Tanıtım Yazısı

Burun Dolgusu Yöntemiyle Ameliyata Gerek Kalmadan İstediğiniz Burun Şekline Sahip Olun!


Burun dolgusu, günümüzde ameliyatsız burun estetiği adıyla anılmaktadır. Burun dolgusu işlemi herhangi bir cerrahi prosedür gerektirmeyen bir işlemdir. Bu nedenle ameliyat korkusu bulunan ve burun şeklinden rahatsız olan kişiler için bu operasyon biçilmiş kaftandır. Bu işlem çoğunlukla ciltten elde edilen dolgu malzemelerini buruna enjekte etmeyi içerir. Burun dolgusunda kullanılan malzemelerin en önemlisi hyalüranik asittir. Hyalüranik asit cilde hacim kazandıran bir etken maddedir. Birçok dolgu işleminde kullanılır. Burun dışında dudaklara ve yanaklara da uygulanır. Burun dolgusu işlemi ile burnunuzda bulunan asimetriyi yok etmeniz mümkün!

Burun dolgusu ne amaçla uygulanır?

 • Burunda bulunan asimetrik yapıyı düzeltmek ve eğer varsa çökme problemini ortadan kaldırmak
 • Burun kökünde yer alan çökmeleri yok etmek
 • Burun ucunu daha kalkık bir yapıya getirmek
 • Burun sırtını daha düz hale getirmek
 • Burunda ortaya çıkmış eğrilikleri gidermek amacıyla burun dolgusu işlemi uygulanır.

Burun dolgusu nasıl uygulanır?Burun dolgusu işlemi çoğunlukla ağrısı olmayan ve acısız bir operasyon olarak bilinir. Operasyon öncesinde tedavi bölgesine lokal anestezik krem uygulanır ve krem bölgede 15-20 dakika boyunca dinlendirilir. Daha sonra ise aynı bölge dezenfekte edilerek operasyona hazırlık aşaması tamamlanır. Hyalüranik asit içerikli dolgu maddesi uygulama yapılacak bölgeye enjekte edilir. Bu sayede burun ucu daha kalkık hale getirilerek burun sırtında bulunan asimetri giderilmiş olur. Burun dolgusu işleminin süresi yaklaşık olarak 15 ila 30 dakika arasında sürmektedir.

Burun dolgusu için doğru aday kimlerdir?

Burun dolgusu işlemi için birtakım uygun adaylar bulunur. Bu adaylardan doğru kriteri taşımaları beklenir. Genel olarak burun dolgusu işlemi yaptırmak isteyen adayda aranılan özellikler şunlardır:

 • Genetik olarak burunda oluşan eğrilik ve asimetri gibi detaylara sahip olmak
 • Burun kökünde çökme yaşamak
 • Burun ucunda düşüklük meydana gelmek
 • Cerrahi operasyonlara bağlı olarak oluşan hafif sorun veya deformasyonlara sahip olmak gibi kriterler burun dolgusu yaptırmak için yeterlidir.

Burun dolgusu kimlere uygulanmamalıdır? • Gebe veya emziren kadınlara
 • Kanamaya yol açan birtakım hastalıklara sahip olanlara
 • Aktif olarak otoimmun hastalığından mustarip olanlara
 • Aktif olarak herpes virüsü enfeksiyonu geçirenlere veya sıkça uçuk çıkaran bir yapıya sahip olanlara
 • Dolgu maddesine hassasiyeti bulunan kişilere burun dolgusu yapılması önerilmez.

Burun dolgusu avantajları nelerdir?

Burun dolgusu, diğer bilinen ismi ile ameliyatsız burun estetiği uygulaması bıçak altına yatmak istemeyen ve burun şeklinden rahatsız olup burun formunda oynama yapmak isteyen hastaların yaygın olarak başvurduğu bir yöntemdir. Burun dolgusu operasyonu cerrahi bir teknik gerektirmediğinden iyileşme sürecinin daha hızlı olduğunu belirtmek mümkün. Burun dolgusu işlemi ameliyat tekniğine göre daha kolay ve pratik olmasıyla da bilinir. Ameliyat korkusu olan veya ameliyat olmadan önce burnunun nasıl görüneceğini merak eden bir kişi rahatlıkla burun dolgusu yaptırabilir. Burun dolgusu işleminde hyalüranik asit etken maddesi tedavi bölgesine enjekte edilir. Böylece burunda bulunan şekil bozuklukları ve asimetri gibi sorunlar giderilmiş olur.

Burun dolgusu diğer dolgu işlemleriyle kıyaslandığında kalıcılığı daha uzun süren bir operasyondur. Çünkü burun hareketsiz bir organdır.Burun dolgusu dezavantajları nelerdir?

Burun dolgusu dezavantajlarından biri kalıcı olmayan bir işlem olmasıdır. Bu nedenle etki süresi fazla değildir. Burun dolgusu etki süresinin 1 yıla kadar dayandığını söylemek mümkün. Ancak bu süreç uygulama yapılırken kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Burun dolgusu bir diğer dezavantajı ise yalnızca burun hacmini küçültmemesidir. Burun şeklini ve görüntüsünü değiştirir ancak burunda küçülme veya büyüme isteyen ya da burnunda çok ileri düzeyde bir tümsek bulunuyor veya aşırı bir eğrilik var ise bu durumda yalnızca burun dolgusu yaptırmak yeterli olmayacaktır. Bu sebeple denilebilir ki estetik bir amaç uğruna yapılan burun dolgusu işlemi her kişi veya durum için uygun değildir. Çünkü burunda bulunan bazı deformasyonlar burun dolgusu ile çözülmemektedir.

Fakat yine de burun dolgusu işlemi için birçok sorunu geçici de olsa ortadan kaldıran bir yöntemdir demek mümkündür. Farklı cilt tiplerine de kolayca adapte sağlayabilir.

Kısaca burun dolgusu, ameliyat olmak istemeyen ama burun şeklinden rahatsızlık duyan, daha estetik bir burun görünümüne kavuşmak isteyenler için son derece uygun bir prosedürdür.Burun dolgusu etkisi ne kadar sürer?

Burun dolgusu içeriğinde bulunan malzemeler kalıcı özelliğe sahip değildir. Unutulmamalıdır ki burun dolgusu işlemi cerrahi bir operasyon değildir. Bu nedenle kalıcı olduğunu söylemek yanlış olur. Burun dolgusu en önemli avantajı ameliyat olmadan önce burun şeklinin nasıl görüneceğini önceden bilmektir. Eğer ki hasta burun dolgusu işleminden memnun olmazsa bilmelidir ki bu işlem kalıcı bir uygulama değildir.

Burun dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?Burun dolgusu ameliyata gerek duyulmayan bir işlem olduğundan dolayı operasyon sonrasında hasta herhangi bir ağrı veya acı yaşamaz. Burun dolgusu sonrası iyileşme süreci hızlıdır ve kişi hemen gündelik yaşamına ve çalışma hayatına geri dönebilir. Burun dolgusu işlemi sonrası vücutta şişlik veya morluk belirmez. Operasyon sonrası hastanede veya evde yatma gibi bir gereksinim yoktur. Yalnızca işlem sonrasında burunda minik bir kızarıklık oluşabilir ancak bu normal ve geçicidir. Etkisinin ortaya çıkması için 2-3 gün beklemek gerekir. İyileşme dönemi boyunca burnu muhakkak darbelerden korumak ve makyaj yaparken daha nazik davranmak önemlidir.

Burun dolgusu fiyatları ne kadar?

Burun dolgusu fiyatı Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle buruna dolgu uygulama fiyatı için +90212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas
Web Site: https://www.drleylaarvas.com
Facebook  :@drleylaarvas
Instagram :@drleylaarvas
YouTube: LeylaArvasİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu