DGS Taban Puanları

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2022 Taban Puanları ve Sıralama

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. Bu puan ve sıralamalar, 2021 DGS yerleştirme puanlarına göre hazırlanmıştır. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin fakültelerini, puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü Yerl./Kont.
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) İşletme Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (İÖ) 234,01643 71784 EA 3/3
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA) (VAKIF) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (Burslu) 232,23270 78964 EA 1/1
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) İşletme Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 230,85993 82461 EA 6/6
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA) (VAKIF) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (Ücretli) 194,06588 262124 EA 1/2

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.
DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu