DGS Taban Puanları

DGS Rekreasyon Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Sıralama

DGS Rekreasyon Yönetimi taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. Bu puan ve sıralamalar, 2021 DGS yerleştirme puanlarına göre hazırlanmıştır. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin fakültelerini, puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

DGS Rekreasyon Yönetimi Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü Yerl./Kont.
ANKARA HACI BAYRAM VELİ
ÜNİVERSİTESİ (DEVLET)
Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi 245,47244 59130 SÖZ 2/2
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) (DEVLET) Manavgat Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi 230,32792 98754 SÖZ 2/2
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ
(KONYA) (DEVLET)
Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi 218,42304 137176 SÖZ 2/2
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi 203,72698 187251 SÖZ 2/2
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ
(KONYA) (DEVLET)
Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi (İÖ) SÖZ 0/2

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.
DGS Rekreasyon Yönetimi taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu