fbpx
YKS

2021 AYT Ne Zaman? AYT Geri Sayım

AYT Ne Zaman? AYT Kaç Gün Kaldı? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. AYT Geri Sayım Sayacı ile sınava kaç gün kalmış saniyesine kadar öğrenebilirsiniz.

2021 yılı ÖSYM sınav takvimi açıklandı. Resmi verilere göre AYT sınavı 27 Haziran 2021 tarihinde yapılması planlanıyor. Ayrıca sınav büyük bir değişiklik olmazsa 10.15’de başlayacak. Sınava gireceklerin en geç 10.00’da salonlara girmesi gerekiyor. Adaylar sınav başlama saati 10.00’dan sonra gelirse sınava alınmayacak. Aşağıdan AYT kalan süreyi sayaç sayesinde öğrenebilirsiniz.

2021 AYT Geri Sayım

AYT Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
YKS sınavına başvurular 4 Şubat 2021 tarihinde başlayıp 2 Mart 2021 tarihine kadar sürecektir. Bu tarihler arası başvurularını yapamayanlar veya paralarını yatıramayan öğrenciler için geç başvuru tarihi ise 17-18 Mart 2021 olarak belirlendi.

AYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
Tahminlere göre sınav sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacaktır.

★★ YKS Puan ve Sıralamanızı Hesaplamak için Tıklayınız ★★

AYT 15 Dakika Kuralı Kalktı mı?
Bu soru pek çok öğrenci tarafından tarafımıza soruluyor. Biliyorsunuz, geçen sene öğrenciler 09.45’den sonra sınavlara alınmıyorlardı. Fakat bu sene öğrenciler 10.00’dan sonra sınava alınmayacak. Böyle bakıldığında kural kalkmış gibi duruyor fakat sınav saati 15 dakika ileriye alındı. Sınav 10.15’de başlayacak. Demek oluyor ki kural halen devam ediyor fakat düzenlemeler yapıldı.

AYT Bir Soruya Kaç Dakika Düşüyor?
2.oturum olan alan yeterlilik testinde eğer 2 test çözerseniz 2,25 dakika – 3 test çözerseniz 1,5 dakika – 4 testi de çözerseniz 1,125 dakika düşmektedir. Mesela Sayısal testlerini çözmek istiyorsunuz. Matematik ve Fen Bilimleri testlerini çözerseniz her soruya 2,25 dakika düşüyor. Ayrıntılı bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Ara sıra gelip bu sayfayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Zaman önemli, geçen zamanı güzelce değerlendirmeliyiz. Yorum kısmından bizlere sınava kaç gün kaldı ve şu an hangi durumdasınız yazabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir