Rehber Yazılar

KKTC’nin En Hızlı Büyüyen Devlet Vakıf Üniversitesi: LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

HAYATA BİR ADIM ÖNDE BAŞLAMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN DOĞRU TERCİH

1990 Yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefke bölgesinde kurulan Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 11 fakülte, 4 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 1 enstitü bünyesinde, 71 lisans ve önlisans, 22 yüksek lisans ve 17 doktora programı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en fazla tercih edilen köklü bir Devlet Vakıf Üniversitesi’dir. Uluslararası akreditasyonları, güçlü akademik kadrosu, laboratuvar altyapısı, uygulama olanakları ve 85 farklı ülkeden gelen 10,500’in üzerindeki öğrencileri ile çok kültürlü ve güvenli bir kampüs ortamında eğitim imkanı sunmaktadır.

  1. Tercihe %80 Kesintisiz Burs

LAÜ, öğrencilerine sunduğu çok geniş burs yelpazesi ile öğrencilerinin başarı profilini geliştirmesine çok büyük destek vermektedir. Son yıllarda üniversitenin sağladığı en avantajlı bursu TERCİH SIRASI bursudur. Lefke Avrupa Üniversitesi’ni  ilk sırada veya en az ilk üç sıranın tümünde tercih edip yerleşen tüm öğrencilere kesintisiz %80 tercih sırası bursu sağlanmaktadır. Bu bursların yanı sıra öğrenciler, ÖSYM bursu, Akademik Başarı bursu, Spor, Kültür ve Sanat bursu, Öğretmen Çocukları bursu, Kardeş indirimi, Okul Birincisi bursu, Şehit ve Malul Gazi Çocukları bursu, TSK ve Emniyet Mensuplarına yönelik burslardan da yararlanabilmektedirler.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ÜNİVERSİTELERİNDE EN  YÜKSEK KYK YURT KAPASİTESİ 5000 +Lefke Avrupa Üniversitesi kampüsü içerisinde ve kampüs çevresinde 5000+ kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları (KYK)  bulunmaktadır ve KKTC üniversiteleri içerisinde en yüksek barınma imkanına sahip KYK Yurtları Lefke Bölgesinde yer almaktadır. Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencilerine ekonomik eğitim ücretleri, uygun ödeme koşulları, kaliteli ve yenilikçi eğitim anlayışı ve sosyal-kültürel etkinlikleriyle yaşayan bir kampüs hayatı sunmaktadır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu