Haberler

Sonbahar Tatilcilerine Müjde

Türkiye’nin güney illeri, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde geçtiği güneşli bir Ekim ayı geçiriyor. Durum böyle olunca da hem yazın tatillerini yapamamış vatandaşlarımız, hem de seyahat yasaklarının kalktığı İngiltere gibi ülkelerden tatil yapmaya gelen turistler bu illere büyük ilgi gösteriyor.

Bu illerin başında da sıcak iklimi ve uzun plajlarıyla Antalya geliyor. Sonbahar tatili sevenlere kucak açan Antalya, pandemiden bunalanları ağırlamayı bekliyor. Şehirler arası mesafe açısından, yabancı turistlerin de en çok iniş yaptığı İstanbul ilimiz ile Antalya arası 733 kilometre. Bu da, sekiz saatlik bir otomobil yolculuğu anlamına geliyor.

Tatiline Keyifli bir Sürüş Keyfiyle Başlamak İsteyenlere

Araba kullanmaktan keyif alıyorsanız, uzun mesafe İstanbul Antalya yolculuğu tam size göre! Otomobil yolculuğu, pandemi koşullarında kalabalık ortamlardan kaçınmak için de en güvenli çözüm.

Karayolu yolculuğunu kolay hale getiren uydu destekli harita uygulamalarıyla size en uygun rotayı seçmek de artık çok kolay. Güzel bir manzara için yolu uzatmaya değer diyenler uzun ve keyifli bir sürüş rotasını da seçebiliyor.

Özel aracınızla çıkacağınız İstanbul-Antalya yolculuğu ortalama 8 saat süreceğinden, tek başınıza yola çıkmamanızı veya dinlenmek için sık sık mola vermenizi öneriyoruz. Uzun yolculuklarda özellikle sonlara doğru yorgunluk sürücüler için ciddi tehlikelere yol açabiliyor.

Hava Yolunu Seçenlere

Tatil için çok vakti olmayıp havayolu seyahatini seçenler için mesafe de yolculuk süresi de epeyce kısalıyor. Uçuş mesafesi 483 km olan İstanbul Antalya arası uçuş süreniz de yaklaşık 40 dakika.

Elbette havayolu ile seyahat ederken, özellikle İstanbul’dan gelenler için havaalanına varış ve uçuş bekleme süreleri de ekleniyor. Seyahat planı yaparken havaalanına gidiş ve otele varış süresini de hesaba katmak gerekiyor. Şimdi de sonbahar tatili için gün sayanları sevindirecek sıcaklıklar hakkında bilgi verelim.

Güneşli bir Sonbahar

Ekim sonlarına kadar rahatça denize girebileceğiniz güney sahilleri, yazın çılgın tatilci kalabalığından kaçmak isteyenler için ferah bir kaçış yeri oluşturuyor. Denizin mavisinin durgunluğunda, huzurlu ve güneşli günler geçirmek isteyenler, uzun mesafeleri düşünmeden Antalya’ya doğru yola çıkıyor.

Gözde tatil kenti Antalya, huzurlu bir tatil için sonbaharı bekleyenleri bu yıl da hayal kırıklığına uğratmıyor. Ekim ayının son haftalarında Antalya’ya seyahat edenleri 28 dereceye varan sıcaklıklar bekliyor.

Antalya’da Kasım ayının ilk haftasında da ılık hava dalgası görülmeye devam ediyor. Kasım’ın ilk haftası için beklenen en yüksek sıcaklık 25 derece ve güneş yer yer bulutların arkasına saklansa da kendini göstermeye devam ediyor.

6 Kasım’dan itibaren sıcaklıkların düşüşe geçeceği Antalya, yaz tatili yapma fırsatı bulamayanlar için yeterli tatil zamanı tanıyor. Siz de yoğun çalışma hayatınızdan ve şehrin kalabalığından biraz uzaklaşmak istiyorsanız, yeşil ile mavinin buluştuğu Antalya sizleri bekliyor.

Huzurlu ve güneşli bir sonbahar tatili planlayan herkese şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu