Haberler

Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya Balayı Otelleri

Kapadokya kelimesi, Pers etimolojisinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamındadır. Kapadokya coğrafyası, doğal oluşumların ve tarihi hikâyenin dünyada en güzel birleştiği yerlerden birisidir. Uzun yıllar süren coğrafik süreç Peribacalarını şekillendirirken, tarihi süreçte, toplumlar, kolay şekil alan peribacalarının içlerine ev, tapınak yapmış, bunları oymalarla süsleyerek, binlerce yıllık toplulukların izlerini günümüze aktarmışlardır.

Kapadokya coğrafyasını inceleyecek olursak güneyinde Toros Dağları, kuzey bölgesinde Doğu Karadeniz kıyıları, batısında Aksaray, doğuda Malatya’ya kadar uzanan geniş bir bölgedir. Kapadokya coğrafyası; Göreme, Ihlara Vadisi, Ürgüp, Avanos, Derinkuyu ve birçok doğal araziyi kapsamaktadır. Kayaların ve Peri Bacalarının içine oyularak inşa edilmiş geleneksel Kapadokya evleri turizm kültürü oluşturmaktadır. Büyük ilgi gören peri bacalarının yanı sıra Hıristiyanların kayalara oydukları kiliseler ile bağlantıları tam çözülemeyen yeraltı şehirleri ve balonla yapılan turistik Kapadokya turları bölgenin dikkat çekici özelliklerindendir. Kapadokya coğrafyasının tek mimarı malzemesi olan taş, bölgenin volkanik olmasından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşaktır ve çok rahat şekil verilmektedir  ancak hava ile dinlendikten sonra sertleşerek çok dayanıklı bir yapı malzemesine haline gelmektedir.

Bölgeye ait olan taş işçiliği, yapıların inşası için kullanılan malzemenin bol bulunması ve rahatlıkla işlenebilmesi sebeplerinden ötürü gelişmiş ve mimari bir kültür oluşmuştur. Kapadokya yerleşkesi, Türkiye’nin merkezi konumundadır. Bulunduğu coğrafi konum ve rakım sayesinde yazları sıcak ve kurak , kışları soğuk ve karlı geçmektedir. Dünyada benzerine çok az rastlanır coğrafi güzellikleri ile  jeolojik, tarihi ve kültürel özelliklere sahip birçok alanı bulunan bölge, ilgi gören bir turizm cennetidir.

Kapadokya’da Turizm

Turistik ilgi gören Kapadokya bölgesi; Aksaray, Kayseri, Nevşehir, ve Niğde olmak üzere dört ilin içerisinde yer almaktadır. Göreme, Ürgüp, ve Uçhisar’da birçok tarihi konaklama tesisi ve mağara evleri hizmet vermektedir. Bunlara ilave olarak mağara konutların pek çoğu günümüzde butik otellere çevrildiği için gelen turistler burada konaklayarak benzersiz bir tatil deneyimi yaşamaktadır. Kapadokya’da sıcak hava balonu ile keyifli vakit geçirmek oldukça eşsiz bir anı yaşamaya imkan sunmaktadır.

Kapadokya’da doğaya uyum sağlayarak konaklama hizmeti veren butik oteller bulunmaktadır. Taşkonaklar; misafirlerin rahat edebilmesi için özel dizayn edilmiş mağara odaları ve ayrıcalıklı suitleri ile unutulmaz bir butik hizmet veren mağara-taş otel olarak Kapadokya’da hizmet vermektedir. Eski Uçhisar bölgesinin içerisinde, tarihsel, turistik ve kültürel kalıntılar üzerine uzun yıllar süren titiz bir restorasyon sonucu kurulmuştur. Kapadokya’ya ulaşım olarak İstanbul’dan ve İzmirden kalkış yapan uçaklar Kayseri ve Nevşehir’e gündelik sefer düzenlemektedir ve Ankara’dan 3 saatlik karayolu ulaşımı ile rahatça ulaşılır.

Kapadokya turistik gezi yapmak için en etkileyici seçeneklerden bir tanesidir. Hem tarihi, hem de gezip görülecek yerleri bakımından Türkiye’nin en önemli tatil noktalarından bir tanesidir. Yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistler, Kapadokya’nın tarihi hikayesini görmek ve doğal güzelliklerine şahit olmak için Kapadokya’ya gitmektedir. Kapadokya Taşkonaklar Oteli, Kapadokya balayı oteli olarak da en çok tercih edilen otantik konaklamanın başında gelmektedir.

Balayı için Kapadokya

Dünya evine giren yeni evli çiftler unutulmaz bir balayı yaşamak ister. Birçok çiftin ilk balayı tercihlerinden birisi Kapadokya olmaktadır. Kapadokya tatili hem estetik, hem de tarihi bir seyahat olarak çiftlerin dikkatini çekmektedir. Balayı tatilini Kapadokya’da yapmak isteyen çiftler konaklamak için seçenekleri araştırmaktadır. Balayı konseptine uygun Kapadokya balayı otelleri, çiftler için iyi bir tercih olacaktır. Kapadokya otellerinde konaklayıp sabah gün ışığında balon turu, doğa harikası peri bacaları ziyareti ve bölgenin tarihi geçmişi hakkında detaylı bilgiler edinebileceğiniz unutulmaz bir balayı tatili seçenekleri bulunmaktadır. Düğün telaşı ve yorgunluğunu tamamen geride bırakıp unutulmaz bir tatil deneyimi isteyen çiftler için

Kapadokya balayı paketleri Taşkonaklar’da uygun fiyatlarla tüketiciye sunulmaktadır. Taşkonaklar konaklama tesisinde balayı paketi satın aldığınızda, konaklamadan uçuşa, transfer hizmetinden kahvaltı ve yemek gibi çoğu hizmetin saatini ve otele giriş çıkış saatlerini de otel yönetimi organize etmektedir. Tümü paket içerisinde olan bu organizasyonlar için ekstra planlama yapmaya ve efor sarf etmeye gerek kalmıyor. Taşkonaklar otel balayı tercihinizde deniz, doğa ve muhteşem havanın keyfini çıkararak dinlenme şekli olduğu gibi bölgede bulunan kültürel ve coğrafi yerleri gezerek de güzel bir balayı tatili yapılmaktadır. Taşkonaklar Otel, çiftler ve turistler tarafından tercih edilen  ve her yıl yüzlerce turisti ağırlayan nadide doğal ve otantik bir oteldir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu