Rehber Yazılar

Yazın YGS Mİ LYS Mİ Çalışmalıyız ?

Bu soru yaz tatilinin gelmesi ile birlikte gündemimize gelen sorulardan biri oldu. Elimizden geldiği kadar cevaplamaya çalışalım. Yaz tatili geldi ve çoğu öğrenci tatillerine başladı ama sınav öğrencileri yazın tatil yerine YGS veya LYS sınavlarına hazırlanmalılar.

 

Kendi Durumunuzu Belirleyin

 

Arkadaşlar YGS sınavı için yapılan denemelerde netleriniz eğer istediğiniz gibiyse bence YGS ve LYS konularını beraber götürmeye çalışın derim. Ama denemelerde istediğiniz netleri elde edemiyorsanız yazın YGS’nin konularına çalışmanızı öneririm. Çünkü YGS ilk basamak ve moral sınavı, evet etkisi LYS’ ye kıyasla çok az; ama moral sınavı olduğu için LYS’ ye çalışırken bu moral çok etkili oluyor. LYS’ ye bu moralle daha rahat ve stressiz girebiliyorsunuz. Ama YGS konularını bitirdiyseniz aynı yerde saymanız da yazı boşa geçirmek olur bu yüzden LYS konularına başlayın derim YGS konularını bitirenler için.

 

Yazın YGS mi LYS mi Çalışmalıyız

 

YGS Moral Sınavıdır

 

Ama unutmamanız gereken en önemli konu, YGS moral sınavıdır ve YGS’de aldığınız başarı daha rahat bir LYS geçirmenize çok katkı sağlayacaktır. Yazın YGS konularını bir kağıda yazın ve çalıştıkça o konuya artı atın. Kendinize hedefler koyun. Günlük olarak o hedefleri uygulayın ve uygulamadan yatmayın derim.

Kendinize günlük hedefler koyun ve uygulama konusunda çok esnek davranmayın. Çünkü ne kadar esnek davranırsanız günlük hedeflerinize, o kadar uzaklaşmaya başlarsınız hedeflerinizden.Saygılarımla….

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir