Tanıtım Yazısı

En İyi Monitör


En iyi monitör dendiğinde hangi kullanım alanında değerlendirmeye alacağımız çok önemlidir. Gündelik kullanım, iş gereği yazılımsal, üretimsel ve geliştirici kullanım veya oyun-performans kullanımı kategorileri kullanıcılar için büyük bir önem taşımaktadır. Bunun bilincinde en iyi monitörlerimizi bu başlıklar altında sınıflandırabiliriz. Kullanımlar yüksek oranda en iyi, en canlı görüntüyü alabilmek üzerinedir. Örneğin, bir film izlenecek ise en yüksek kalitede, programlama yapılıyor ise en geniş açıdan, oyun oynanıyor ise en gerçekçi hissiyatı alabilmek üzerinedir. Tabii ki, bununla birlikte bağlı olduğu bilgisayarın veya geliştirici depolayıcının ekran kartı ile uyumlu olması önceliklidir. Daha sonrasında, talep edilen performansta görüntüleme alınabilmektedir. Bu pazarda yalnızca yeni üretimler değil bir önceki modelin kullanılabilir ve talep gören özelliklerinin de yer alması oldukça büyük önem taşımaktadır. İdeal ekran boyutu ve çözünürlük yüksek piksel ile birleştiğinde sarsılmaz bir bütünlük kurulmaktadır. Bu yüzden monitörümüzü seçmeden önce pazar içerisindeki birçok monitörü araştırmamız gerekmektedir. Örneğin, hoparlör destekli birçok monitörde mikrofon özelliği bulunmamaktadır ve tam tersi istisnalar da görülebilmektedir. Doğrudan kulaklık ile bağlanmak isterseniz, monitörü doğal olarak Jak girişlerini kontrol etmelisiniz. En iyi monitör her zaman sizin tercih ettiğiniz işlevlere uygunluk sağlayan monitörlerdir. Seçeceğimiz monitörün en yüksek kriterlerde olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden bir tanesi de dış tasarımıdır. Bizi alacağımız monitöre ilk bağlayan ve aklımızda yer eden özelliği bariz bir şekilde dış görünüşüdür. Bu sebeple 2015 yılından itibaren satış oranı en yüksek olan monitörler sınıfına bombeli monitörler listenin başını oluşturmaktadır. Birçok marka ve çeşitli teknik özellikler monitör satışlarında belirleyici ana faktörler olsa da şüphesiz, teknik özellikler tasarım mucizesi ile birleştiğinde karşı konulamaz sonuçlar elde edilecektir.

Sınıfının Yeni Çocukları Monitörler

Bilgisayarlar teknolojinin en başında gelen ve her geçen gün daha da hızla gelişen makinelerdir. Günümüzde bilgisayarlar her markaya göre, kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedirler. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar hatta telefonlar oyun oynamamızı, ödev yapmamızı, toplantıları gerçekleştirmemizi, hatta sağlık raporlarını görüntülememiz gibi birçok alanda etkin olmamızı sağlamaktadır. En başından beri, uzun yıllardır kullanılan bilgisayar türü masaüstü bilgisayarlardır. Zamanla tabii ki boyut ve ağırlık olarak küçülmüşlerdir ve çalışma masamıza kolaylıkla kurabileceğimiz hale dönüşmüşlerdir. Masaüstü bilgisayarlarda güçlü ve hızlı kasa özelliğinin olması gerekliliğinin yanı sıra ekran çözünürlüğünün güçlü olduğu monitörlerinin olmasıdır. Monitörler, başta bilgisayar olmak üzere diğer cihazlardan da görüntüyü aktarmamızı ve görüntülememizi sağlayan cihazlardır. Mikroişlemcilerden gelen görüntüleri kaliteli bir şekilde, yüksek bir çözünürlükte yansıtması iyi bir monitör için önemli bir özelliktir. Farklı mesleklerden insanlar kendi iş alanlarına göre farklı boyutlarda monitör kullanmaktadırlar ve bu yüzden piyasada çeşitli bütçeler aralığında farklı teknik özellikler barındıran monitörler bulunmaktadır. Hızla gelişen ve gelişim içerisinde koşturduğumuz bu dünyada artık her işimiz teknolojik ürünlere bağlı olarak yapıyoruz ve monitörler de farkında olmadan yaşantımızda ve işlerimizi halletmemizde önemli rol oynarlar. Artık uzun saatler boyunca elektronik cihazlara bakmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Bazen ise iş sebebi saatlerce masa başında oturarak bilgisayarımızın karşısında çalışmak zorunda kalıyoruz. Belki de en sevdiğimiz oyunu oynarken bilgisayar başında saatin nasıl geçtiğini anlamıyoruz. İyi bir monitör böyle durumlarda önemli bir rol oynuyor. Gözümüzün yorulmaması, hatta bozulmaması için kaliteli, iyi çözünürlükte ve ekran yapısında bir monitör tercih etmemiz gerekir. AOC monitörleri ve Asus monitörleri diğer markalar arasında kullanıcıları tarafından takdir görmüş marklardır. Sizler için teknoloji mağazalarında ve online alışveriş sitelerinde sıkça karşınıza çıkabilecek, satın almak için değerlendirebileceğiniz bu iki farklı markanın monitörlerini inceledik.

AOC Rüzgarı- AOC Monitörleriİş, gündelik ve oyun monitörleri arasında en çok dikkat çeken ürünler arasında yer alan ve bu rekabetçi pazarda öne çıkmış markalardan birisi olan AOC monitör modellerinden bahsetmek isteriz. Üretimde kullanıcıları ile paylaştığı ve kullanıcılarından aldığı tüm geri dönüşleri piyasaya sürmeden önce kullanıcılarından olumlu ve olumsuz tüm geri dönüşleri değerlendirmeye alıp piyasaya çıkaracağı tüm modellerinde bu geri dönüşlerin sağlamasını yapıldığını görmekteyiz. Anlaşılacağı üzere, arz talep çalışma sistemini yüksek oranda benimsemiş bir firmadır. Son yıllardaki teknoloji ürünlerinin genelinde artış gösteren fiyat skalası, haliyle monitör ve görüntüleme sistemleri pazarını da oldukça etkilemiştir. AOC, bu artışa rağmen ürünlerini fiyat artışını belirli oranlar üzerinde ilerlemektedir yalnızca kura bağlı bir şekilde fiyat etiketinden kaçınarak cebe dost bir bütçe imkanı sağlamaktadır. Birçok monitörü en etkileyici kısmı tasarımı olsa dahi AOC’nin monitörlerinde elbette panel büyük bir etkendir. Oyuncu monitörleri panel sistemli üretime henüz yeni yeni geçerken AOC yeni modellerinde ortalama son iki senedir panel alt yapılı ürünler piyasaya sunulmaktadır. Üst düzey oyun deneyimi sağlayabilen monitörleri gündelik hayatta kullanım içinde oldukça uygundur. Örneğin iş yerinizde gün boyunca bilgisayar karşısında durma zorunluluğunuz var ise, AOC’nin son teknoloji ile ürettiği bu monitörler gözlerinizi minimum yormak için tasarlanmıştır. Ayrıca oyun esnasında yalnızca akıcılık ve süreklilik değil görüntü anlamında da güzel bir performans sergileyen bu monitörler kontrast seviyesi ile de kullanıcıyı yüksek oranda tatmin etmektedir. Özellikle, izleyeceğiniz video, dizi ve filmler her zamankinden daha yüksek oranda sizi tatmin edecektir. Monitörlerinde HDMI’ın yanı sıra display, cord girişleri de yer almaktadır. Aynı zamanda USB girişleri, bağlantı seçeneklerini zenginleştirmektedir. Üzerlerinde bulunan hoparlörler estetik anlamda hem de ses verimliliği için de yeterli statüye çıkarılmıştır.

Zarif Görüntünün Yansıması 

Asus’un monitör alanındaki liderliği ortalama yirmi birinci yüzyılın başlarından itibaren yenilenerek devam etmektedir. Kullanıcısı ürününe bir teknoloji cihazından öte bağlıdır. Bunun bilincinde olan Asus yeni çıkarttığı modellerde, eski modellerinde olan ve kullanıcıları tarafından sevilen özelliklere kesin suretle yer vermektedir. En büyük atılımlarından biri olan kablosuz ve USB girişli monitörlerinin 2013 yılında piyasaya sunarak bu alandaki liderliği tekrardan ele geçirmiştir. 2017 yılına kadar gündelik ve iş hayatında daha sık kullanılan ürünler üretmesinin yanı sıra 2017 yılından itibaren oyuncu kitlesine de büyük oranda hitap etmeye başlamıştır. Özellikle günümüz gençleri saatlerce bilgisayar başında oyun oynamaktadır ve bu göz sağlığı açısından da sorunlara yol açmaktadır. Bu anlamda kendisini geliştiren firma monitörlerinde göz sağlığını korumak adına ve kullanıcısını memnun etmek adına kendisini geliştirmiştir. Uzun süre ekran başında yüksek oyun performanslarını göz yormadan sunabilen nadir üretimlerden biridir. Geniş ekran boyutuna sahip olan Asus monitör modelleri, oyun kullanıcılarının yanı sıra mimarlık, grafik tasarım, montaj gibi programlar aracılığı ile bilgisayar kullanıcıların da ilgisini çekmektedir. Görüntünün kalitesinin yanı sıra yayılma genişliği oturma mesafemizi daha doğru ayarlamanızı sağlar. Böylelikle göz sağlığımız ile beraber oturuş bozuklukları ve uzun süreli kullanımlardan kaynaklanan ağrıları olabildiğince minimuma indirir. Ağır ve yer kaplayan monitörlere kıyasla ince bir tasarıma da sahip olan Asus monitörler hafifliği ve zarif inceliği ile monitör almak isteyenlerin dikkatini çekmektedir. Diğer özelliklerine bakacak olursak sağlam duruş ve güvenli ayak yapısı ile masanızın üzerinde sallanmadan size güvenli bir kullanım imkanı sağlayacaktır. Bu bilgilerin ışığında Asus yalnızca ismini kullanıp üretime devam etmektense geliştirilebilir ekran kartlarını cihazlarına en uygun şekilde; yükseltilebilir optimizasyonları uygulayan monitörlerini kullanıcıları ile buluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu