğim lisede en iyisi olmayı istiyorum. Okulların kapandığı günden bugüne nereye baksam müfredat değişecek çalışmayın diyordu. Şansıma bu siteyi Allah gösterdi 🙂 Bugün biyoloji ile 9. sınıfa başlayacağım inşallah. Sağ olun var olun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir