Matematik Formülleri

Trigonometri Formülleri + PDF

Trigonometri konusu matematik ve geometrinin en önemli konuları arasında yer almaktadır. Öyle ki 40 soruluk AYT Matematik testinde ortalama olarak 4-5 tane trigonometri sorusu çıkmaktadır. ÜniRehberi olarak sizler için trigonometri formülleri başlığı altında güzel bir içerik hazırladık. Bu formülleri bilmeden trigonometri sorusu çözmek imkansıza yakındır. Bu yüzden bu formülleri ezberlemenizde fayda vardır.

Tüm Trigonometrik Formüller

Trigonometri dersi için sizlere yarar sağlayacak tüm formüllere sayfamızda yer vermeye çalıştık. Bu sayfada Trigonometrik Üçgen Formülleri (Dik Üçgen Formülleri), Bölgelere Göre İşaret, Sinüs Teoremi, Sinüs Alan Formülü, Kosinüs Teoremi, Ters Trigonometrik Fonksiyonlar, Toplam Fark Formülleri, İki Kat Açı Formülleri, Yarım Açı Formülleri, Dönüşüm Formülleri, Ters Dönüşüm Formülleri ve Trigonometri Tablosuna ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten sayfanın en altından formülleri PDF olarak indirebilirsiniz.

Trigonometrik Üçgen Formülleri

Trigonometri Bölgelere Göre İşaretler

Sinüs Teoremi

Sinüs Alan Formülü

Kosinüs Teoremi

Ters Trigonometrik Fonksiyonlar

Toplam Fark Formülleri

Toplam Fark Formülleri

Trigonometri İki Kat Açı Formülleri

Yarım Açı Formülleri

Dönüşüm Formülleri

Ters Dönüşüm Formülleri

Trigonometri Tablosu

Trigonometrik Formüller PDF

Trigonometrik Formülleri PDF olarak indirmek için BURAYA Tıklayınız

Sizler için hazırladığımız trigonometrik formüller bu şekildedir. Eklememizi istediğiniz formüller varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Sitemizdeki diğer içerikleri incelemeyi unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu