Haberler

Bursa Otelleri ve Adana Otelleri Pandemi Süreci

Covid-19 virüsünün mart ayı itibariyle ülkemizde ve dünyada hızla yaygınlaşması sonucunda Bursa Otellerinin ve Adana Otellerinin almış olduğu başlıca önlemleri, alınan önlemlerin bölgedeki otellerde getirdiği değişiklikleri inceledik.

Covid-19 virüsünün mart ayı itibari ile ülkemizde hızla yaygınlaşmasıyla birlikte, tüm iş alanlarında olumsuz gelişmeler yaşandı. Özellikle turizm sektöründe, her bölgede olduğu gibi Adana Otelleri ve Bursa Otellerinde oldukça sakin bir sezon yaşandı.

Haziran ayından bu yana vaka sayılarda azalma görülmesiyle beraber normalleşme sürecinde ilerlemeye başladık. Süreç böyle gelişince Bursa Otelleri ve Adana Otellerini tarihi bölgelerine tatil amaçlı tercih eden yurt içi ve yurt dışından gelmekte olan bir çok misafir yoğun talep gösterdiler. Bunun yanı sıra iş seyahati amacıylada gelip konaklama ihtiyacı olan misafirler bulunmaktadır. Süreç böyle ilerleyince tüm oteller kendi içlerinde alternatifler geliştirerek hizmet verme kararı aldılar.

Bursa Otelleri ve Adana Otellerinin almış olduğu tedbirleri göz önünde bulundurduğumuzda alınan önlemlerin bazıları şu şekilde sıralanıyor; Ortak alanlar sosyal mesafe koşullarına uygun olmak üzere yeniden düzenlenmiş durumda. Bölgedeki bir çok otel yarı misafir kapasitesiyle hizmet vermekte. Otellerde doluluk oranları az olduğu için misafirler daha rahat vakit geçiriyorlar. Kapasite az olsa da Bursa Otelleri ve Adana Otelleri tedbirleri elden bırakmıyor. Misafirlerin sıklıkla vakit geçirdiği spa merkezi, hamam ve sauna gibi hizmetlerinden az kişi sayısıyla yada randevulu olarak hizmet alabilirsiniz. Bölgedeki otellerde misafirlerin görebilecekleri alanlara covid-19 süreciyle alakalı bilgilendirici yazılar bulunmakta, ayrıca otel personelleri ve konaklayan misafirler genel alanlarda maske kullanmak zorundalar.

Girişlerde hes kodu zorunluluğunun getirmesiyle birlikte misafirlerin daha güvenli konaklama sağlayabildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca oteller güvenli turizm sertifikası alarak misafirlerine daha fazla güven sağladılar. Yine de Adana Otelleri ve Bursa Otellerinde bazı tesisler sürecin gidişatından kaynaklı hizmet vermemeyi tercih ediyorlar.

2021 yılına giriş yapmamızla birlikte ülkemizde alınan tedbir ve kısıtlamalar doğrultusunda Türkiye genelinde vakalarda her bölgede düşüşler meydana geldiği gözlemleniyor, Bununla birlikte Bursa Otellerinde ve Adana Otellerinde yoğun talep söz konusu ancak bölgedeki oteller covid-19 önlemlerine uyarak, güvenli turizm kapsamında hizmet vermeye oldukça özen gösteriyorlar.

Aşılama çalışmalarının başlaması ile birlikte önümüzdeki aylarda turizmin yeniden canlanacağı, özellikle kayak turizmi, termal turizmi ve yaz aylarında deniz turizminin yeniden hareketlenmeye başlayacağı düşünülmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu