DGS Taban Puanları

DGS Uçak Bakım ve Onarım 2022 Taban Puanları ve Sıralama

DGS Uçak Bakım ve Onarım taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. Bu puan ve sıralamalar, 2021 DGS yerleştirme puanlarına göre hazırlanmıştır. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin fakültelerini, puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

DGS Uçak Bakım ve Onarım Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü Yerl./Kont.
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (VAKIF) Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Bakım ve Onarım (Burslu) 284,76352 7156 SAY 1/1
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Bakım ve Onarım 271,21216 14901 SAY 2/2
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ) (DEVLET) Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Bakım ve Onarım 264,89822 22662 SAY 4/4
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) (VAKIF) Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Bakım ve Onarım (%50 İndirimli) 252,23921 31850 SAY 5/5

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.
DGS Uçak Bakım ve Onarım taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu