YKS

2020 AYT Ne Zaman? AYT Geri Sayım

AYT Ne Zaman? AYT Kaç Gün Kaldı? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. AYT Geri Sayım Sayacı ile sınava kaç gün kalmış saniyesine kadar öğrenebilirsiniz.

NOT: 4 Mayıs 2020 tarihinde yapılan son açıklamaya göre YKS AYT sınavı Temmuz ayından Haziran ayına geri çekilmiştir.

Verilen bilgilere göre AYT sınavı 28 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanıyor. Ayrıca sınav büyük bir değişiklik olmazsa 10.15’de başlayacak. Sınava gireceklerin en geç 10.00’da salonlara girmesi gerekiyor. Adaylar sınav başlama saati 10.00’dan sonra gelirse sınava alınmayacak. Aşağıdan AYT kalan süreyi sayaç sayesinde öğrenebilirsiniz.

2020 AYT Geri Sayım

AYT Başvuruları Ne Zaman?
28 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan Alan Yeterlilik Testi için başvurular 6 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 3 Mart 2020 tarihinde son buldu. Bu tarihler arası başvurularını yapamayanlar veya paralarını yatıramayan öğrenciler için geç başvuru tarihi ise 18 Mart 2020 olarak belirlendi.

AYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
Sınav takvimine göre sınav sonuçları 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacaktır.

AYT 15 Dakika Kuralı Kalktı mı?
Bu soru pek çok öğrenci tarafından tarafımıza soruluyor. Biliyorsunuz, geçen sene öğrenciler 09.45’den sonra sınavlara alınmıyorlardı. Fakat bu sene öğrenciler 10.00’dan sonra sınava alınmayacak. Böyle bakıldığında kural kalkmış gibi duruyor fakat sınav saati 15 dakika ileriye alındı. Sınav 10.15’de başlayacak. Demek oluyor ki kural halen devam ediyor fakat düzenlemeler yapıldı.

AYT Bir Soruya Kaç Dakika Düşüyor?
2.oturum olan alan yeterlilik testinde eğer 2 test çözerseniz 2,25 dakika – 3 test çözerseniz 1,5 dakika – 4 testi de çözerseniz 1,125 dakika düşmektedir. Mesela Sayısal testlerini çözmek istiyorsunuz. Matematik ve Fen Bilimleri testlerini çözerseniz her soruya 2,25 dakika düşüyor. Ayrıntılı bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Ara sıra gelip bu sayfayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Zaman önemli, geçen zamanı güzelce değerlendirmeliyiz. Yorum kısmından bizlere sınava kaç gün kaldı ve şu an hangi durumdasınız yazabilirsiniz.

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir