Haberler

Pandemi Sürecinde Değişen Otel Fiyatları

Covid-19 virüsünün ülkemizde ve dünyada yayılması, bu süreçte Trabzon Otellerin’de ve Konya Otellerin’de alınan önlemler ve turizm sektöründe bölgedeki otel fiyatlarına yansıyan olumsuz durumları inceledik. Covid-19 virüsünün mart ayında ülkemizde yaygınlaşmasıyla birlikte tüm iş kollarında gerilemeler olduğu gözlenmişti. Özellikle turizm sektöründe her bölgede olduğu gibi Trabzon Otellerin’de ve Konya Otellerin’de oldukça durgun bir sezon yaşandı.

Haziran ayı itibari ile vaka sayılarında görülen azalmalara istinaden normalleşme sürecine girmiş bulunduk. Bu süreçte Trabzon Otelleri ve Konya otelleri’ne iş seyahati amacıyla gelmekte olan bir çok misafir bulunmakta, bunun yanı sıra tarihi ve kültürel açıdan ülkemizin önemli illerinden olan Trabzon ve Konya’ya yurt içi ve yurt dışından bir çok misafirin ziyaret etmesiyle birlikte, Trabzon Otelleri ve Konya Otelleri kendi içlerinde alternatifler geliştirerek hizmet verme kararı aldı.

Trabzon Otelleri ve Konya Otelleri’nin almış olduğu başlıca tedbirler şu şekilde sıralanabilir; Ortak alanlar sosyal mesafe koşullarına uygun olmak üzere yeniden düzenlendi. Bölgedeki bir çok otel yarı misafir kapasitesiyle hizmet vermekte. Otellerde doluluk oranları az olduğu için misafirler daha rahat vakit geçiriyorlar. Kapasite az olsa da Trabzon Otelleri ve Konya Otelleri tedbirleri elden bırakmıyor. Misafirlerin sıklıkla vakit geçirdiği spa merkezi, hamam ve sauna gibi hizmetlerinden az kişi sayısıyla yada randevulu olarak hizmet alabilirsiniz. Bölgedeki otellerde misafirlerin görebilecekleri alanlara covid-19 süreciyle alakalı bilgilendirici yazılar bulunmakta, ayrıca otel personelleri ve konaklayan misafirler genel alanlarda maske kullanmak zorundalar. Girişlerde hes kodu zorunluluğunun getirmesiyle birlikte misafirlerin daha güvenli konaklama sağlayabildiğini söyleyebiliriz. Trabzon Otelleri ve Konya Otellerin’de bazı tesisler sürecin gidişatından kaynaklı hizmet vermemeyi tercih ediyorlar.

Trabzon Otellerin’de ve Konya Otellerin’de süreç böyle olunca dolayısıyla otel fiyatlarında da bazı etkiler yarattı. Bölgeyi her yıl ziyeret eden, otellerin eski misafirleri bu duruma tepkililer. Otel yetkilileri az misafir kapasitesiyle işletmelerini açık tuttukları için doğal olarak otel fiyatların yükseldiğini ilettiler. Ancak vakaların düşmesiyle birlikte, normalleşme süreciyle fiyat aralıklarının düşeceğini ilettiler.

Trabzon Otelleri ve Konya Otellerin’deki otel yetkilileri misafirlerine daha güvenli hizmet sağlayabilmeleri adına bir program geliştirdiler. Sertifika Turizm Bakanlığı tarafından otel denetlendikten sonra verilmektedir. Trabzon Otellerin’de ve Konya Otellerin’de, Güvenli Turizm Sertifikasıyla birlkte gönül rahatlığıyla konaklama sağlayabilir, uygun otel fiyatları ile tatilinizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu