okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

YGS Deneme Önerileri – Hangi Denemeleri Çözmeliyiz?

NOT: Alınan karar ile birlikte YGS sınavı kalktı. Bunun yerine gelen TYT sınavı için önerdiğimiz denemelere BURAYA tıklayarak bakabilirsiniz. 

Uzun bir YGS dönemine girdik ve konularımıza çalışmaya, sorularımızı çözmeye başladık. Fakat sadece konu çalışmak sınav adına yetmiyor. Bunun yanında eksiklerimizi görmek adına bol bol denemeler çözmemiz gerekiyor. Fakat piyasada çok fazla deneme olduğu için öğrencilerin kafasına “Hangi YGS denemelerini alıp çözmeliyim?” gibi bir soru takılıyor. Bunun üzerine bizde sizin için piyasada ki hem genel denemeleri hem de bölüm denemelerini inceleme kararı aldık. Elimizden geldiğince tüm denemelere yer vermeye çalıştık. Hangileri çözümlü hangileri çözümsüz gibi bazı önemli sorulara açıklamalar ile yer verdik.

Aşağıdan YGS deneme önerilerini inceleyerek size en uygun olan denemeleri alabilirsiniz. Şimdiden hepinize başarılar.

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri İçin Tıklayınız

GENEL YGS Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş YGS Tüm Dersler ÖSYM Tarzında Hazırlanmış 5 Deneme 

Piyasada yeni olmasına rağmen birçok öğrenci tarafından beğenilmiştir. Matematik dersinde zorlayıcı sorular olmasına rağmen diğer derslerde öğrenciyi çok zorlamamıştır. ÖSYM tarzında hazırlandığı için gerçek sınavdaymış gibi hissederek çözeceğiniz kaliteli bir denemedir. Sınavdan önce kesinlikle çözülmesi gereken bir denemedir.

 

FDD YGS Denemeleri 10’lu Deneme Sınavı

Piyasadaki zor denemelerden biridir. Özellikle Türkçede ki uzun paragraf soruları, matematikte düşünce ve işlem gerektiren sorular, fendeki algı ve yorum gücüne dayalı soruları ile öğrencileri oldukça zorluyor. Bu yüzden kendini tam anlamda hazır hisseden öğrenciler ve kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için zor ama ideal bir denemedir.

Karekök YGS Çözümlü 12 Deneme Sınavı

Öğrenciler tarafından uzun süredir bilinen  ve yayınladığı kitaplar ile birçok öğrenciye hitap eden bir yayındır. Orta zor seviye bir deneme ancak zor kısmı biraz daha ağır bastığı için almadan önce mutlaka içeriğini inceleyerek karar vermelisiniz.çözümlü olması sebebiyle hızlı bir şekilde yapamadığınız ve yanlış yaptığınız soruların  cevaplarına hızlıca ulaşabileceksiniz.

 

Esen Yayınları YGS Çözümlü 10 Deneme Sınavı

Başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek karmaşık sorulara hazırlık yapmış olacaksınız. Çözümlerin olduğu kitapçık sayesinde soruların çözümlerine zaman kaybetmeden ulaşabileceksiniz.

 

Altın Karma YGS Deneme Seti Farklı 6 Yayın 6 Deneme

Sınavdan önce çözülebilecek en ideal bir denemedir.Seviye olarak net bir şeyler söylemediğimiz deneme içerisinde birçok yayını barındırdığı için fazlaca soru tipi görerek sınava kendinizi hazırlamış olacaksınız.

Apotemi 2017 YGS Tamamı Çözümlü 7 Deneme Sınavı

Orta-zor seviye bir deneme olduğu için kendinizi biraz geliştirdikten sonra yani sınava az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Yapamadığınız sorularda kare kodu okutarak cevaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu denemedeki değişik tarzdaki soruları çözerek sınava kadar algı ve yorum gücünüzü güçlendirmiş olacaksınız.

 

Palme Yayıncılık YGS 10 Deneme Sınavı

Her seviye öğrencinin çözebileceği kolay orta bir denemedir. Palme YGS denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

YGS Video Çözümlü 10 Deneme Okyanus Yayınları

Çok zor bir deneme olmadığından başlangıç için uygundur. Bu denemeyle eksikleriniz belirleyip tekrarlarınız yaptıktan sonra zor denemelere geçebilirsiniz. Bu deneme video çözümlü olduğu için cevaplara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Limit Yayınları YGS 5 Deneme Sınavı

Sosyal ve Türkçedeki paragraflar uzun olmasına rağmen kaliteli bir denemedir. Çok deneme çözen biri veya kendini tam anlamıyla hazır hissedenlerin çözebileceği bir denemedir.

 

Endemik YGS 5 Deneme Seti

Deneme yönünden kendinizi geliştirdiyseniz bu denemeyi de çözerek kendine bir şeyler katabilirsiniz. Matematikteki soruları kısa olmasına rağmen diğer dersler yönünden sağlam bir denemedir.

 

Çöz Kazan Yayınları YGS 5 Deneme Seti

Son 1 yıl içerisinde adını duyduğumuz Çöz Kazan yayınları da kısa bir sürede güzel başarılar elde etti. Yaptığı ÖSYM tarzında denemeler ile size sınav sürecinde yardımcı oluyor. Seviyesini soruyorsanız Orta seviye bir deneme diyebilirim. Fen bilimleri olsun, sosyal olsun tıpkı 2017 yılı YGS sınavı gibiydi. Ama sizi geometri de zorlayıcı sorular bekliyor diyebilirim. YGS Konuları bittikten sonra veya eksiklerinizi görmek adına önceden de çözebilirsiniz.

 

Merkez Yayınları YGS Çıkmış Sorularıyla Hazırlanmış Tamamı Çözümlü 7 Deneme Sınavı

Sınava yakın son denemeleriniz olarak çözebileceğiniz çıkmış sorularını çözerek YGS’ye hazır hale gelmiş olacaksınız. Mutlaka çözmeniz gereken bir denemedir çözmeden sınava girerseniz çok şey kaybetme riskiniz olduğunu unutmayın…

MATEMATİK YGS Deneme Önerileri

ÜçDörtBeş YGS 15’li Matematik Deneme

Konularınızı biraz ilerletmeye başladıysanız bütün YGS denemesi yerine bölüm denemesi çözerek bitirdiğiniz konuların sorularını yapıp yapmadığınızı, hangi konularda eksik olduğunuzu tespit etmeniz daha kolay olacaktır. ÖSYM tarzına tamamen uygun her zorluk seviyesinden soru barındırdığı için sınava kadar hemen hemen  her soru tipiyle karşılaşmış olacaksınız. Soruların cevapları video çözümlü olduğu için yapamadığınız soruların cevaplarına kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Sınavdan önce mutlaka çözülmesi gereken bir denemedir.

 

Apotemi YGS Matematik 15’li Deneme Tamamı Çözümlü

Orta-zor seviye bir deneme olduğu için kendinizi biraz geliştirdikten sonra yani sınava az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Yapamadığınız sorularda kare kodu okutarak cevaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu denemeyi çözerek sınava kadar kendinizi geliştirip zor sorular karşısında hız kazanmanızı sağlayacaktır.

 

Metin Yayınları YGS Matematik 10’lu Çözümlü Deneme Sınavı

Başlangıç için uygun olmayan içerisinde öğrenciyi zorlayacak sorular yer aldığından kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmenizi öneriyorum. Sınav mantığına pek uygun olamayan kendini kanıtlamak isteyen öğrenciler için ideal bir denemedir. Soruların cevapları video çözümlü olduğu için yapamadığınız soruların cevaplarına kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

 

Sonuç Derece YGS Matematik Geometri 15’li Çözümlü Denemeleri

Orta-zor seviye olan bu deneme ÖSYM tarzına tamamen uygun sorular içerir. Sınavdan önce farklı soru tipleriyle karşılaşarak sınav anında karmaşık bir soru karşılaştığınızda çözmenize yardımcı olacaktır. Soruların cevapları çözümlü olduğu için yanlışlarınızın ve yapamadığınız soruların cevaplarına hemen ulaşabileceksiniz.

 

Yayın Denizi YGS Matematik Hız ve Renk Denemeleri

Kolaydan zora doğru giden denemeleri çözerek hız kazanabilirsiniz. Sınava kadar kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir. Ancak cevaplarının çözümlü olmaması sebebiyle tercih ederken denemeyi iyi incelemenizi öneririm.

Karekök YGS Çözümlü Matematik Denemeleri

Orta-zor seviye bir deneme olduğundan kendinizce uygun seviyeye geldiğinizde çözebileceğiniz bir denemedir. Her seviyeden soru barındırdığı  için kendinizi sınava kadar hızlandırabilirsiniz. Karekök yayınlarının soru bankasını kullandıysanız farklı soru tipi görmek adına başka yayının denemelerini çözmenizi öneriyorum.

 

Limit Yayınları YGS Matematik 20’li Deneme

Sınav tarzının biraz dışarı çıkmış ancak tamamen YGS matematik konularını bitirmiş bir öğrenci artık zor sorularla kendini denemek isterse bu deneme onlar için idealdir. Her seviye öğrencinin çözebileceği bir deneme olmadığından bu denemeyi alacaksınız incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

Endemik YGS Matematik 15 Deneme

Orta seviye bir deneme olduğundan eğer seviyenize fazla güvenmiyorsanız YGS için az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Denemenin cevaplarını İnternet’te çözümlü olması sebebiyle doğru cevaplara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

 

FEN BİLİMLERİ YGS Deneme Önerileri

Nihat Bilgin YGS Fizik 40 Deneme Sınavı

İçerisinde fazla sayıda fizik denemesi içerdiğinden sınava kadar değişik tarzda soru görmenizi sağlayacaktır. Bu denemeyi çözerek düşünce ve işlem yönünde bir ilerleme sağlayabilirsiniz. Sınavdan önce çözülebilecek kaliteli bir bölüm denemesidir.

 

Yayın Denizi YGS Fizik Hız ve Renk Denemeleri 

Başlangıç için ideal,her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir.Kolaydan zora doğru giden tekniğiyle kendinizi test edebileceğiniz bu deneme ile eksik konularınızı belirleyip bu yönde kendinizi geliştirebilirsiniz.Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

 Karekök YGS Kimya 30 Deneme

Kendinizi geliştirebileceğiniz bir denemedir.Orta-zor seviye bir deneme olmasına rağmen bu kitapla sınava kadar istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz.Çözümlü olması sebebiyle kolaylıkla cevaplara ulaşabileceksiniz.

 

Ekstrem YGS 20 Kimya Deneme 

İçerisinde çok zor bulunmayan ancak başlangıç için ideal bir denemedir.Sınavda kimya testinde öğrenciyi çok zorlamadıklarından bu denemeyi alarak kolay-orta seviye sorulara hazırlık yapmış olacaksınız.

 

Karekök YGS Biyoloji 30 Deneme

ÖSYM tarzına uygun içerisinde ki deneye ve yoruma dayalı sorular ve bunlar dışında birçok farklı soru tipi ile sınav sürecinde size çok şey katacaktır. Denemenin çözümlü olması sebebiyle yapamadığınız veya yanlış yaptığınız sorunun cevabına detaylı bir şekilde anında ulaşabileceksiniz.

 

Yayın Denizi Yayınları YGS Biyoloji Hız ve Renk Denemeleri

Başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kolaydan zora doğru giden tekniğiyle kendinizi test edebileceğiniz bu deneme ile eksik konularınızı belirleyip bu yönde kendinizi geliştirebilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

Palme YGS Fen Bilimleri 20 Deneme

Palme yayınları özellikle Fen alanında ki soru kalitesi ile birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Her seviye öğrencinin çözebileceği bir denemedir. Kolay-orta seviye bir deneme olduğu için başlarda çözüp konu eksiklerinizi belirleyip daha sonra zor seviye denemelere geçebilirsiniz. Palme fen denemesini çözerek bilgileriniz güçlendirip hız kazanabilirsiniz.

 

Apotemi Yayınları YGS Fen Bilimleri Tamamı Çözümlü 15 Denemeleri

Orta-zor seviye bir deneme olduğu için kendinizi biraz geliştirdikten sonra yani sınava az bir zaman kala çözebileceğiniz bir denemedir. Yapamadığınız sorularda kare kodu okutarak cevaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu denemedeki değişik tarzdaki soruları çözerek sınava kadar algı ve yorum gücünüzü güçlendirmiş olacaksınız.

 

Metin Yayınları YGS Fen Bilimleri 20 Deneme Sınavı

Orta-zor seviye olan bu denemeyi konularını biraz ilerletmiş bir öğrenci değişik tarzdaki soruları çözerek kendindeki eksikleri test edip kendini o yönde geliştirebilir. Yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların cevaplarına metin yayınlarının İnternet sayfasından doğru yanıtlara ulaşabilirsiniz.

 

Okyanus YGS Fen Bilimleri 20 Deneme

Her seviye soru tipini içerisinde barındıran deneme sayesinde sınava kadar kendinizi     hazırlayabilirsiniz. Cevapların tümü video çözümlü olduğundan kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

 

Yayın Denizi YGS Fen Bilimleri Hız ve Renk Denemeleri 

Başlangıç için ideal, her seviye öğrencinin kullanabileceği bir denemedir. Kendine özgü soru tarzı ile sınavda karşınıza çıkabilecek karmaşık sorulara hazırlık yapmış olacaksınız. Kolaydan zora doğru giden tekniğiyle kendinizi test edebileceğiniz bu deneme ile eksik konularınızı belirleyip bu yönde kendinizi geliştirebilirsiniz. Çözümleri olmadığından bu denemeyi alırken incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

Gür Yayınları YGS Fen Bilimleri 20 Deneme 

Her seviye öğrenci için ideal olan bu deneme farklı soru tiplerini içerisinde barındırarak sınava kadar istediğiniz netlere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

TÜRKÇE YGS Deneme Önerileri

Apotemi YGS Türkçe 15 Deneme Tamamı Çözümlü

Türkçe testi için bol deneme çözerek isteğiniz netlere ulaşabilirsiniz.Bu denemeyi çözerek sınava kadar kendinizi geliştirebilirsiniz.Yapamadığınız sorularda kare kodu okutarak cevaplara kolaylıkla ulaşabileceğinizden tercih edilebilir.

YGS Türkçe 20 Deneme Sınavı Ekstrem Yayınları

İçinde kaliteli sorular barındıran bu denemeyi çözerek sınava kadar Türkçe testinde istediğiniz netlere ulaşabilirsiniz.

Yayın Denizi YGS Türkçe Hız ve Renk Denemeleri

Kolaydan başlayıp zora  doğru giden sorularıyla sınava kadar kendinizi hazırlamış olacaksınız. Ne kadar fazla Türkçe denemesi çözerseniz sınavda istediğiniz netlere ulaşmanız imkansız olmayacaktır. Bu nedenle bu yayın dışında mutlaka başka denemelerde çözmelisiniz.

Evet biraz uzun bir liste oldu fakat sizin için çok yararı olacağını düşünüyorum. Belki de piyasada ki kitapların çoğunu inceledik. Arasından hoşunuza giden veya seviyenize uygun olan denemeleri alarak çözebilirsiniz. Fakat liste de olmayıp sizin çözdüğünüz  denemeler varsa yorum kısmından deneme hakkında bilgi verebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir