Tanıtım Yazısı

İngiltere’de Lise Eğitimine Nasıl Gidilir? 2018


Yurtdışı dil okulları denildiği zaman ilk akla gelenin kariyer planlaması yönünde olduğu bilinir. Fakat özellikle İngiltere’de lise eğitimi aldığınız da kariyerinize daha güçlü başlamış olursunuz. Lise eğitimi gelecek kariyeri planlamasında önemli bir rol oynuyor. Kariyerini düşünen kişiler bunun için öncelikli olarak temel eğitimlerini tam ve eksiksiz olarak almak durumundadır. İngiltere bu nedenle de revaçta olan bir eğitim sistemine sahiptir. İngiltere’ye genel anlamda baktığınız zaman kültüründen tutunda sosyal alanlarına varıncaya kadar önemli ülkelerden birisi ve bu önemli ülkede lise eğitimini alabilmekte mümkündür.

Farklı bir ülkede eğitim almak ve farklı kültüre sahip olan insanlarla aynı çatıda eğitim almak yapılabilecek en doğru şeydir. Temel eğitimin en başlangıcında kültürün de büyük yansıması var. Dolayısıyla dünyada en güzel lokasyonlara sahip olan bir ülkede bu eğitimi almak önemli bir konu. İngiltere’ de iki tür okul ile birlikte bu hizmeti sağlayan bir kurum vardır. Bu kurumdan bahsederken programlarından da bahsetmenin önemli olduğunu söyleyebilirim.

Birinci programdan başlayacak olursak öğrencilerin isteğine göre bir veya birkaç yol olarak sağlanabiliyor. İngiltere’de eğitim aldığınız süre içerisinde konaklama konusunda da buradaki ailelerden destek alabiliyorsunuz. Bu sayede de dil gelişiminiz de sosyal hayatın içerisindeyken de devam ediyor. Öğrencilerin tercihine göre de burada bir tercih yapılabilecektir.

İkincisi ise klasik program. Eğer ki siz bu programı seçerseniz o zaman seçtiğiniz okulun sahip olduğu dil yeterliliğine göre seçilmeniz gerekiyor. Burada seçmeli program tercihinde üç okuldan birini seçerek buraya yerleştiriliyorsunuz.Klasik Program
Bu programda öğrencilerin ortalamalarına göre tercihi gerçekleştirilir. Burada üç tip okul seçeneği olduğundan bahsetmiştik. Dolayısıyla öğrencilerin de kendi profillerine uygun olan bir okula yerleştirilmeleri sağlanır. Dolayısıyla bu program için söylenecek söz öğrencilerin herhangi bir lokasyon ve de okul tercih etmeleri durumu yoktur. 

Seçmeli Devlet
Eğer ki öğrenci bir kalifiyeye sahiplerde o zaman okul ve ya şehir tercih etmeleri için uygun ortam sağlanıyor. Bunun içinde tercihin yönlendirilmesi mümkün olabilecektir. 

Özel Seçmeli
Özel seçmeli olan bu sistemde de devlette olduğu alternatife benzer bir yerleştirme yapılır. Ancak buradaki farklı olan konu öğrencinin özel kurumlara yerleştirilmesidir.

Yukarıda belirtmiş olduğum programlara katılma konusunda da bir takım şartlar vardır. Bu şartlar ise aşağıdaki gibi olacaktır.  • 14-18 yaş sınırı içerisinde olmak. Bu durum yerleştirilecek olan okulun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.
  • Program tercihleri birinci dönemden başlar ve bir yıldan fazlasına kadar tercihe göre değişiklik gösterebilir.
  • Klasik programları tercih eden bir öğrencinin orta seviyede İngilizce bilmesi gerekiyor.
  • Başvuruda bulunacak olan öğrencinin 10. Sınıf başlangıcında olması ya da 12. Sınıf sonrasında A Level ya da GCSE için tercih edebilir.

Yurtdışı dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak şu bu linke tıklayınız: https://www.academix.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu