DGS Taban Puanları

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Sıralama

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. Bu puan ve sıralamalar, 2021 DGS yerleştirme puanlarına göre hazırlanmıştır. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan bölümlerin fakültelerini, puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü Yerl./Kont.
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 254,61711 28784 SAY 2/2
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR
ÜNİVERSİTESİ (DEVLET)
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) 234,03233 56211 SAY 3/3
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ
(KKTC-LEFKOŞA) (KKTC VAKIF)
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) (Burslu) 233,39321 57542 SAY 1/1

NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.
DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu