2 Yıllık Bölümler

Fidan Yetiştiriciliği 2022 Taban Puanları ve Sıralama

Fidan Yetiştiriciliği taban puanları şeklinde güncel bir liste oluşturduk. 2022 yılında gireceğiniz üniversite sınavına göre yapacağınız tercihler için aşağıdaki taban puanları ve sıralama verilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında tablodan 2 yıllık TYT bölümlerinin puan türünü, üniversitelerin vakıf mı veya devlet üniversitesi mi olduğunu ve bölümlerin genel kontenjan ve genel yerleşen bilgilerine ulaşabilirsiniz.


NOT: Bu oluşturduğumuz tablo ÖSYM’nin yayınladığı yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir. Sıralama bilgileri, yığınsal dağılımdan ve sınava giren öğrencilerin sonuç belgelerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

Fidan Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Sıralama

Üniversite Adı Bölümün Adı Taban Puanı Sıralama Puan Türü  Yerl./Kont.
MERSİN ÜNİVERSİTESİ (DEVLET) Fidan Yetiştiriciliği 191,58218 1557524 TYT 12/25
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER
ÜNİVERSİTESİ (DEVLET)
Fidan Yetiştiriciliği 173,78063 1621211 TYT 20/25
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART
ÜNİVERSİTESİ (DEVLET)
Fidan Yetiştiriciliği 170,64178 1622567 TYT 8/20
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART
ÜNİVERSİTESİ (DEVLET)
Fidan Yetiştiriciliği (KKTC
Uyruklu)
TYT 0/1
NOT: Taban puanı ve sıralama bilgisi olmayan bölümler hiçbir öğrenci tarafından tercih edilmemiş bölümlerdir. Ayrıyeten bazı bölümlerin taban puanı ve sıralama bilgisi yazmasına rağmen bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş olabilir. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölümü tercih etmiş olsaydı yerleşebilecekti. Bu yüzden bölüme yerleşen ve bölümün kontenjan bilgilerini (Yerl./Kont.) kontrol etmeyi unutmayınız.

Fidan Yetiştiriciliği taban puanları ve sıralama bilgileri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.




Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu