Kaynak TavsiyeleriYKS

YKS Deneme Önerileri – Hangi Denemeleri Çözmeliyiz?

Hepinize merhaba sevgili üniversite adayları. Bu yazımız üzerinde akıllara takılan “Hangi YKS denemelerini alıp çözmeliyim?” gibi aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalışacağız. Biliyorsunuz eksiklerimizi görebilmek için bol bol deneme çözmemiz gerekiyor. Bu yazımızda 2.oturum olan AYT sınavı için Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel bölümlerine özel tavsiye ettiğimiz denemelerini görebilirsiniz. Elimizden geldiğince tüm denemelere yer vermeye çalıştık. Hangileri çözümlü hangileri çözümsüz gibi bazı önemli sorulara açıklamalar ile yer verdik.

Aşağıdan Matematik, Geometri, Edebiyat, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya gibi derslerin YKS deneme önerileri listesini inceleyerek size en uygun olan denemeleri alabilirsiniz. Şimdiden hepinize başarılar.

TAVSİYE YAZI: TYT DENEME ÖNERİLERİ

YKS Kültür Yayıncılık Ondan Kaçmaz 7’li Deneme
Orta-zor seviye olan bu denemeyi konularını biraz ilerletmiş bir öğrenci değişik tarzdaki soruları çözerek kendindeki eksikleri test edip kendini o yönde geliştirebilir. İçerisinde yer alan diji optik sayesinde test sonuçlarını anında değerlendirebilirsiniz.

YKS NEGO Yayınları 5 Fasikül Deneme
Yeni sisteme uygun başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek karmaşık sorulara hazırlık yapmış olacaksınız.

YKS 2.Oturum Bilgi Hazinesi Yayınları 5’li Deneme Sınavı
Her seviye öğrenci için ideal olan bu deneme farklı soru tiplerini içerisinde barındırarak sınava kadar istediğiniz netlere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. İçerisinde Sosyal, Fen Bilimleri, Matematik gibi tüm testleri barındırmaktadır. 

Limit Yayınları YKS Alan Testleri 5’li Deneme Seti
Başlangıç için uygun olmayan içerisinde öğrenciyi zorlayacak sorular yer aldığından kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmenizi öneriyorum. Sınav mantığına pek uygun olamayan kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için ideal bir denemedir.

FDD Yayınları YKS Sayısal 10’lu Deneme
Piyasadaki zor denemelerden biridir. Özellikle matematikte düşünce ve işlem gerektiren sorular, fendeki algı ve yorum gücüne dayalı soruları ile öğrencileri oldukça zorluyor. Bu yüzden kendini tam anlamda hazır hisseden öğrenciler ve kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için zor ama ideal bir denemedir.

Endemik Yayınları YKS-AYT Sayısal 8’li Deneme
Yeni sınav sistemine uygun her seviye soru tipini içerisinde barındıran deneme sayesinde sınava kadar kendinizi hazırlayabileceğiniz kaliteli bir yayındır.

Birey Yayınları YKS Eşit Ağırlık 10 Deneme Çek Kopart Seti
Yeni sınav sistemine uygun sınav öncesi genel tekrar yapabileceğiniz, içerisinde yer alan performans değerlendirme çizelgesi ve optik formlar ile kendinizi sınava kadar eksiksiz hazırlayabilirsiniz. Orta seviye olan bu denemeyi herkes rahatlıkla alıp çözebilir.

Bilgi Sarmal YKS-AYT Sarmal 5’li Eşit Ağırlık Frekans Deneme
Yeni sınav sistemine uygun,özgün sorularıyla eksiklerinizi görebileceğiniz orta seviye bir denemedir.İçerisinde yer alan deneme çözümleriyle yanlışlarınızın cevaplarına anında ulaşabilirsiniz.

FDD Yayınları YKS Eşit Ağırlık 10 Deneme
Yeni sisteme uygun piyasadaki zor denemelerden biridir. Bu yüzden kendini tam anlamda hazır hisseden öğrenciler ve kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için zor ama ideal bir denemedir.

TAVSİYE YAZI: YKS KONULARI 

Birey Yayınları YKS Sözel 5 Deneme Çek Kopart Seti
Her seviye öğrencinin çözebileceği orta bir denemedir. Birey yayınları YKS denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

Endemik Yayınları AYT Türk Edebiyatı Sosyal Bilimler-1 15’li Deneme
Her seviye öğrencinin çözebileceği orta bir denemedir. Endemik yayınları denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

Endemik Yayınları YKS Fizik-Kimya-Biyoloji Denemeleri
Fizik olsun kimya olsun biyoloji olsun içerisinde fazla sayıda soru içerdiğinden sınava kadar değişik tarzda soru görmenizi sağlayacaktır. Ayrıca her seviyeden sorular barındırdığı için her zorlukta soru görmenizi sağlayacaktır. Fakat genel olarak orta seviye bir denemedir. Eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız daha farklı denemeler alabilirsiniz.

YKS Kronometre Fen Bilimleri Alan Denemesi Limit Yayınları
ÖSYM tarzına uygun içerisinde ki deneye ve yoruma dayalı sorular ve bunlar dışında birçok farklı soru tipi ile sınav sürecinde size çok şey katacaktır.Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

Pek çok yayınevi daha bölüm denemeleri çıkartmadığı için sizler için şimdilik bu denemeleri önerebiliyoruz. Liste de olmayıp sizin çözdüğünüz  denemeler varsa yorum kısmından deneme hakkında bilgi verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu