Tanıtım Yazısı

Kalite Standartlarına Uygun İstanbul Yurtları

Türkiye’nin eğitim kampüsü ilan edilen İstanbul’da binlerce öğrenci yurdu bulunuyor. Salgından kaynaklı çoğu yurt geçici olarak kapanmış olsa da her biri kalite standartları ile paylaşılıyor. %95 oranında boş kalan İstanbul yurtları farklı konumlarda yer alır ve özel filtrelemelere karşı seçiminizi yapmanız kolay hale gelir. Filtrelemeler için:

  • İstanbul dışında ilçe tercihinde bulunmak gerekir.
  • Yurt tipine ve üniversiteye karar verenler kısa sürede alternatifleri değerlendirir.

Her birine eyurtlar.com üzerinden göz atmanız ve seçiminizi yapmanız esas alınmakta. Gerek kız gerekse erkek yurtları tüm özellikleri ile paylaşılıyor. Otoparktan metrekarelere, metrekarelerden eşyalara kadar tüm detaylara netlik kazandırarak tercihinizi yapmanız kolay hale gelir.

İstanbul İlçelerine Göre Yurtlar

İstanbul yurt alternatifleri için ilçe tercihinde bulunmanız bekleniyor. Bunlar arasında başı çeken Fatih oluyor. İlin en fazla yurda ev sahipliği yapan ilçesi hangisi merak edenlere Fatih belirtilir. Bununla birlikte gelen Şişli ilçesi de yurtları açısından zengin olan bölgelerden bir tanesidir.

Şişli’den sonra gelenler Beşiktaş ile Kadıköy oluyor. Pandemiden kaynaklı çoğu boş olan yurtların her birini kolaylıkla değerlendirmeye alabilirsiniz. Hepsinin görselleri ve de fiyatları eyurtlar.com üzerinden paylaşılıyor. Hal böyle olunca kız veya erkek yurtlarını hızlı bir şekilde ele alarak tercihinizi yapmanız kolay olacaktır.İstanbul Yurt Ücretleri Nasıl?

Sadece ilçeler üzerinden filtrelemelere gidilmiyor. Bununla birlikte fiyatları dahilinde yurtları değerlendirmekte özgürsünüz. İstanbul yurt fiyatları için de özel filtrelemelere yer verildiği için zaman kaybetmezsiniz. Böylece:

  • Minimum 7000 TL’den başlayan fiyatları ile yurtları ele alabilirsiniz.
  • Maksimum olarak da 80.000 TL şeklinde yurtlara yer verilir.

Yurtların fiyatlarına etki eden birkaç unsur bulunuyor. Örneğin odaların kaç kişilik olduğuna göz atmanız ve tercihinizi yapmanız beklenir. Bununla birlikte full eşyalı olmaları da fiyatlara etki eder. Mutfak ve yatak odası eşyalarının her birine göz atabilirsiniz. Özellikle de kalite standartlarına uygun olanları seçerek fiyatları değerlendirmeye alabilirsiniz. Hatta yurtların ekstra güvenlik önlemleri ile üniversitelere olan konumları dahi fiyatların değişmesine neden olmaktadır.

İstanbul Kız & Erkek Yurt Hizmetleri

İstanbul erkek yurtları birkaç oda ile kişi sayısı üzerinden paylaşılır. Örneğin 2 ya da 6 kişilik odaları değerlendirmenize imkan tanınır. Bununla birlikte üniversitelere servis hizmeti bulunan yurtlar da öne çıkmıştır. Öyle ki İstanbul’da okuyacak öğrencilerin en büyük sorunu ulaşım oluyor. Ulaşım sorunlarının önüne geçmek isteyenler:

  • Okula yakın olan yurtlar arasından tercihini yapıyor.
  • Yurtların servis hizmetlerini değerlendirmeye alıyor.

İstanbul kız yurtları için de aynı hususlar mevcut durumda. Özel olarak deniz manzaralı veya teraslı olanlara ilgi bir hayli fazla. Bunun gibi açık büfe kahvaltı hizmeti veren yurtlar da talep görüyor. Tüm bu hizmetlere bağlı olarak yurt fiyatlarının değiştiği açık durumda. Fiyatları isteklerinize ve de bütçenize göre değerlendirerek seçiminizi yapabilirsiniz.İstanbul Öğrenci Yurdu Standartları

Güvenlik ile kalite standartlarından ödün vermeyen yurtlara ilgi daha fazla. Örneğin 7/24 kameralı sistemler ile izlenen yurtlar talep görüyor. Bununla birlikte güvenlik görevlileri tarafından gözlemlenen yurtlar da tercih halindedir.

Yurtların kalite standartlarına uygun olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Bunlar arasında duman dedektörleri de yerini alır. Aynı şekilde yangın alarm sistemlerine sahip olanlara göz atılır. Devamında:

  • Acil durumlar ile yangın merdivenleri temin edilir.
  • Elektrik kesintilerine dair jeneratör takviyesine yer verilir.

Son olarak hızlı internet bağlantıları da göz ardı edilmiyor. Öğrencilerin dikkate aldığı en önemli hususlar arasında bağlantılar da yerini almıştır. Neticesinde bütçesini düşünenler istediklerini seçebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu